Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-30, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

WSSE przeznaczy 75 milionów na inwestycje w tereny inwestycyjne w Brzegu i Nysie. "Wcześniej nie inwestowaliśmy takich pieniędzy na Opolszczyźnie"

WSSE kupi tereny inwestycyjne w Brzegu i Nysie [fot. Daniel Klimczak]
WSSE kupi tereny inwestycyjne w Brzegu i Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Marcin Ociepa [fot. Daniel Klimczak]
Marcin Ociepa [fot. Daniel Klimczak]
Krzysztof Drynda [fot. Daniel Klimczak]
Krzysztof Drynda [fot. Daniel Klimczak]
Jerzy Wrębiak [fot. Daniel Klimczak]
Jerzy Wrębiak [fot. Daniel Klimczak]
WSSE kupi tereny inwestycyjne w Brzegu i Nysie [fot. Daniel Klimczak]
WSSE kupi tereny inwestycyjne w Brzegu i Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Zakup terenów brzeskiej "Zielonki" przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną to element wsparcia miasta przez państwo. Podobnych działań wkrótce doczeka się także Nysa.
Podczas dzisiejszej (30.09) konferencji prasowej oficjalnie potwierdzono plany dotyczące przyszłości 54-hektarowego terenu, na którego sprzedaż zgodzili się w ubiegłym tygodniu brzescy radni.

Jak mówi wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa, transakcja przyniesie zysk obu stronom, jednak nie jest to jedyny powód, dla którego zdecydowano się na ten krok.

- Pamiętajmy, że strefy ekonomiczne zostały powołane, i dlatego mamy swoich przedstawicieli jako ministerstwo w radzie nadzorczej, do tego, żeby wspierać wzrost gospodarczy regionów. Oczekujemy skuteczności, która jest mierzona ilością inwestorów. Zamiast 20, 30 milionów więcej w budżecie, wolę 20, 30 nowych inwestorów na Opolszczyźnie - zapewnia.

Władze strefy ekonomicznej planują uzbrojenie terenu i budowę hali przemysłowej na wynajem o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych. Podobne plany dotyczą także terenu w okolicach Nysy. Wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztof Drynda zapowiada, że łączna wartość obu inwestycji to 75 milionów złotych.

- Zdecydowaliśmy się na dwie inwestycje na terenie województwa opolskiego. Jedna to jest właśnie w Brzegu, druga inwestycja na terenie Nysy i postawienie hali przemysłowej, podobnej jak w Brzegu. Strefa ekonomiczna nigdy takich pieniędzy nie inwestowała na terenie województwa opolskiego - tłumaczy.

Brzeg sprzeda "Zielonkę" w cenie o 6 milionów złotych wyższej, niż 5 lat temu nabył ją od wojska. Do miejskiej kasy będzie też wpływać rocznie co najmniej 440 tysięcy złotych z tytułu podatku. Burmistrz Jerzy Wrębiak zapowiada, że pieniądze te pomogą w sfinansowaniu ważnych dla miasta zadań.

- Udało się przekonać do naszych pomysłów władze rządowe i władze strefy, no i oczywiście radę miejską, żeby pokazać, że jest to największa szansa, jeżeli chodzi o nasze miasto, ponieważ mieszkańcy oczekują wielu inwestycji, między innymi też budowy basenu - zauważa.

Dodajmy, że zakończenie prac nad uzbrojeniem terenów, jak i budowa hal ma się zakończyć w 2021 roku.
Marcin Ociepa
Krzysztof Drynda
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2019-12-05, godz. 22:00 Część nyskiego śródmieścia będzie wkrótce udostępniona dla ruchu. Na zakończenie prac w rynku trzeba będzie poczekać do… Za kilka dni kierowcy i piesi będą mogli korzystać z przebudowanej ulicy Wrocławskiej w Nysie. Na otwarcie reszty śródmieścia trzeba będzie poczekać kilka mie… » więcej 2019-12-05, godz. 21:30 Opolscy wolontariusze nagrodzeni za swoją pracę Podczas XIX Opolskiej Gali Wolontariatu nagrodzono 100 osób, które wyróżniają się pomocą na rzecz innych. Działają jako wolontariusze przy Miejskim Ośrodku Pomocy… » więcej 2019-12-05, godz. 20:30 "Cegiełki Wdzięczności". Opolska katedra wyróżniła swoich darczyńców Ponad 120 osób otrzymało dzisiaj (05.12) 'Cegiełki Wdzięczności'. Są one podziękowaniem za wsparcie przy renowacji Katedry Opolskiej. Remont świątyni trwa od 2015… » więcej 2019-12-05, godz. 19:00 Zespół Szkół Budowlanych w Brzegu zyskał nowe pracownie zawodowe. "Wprowadzamy młodzież w potrzeby XXI wieku" Uczniowie brzeskiej 'budowlanki' mogą od dziś (05.12) zdobywać praktyczną wiedzę w lepszych niż dotąd warunkach. W szkole uruchomiono 4 nowe pracownie adresowane… » więcej 2019-12-05, godz. 18:00 "Możemy pomóc innym poprzez napisanie listu". Studenci Uniwersytetu Opolskiego walczą z łamaniem praw człowieka na świ… Studenci Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Opolskiego uczestniczyli w Maratonie Pisania Listów Amnesty International. Przeciwstawiali się naruszeniom… » więcej 2019-12-05, godz. 17:15 Koniec problemów z pozbyciem się śmieci. Od nowego roku w Murowie będzie funkcjonował PSZOK W styczniu samorząd Murowa uruchomi Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Będzie funkcjonował przy ul. Wolności w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków. » więcej 2019-12-05, godz. 16:30 Strażacy opanowali pożar kuchni w miejscowości Kuźniczka w powiecie oleskim 9 zastępów straży pożarnej interweniowało przy pożarze domu jednorodzinnego w miejscowości Kuźniczka (gmina Praszka). » więcej 2019-12-05, godz. 15:15 Dokonali kilkunastu włamań i rozboju. Szef grupy skazany na 15 lat więzienia Przyjeżdżali w trójkę z Wrocławia, żeby włamywać się do domów na Opolszczyźnie. Mieli kominiarki i byli dobrze przygotowani. Dzisiaj (05.12) opolski sad okręgowy… » więcej 2019-12-05, godz. 15:00 Uczniowie opolskich szkół podstawowych rywalizowali w konkursie wiedzy o policji. Było 40 pytań testowych 90 uczniów z 45 szkół podstawowych całego województwa wzięło udział w konkursie wiedzy o policji. 40 pytań zamkniętych dotyczyło między innymi zasad naboru, historii… » więcej 2019-12-05, godz. 14:45 Tomasz Kunecki spotkał się z opolskimi uczniami z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Trzeci raz Publiczna Szkoła Podstawowa numer 26 w Opolu zorganizowała Dzień Niepełnosprawnych. Uczniowie spotkali się z Tomaszem Kuneckim, kierowcą rajdowym, który… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »