Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-30, 15:00 Autor: Daniel Klimczak

WSSE przeznaczy 75 milionów na inwestycje w tereny inwestycyjne w Brzegu i Nysie. "Wcześniej nie inwestowaliśmy takich pieniędzy na Opolszczyźnie"

WSSE kupi tereny inwestycyjne w Brzegu i Nysie [fot. Daniel Klimczak]
WSSE kupi tereny inwestycyjne w Brzegu i Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Marcin Ociepa [fot. Daniel Klimczak]
Marcin Ociepa [fot. Daniel Klimczak]
Krzysztof Drynda [fot. Daniel Klimczak]
Krzysztof Drynda [fot. Daniel Klimczak]
Jerzy Wrębiak [fot. Daniel Klimczak]
Jerzy Wrębiak [fot. Daniel Klimczak]
WSSE kupi tereny inwestycyjne w Brzegu i Nysie [fot. Daniel Klimczak]
WSSE kupi tereny inwestycyjne w Brzegu i Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Zakup terenów brzeskiej "Zielonki" przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną to element wsparcia miasta przez państwo. Podobnych działań wkrótce doczeka się także Nysa.
Podczas dzisiejszej (30.09) konferencji prasowej oficjalnie potwierdzono plany dotyczące przyszłości 54-hektarowego terenu, na którego sprzedaż zgodzili się w ubiegłym tygodniu brzescy radni.

Jak mówi wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa, transakcja przyniesie zysk obu stronom, jednak nie jest to jedyny powód, dla którego zdecydowano się na ten krok.

- Pamiętajmy, że strefy ekonomiczne zostały powołane, i dlatego mamy swoich przedstawicieli jako ministerstwo w radzie nadzorczej, do tego, żeby wspierać wzrost gospodarczy regionów. Oczekujemy skuteczności, która jest mierzona ilością inwestorów. Zamiast 20, 30 milionów więcej w budżecie, wolę 20, 30 nowych inwestorów na Opolszczyźnie - zapewnia.

Władze strefy ekonomicznej planują uzbrojenie terenu i budowę hali przemysłowej na wynajem o powierzchni 5 tysięcy metrów kwadratowych. Podobne plany dotyczą także terenu w okolicach Nysy. Wiceprezes Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Krzysztof Drynda zapowiada, że łączna wartość obu inwestycji to 75 milionów złotych.

- Zdecydowaliśmy się na dwie inwestycje na terenie województwa opolskiego. Jedna to jest właśnie w Brzegu, druga inwestycja na terenie Nysy i postawienie hali przemysłowej, podobnej jak w Brzegu. Strefa ekonomiczna nigdy takich pieniędzy nie inwestowała na terenie województwa opolskiego - tłumaczy.

Brzeg sprzeda "Zielonkę" w cenie o 6 milionów złotych wyższej, niż 5 lat temu nabył ją od wojska. Do miejskiej kasy będzie też wpływać rocznie co najmniej 440 tysięcy złotych z tytułu podatku. Burmistrz Jerzy Wrębiak zapowiada, że pieniądze te pomogą w sfinansowaniu ważnych dla miasta zadań.

- Udało się przekonać do naszych pomysłów władze rządowe i władze strefy, no i oczywiście radę miejską, żeby pokazać, że jest to największa szansa, jeżeli chodzi o nasze miasto, ponieważ mieszkańcy oczekują wielu inwestycji, między innymi też budowy basenu - zauważa.

Dodajmy, że zakończenie prac nad uzbrojeniem terenów, jak i budowa hal ma się zakończyć w 2021 roku.
Marcin Ociepa
Krzysztof Drynda
Jerzy Wrębiak

Wiadomości z regionu

2020-03-28, godz. 20:45 #zostańwdomu - opolska policja kontroluje osoby poddane kwarantannie oraz kierowców Policja na Opolszczyźnie stale kontroluje co najmniej 2,5 tysiąca osób, które przebywają na kwarantannie. W związku z kolejnymi obostrzeniami związanymi z pandemią… » więcej 2020-03-28, godz. 20:16 Raport dnia: w sobotę poinformowano o trzech nowych zakażeniach koronawirusem na Opolszczyźnie. W całym kraju już 1638… Wojewoda opolski poinformował w sobotę (28.03) o trzech kolejnych potwierdzonych badaniami zakażeniach koronawirusem. To mieszkańcy powiatu strzeleckiego: dziewczynka… » więcej 2020-03-28, godz. 19:42 Jedna osoba ranna w wypadku na DK 46 Opole - Nysa Utrudnienia na drodze krajowej nr 46 na trasie Opole - Nysa. » więcej 2020-03-28, godz. 19:30 W nocy zmieniamy czas zimowy na letni. Będziemy spać godzinę krócej W nocy z soboty na niedzielę - z 28 na 29 marca - zmieniamy czas zimowy na letni. Oznacza to, że będziemy spać godzinę krócej. O 2 w nocy przesuwany wskazówki… » więcej 2020-03-28, godz. 19:15 W niedzielę transmisje nabożeństw na antenie Radia Opole. Biskup opolski kieruje list do wiernych [FILM] Biskup Andrzej Czaja skierował do wiernych diecezji opolskiej list pasterski pod tytułem 'Jeśli uwierzysz, ujrzysz chwałę Bożą'. Zostanie on odczytany w niedzielę… » więcej 2020-03-28, godz. 19:00 Samorządy lokalne dostaną pieniądze, aby przeciwdziałać wykluczeniu edukacyjnemu uczniów Na uchwalonej przez Sejm „tarczy antykryzysowej” skorzystają też samorządy lokalne. Przyjęte na wniosek rządu rozwiązania mają złagodzić skutki pandemii koronawirusa… » więcej 2020-03-28, godz. 18:00 Serwisy wymiany opon świecą pustkami. Pogoda wiosenna, ale kierowcy boją się koronawirusa Zakłady wulkanizacyjne to kolejna branża licząca straty wobec szerzenia się koronawirusa. » więcej 2020-03-28, godz. 17:45 Nie trzeba robić zapasów, wszystko idzie swoim rytmem. Sytuacja opolskiego zoo w obliczu pandemii - Pracujemy normalnie z zachowaniem szczególnych środków ostrożności - zapewnia Lesław Sobieraj, dyrektor opolskiego zoo. Od 12 marca, w związku z pandemią koronawirusa… » więcej 2020-03-28, godz. 15:30 Tarcza antykryzysowa przyjęta. Komentarze opolskich polityków Zwolnienie mikrofirm i samozatrudnionych z płacenia składek na ZUS przez 3 miesiące - to część rozwiązań, które w nocy przegłosował Sejm. Wprowadzone punkty tarczy… » więcej 2020-03-28, godz. 15:15 Opolanin chce ubiegać się o urząd Prezydenta RP. Wiele wskazuje, że pomoże mu pandemia koronawirusa Opolanin Sławomir Grzywa chce zostać prezydentem Polski. Prawnik, księgowy i prezes partii Sami Swoi, mimo że nie zabrał wymaganej liczby podpisów (1000 szt.)… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »