Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-28, 07:29 Autor: Katarzyna Doros

Opolskie Centrum Wolontariatu "Iskra" łącznikiem między organizacjami, a chętnymi do pomocy

Opolskiego Centrum Wolontariatu "Iskra" rozpoczęło działalność [fot. Katarzyna Doros]
Opolskiego Centrum Wolontariatu "Iskra" rozpoczęło działalność [fot. Katarzyna Doros]
Organizacje, wolontariusze i osoby, które chciałyby zaangażować się w pomoc, ale nie wiedzą jak to zrobić, mogą już zgłaszać się do Opolskiego Centrum Wolontariatu "Iskra" w Centrum Dialogu Obywatelskiego przy ul. Damrota 1.
- Co roku staramy się jako urząd miasta wspierać i wolontariuszy i koordynatorów w postaci spotkań, warsztatów i szkoleń. W tym roku zapalamy "Iskrę" do zmiany, do działania - mówi Dorota Piechowicz-Witoń, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu.

Jakub Lasek, reprezentujący Chorągiew Opolską ZHP wyjaśnia, że lista różnych działań do wyboru będzie aktualizowana na stronie www.iskra.opole.pl. - Tam każdy chętny będzie mógł się zapisać na wybrany wolontariat - mówi. - Zachęcamy organizacje pozarządowe i opolskie instytucje do zgłaszania zapotrzebowania na wolontariuszy. Zapraszamy także mieszkańców Opola. Jeżeli jest np. potrzebująca starsza pani, której trzeba nosić węgiel do palenia w piecu, to również można taką potrzebę zgłosić.

- Będziemy organizowali szkolenia w szkołach dla koordynatorów kół wolontariackich oraz dla uczniów, żeby od razu zachęcić ich do wolontariatu i od razu włączyć ich w życie miasta oraz organizacji pozarządowych - dodaje Alicja Wiśniewska, jedna z dwóch koordynatorek "Iskry".

Dyżury koordynatorek wolontariatu w siedzibie CDO będą odbywać się w poniedziałki, czwartki i piątki między godziną 17:00 a 19:00.

W ramach inicjatyw "Iskry" 19 października odbędzie się Festiwal Wolontariatu "Impuls". - W tym dniu wszyscy chętni będą mogli zobaczyć różne wymiary wolontariatu, doświadczyć działania w praktyce i sprawdzić się w roli wolontariusza - dodaje Piotr Mnich, organizator festiwalu.

Uczestnicy mogą się zgłaszać do 15 października. Więcej informacji można znaleźć na stronie iska.opole.pl.
Dorota Piechowicz-Witoń
Jakub Lasek, Alicja Wiśniewska

Wiadomości z regionu

2020-01-29, godz. 11:15 3500 złotych "na rękę" dla policjanta po szkoleniu podstawowym. Policja czeka na chętnych - Na Opolszczyźnie mamy coraz mniej przestępstw, a jednocześnie mamy coraz wyższą wykrywalność - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' nadinsp. Jarosław Kaleta… » więcej 2020-01-29, godz. 10:22 Poranne zderzenie dwóch aut w Źlinicach Do zderzenia dwóch aut osobowych doszło o poranku na trasie krajowej 45 w Źlinicach. Autami podróżowało w sumie 6 osób. Żadna nie wymagała hospitalizacji. Ruch… » więcej 2020-01-29, godz. 10:00 Nowe pomysły na nyską wieżę ciśnień. Obiekt ma zostać uruchomiony jeszcze przed wakacjami Władze Nysy mają nowy pomysł na zagospodarowanie fortecznej wieży ciśnień. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, opuszczony obiekt ma szansę na 'ożywienie'… » więcej 2020-01-29, godz. 09:00 Stegu Arena w gronie trzech najlepszych obiektów sportowych w Polsce Opolska Stegu Arena nominowana do DEMES 2019 - najważniejszej nagrody biznesu sportowego w kraju. O tytuł najlepszego obiektu sportowego powalczy z drugą pod względem… » więcej 2020-01-29, godz. 08:15 Tym razem aktywność fizyczna. Kolejna profilaktyczna środa z NFZ Pokażą jakie wybrać ćwiczenia, jak wzmocnić swoje ciało i na co zwrócić uwagę, wybierając produkty ze sklepowej półki. 'Aktywność fizyczna', to temat dzisiejszej… » więcej 2020-01-29, godz. 07:32 Sprzedaż portu w Koźlu była legalna i zasadna. Prokuratura umarza śledztwo Prokuratura Okręgowa w Opolu uznała, że sprzedaż przez miasto portu w Koźlu prywatnej spółce była zasadna i legalna. Umorzono dochodzenie wszczęte na wniosek byłego… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Bonifratrzy utworzą w Prudniku Warsztaty Terapii Zajęciowej Wieloletnie zaniechania mają być nadrobione - w Prudniku powstaną Warsztaty Terapii Zajęciowej. Jest to zadanie powiatu, który zrealizuje tamtejszy zakon Bonifratrów… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Wicestarosta nyski nadal kieruje EKOM-em. Nowy prezes spółki zostanie wybrany za kilka tygodni Jeszcze przez kilka tygodni Damian Nowakowski będzie łączył funkcję prezesa miejskiej spółki komunalnej ze stanowiskiem wicestarosty nyskiego. » więcej 2020-01-28, godz. 21:00 Trzech młodych mieszkańców Kluczborka odpowie za nielegalny połów ryb. Ogłuszali je za pomocą petard Trwa policyjne dochodzenie pod kątem nielegalnego połowu ryb na zalewie w Ligocie Górnej (gmina Kluczbork). Do zdarzenia doszło 30 grudnia wieczorem. » więcej 2020-01-28, godz. 18:58 Zamiast chodnikiem idą przez błoto. Pasażerowie z pośpiechu skracają sobie drogę przy remontowanym dworcu autobusowym Ruszyła budowa centrum przesiadkowego Opole Główne. Teren został ogrodzony. Problem w tym, że pasażerowie, którzy chcą sobie skrócić drogę między dworcem PKP a… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »