Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-15, 06:30 Autor: Witold Wośtak

Promowali wolontariat, codzienną życzliwość i wrażliwość na problemy innych, czyli Weekend Dobra w Opolu

Weekend Dobra w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Weekend Dobra w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Weekend Dobra w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Weekend Dobra w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Weekend Dobra w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Weekend Dobra w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Kierują się ideą dobroci, szlachetności, życzliwości i dobrych uczynków. Wolontariusze Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości włączyli się w ogólnopolską akcję "Weekend Dobra".
W okolicy Filharmonii Opolskiej mówili o nowej akcji "Odpowiadam Dobrem". Zachęcali do bycia życzliwym i pomocnym w życiu codziennym.

- Rozdajemy balony, które mają przyczepioną karteczkę z zadaniem na dziś - mówiła Dalida Kaiser, opolski koordynator do spraw promocji w Szlachetnej Paczce.

- Zadania były rozmaite. Chodziło na przykład o uśmiechnięcie się do przypadkowo napotkanej osoby i życzenie miłego dnia ekspedientce podczas robienia zakupów. Można było usiąść na ławce obok starszej osoby samotnej i porozmawiać z nią – mały gest, a dużo znaczy dla drugiego człowieka.

Jedna z beneficjentek Szlachetnej Paczki, która otrzymała wsparcie dwukrotnie, mówi o bardzo dużym znaczeniu takiej pomocy dla rodzin.

- Naprawdę warto pomagać innym i dlatego tutaj jesteśmy. Szlachetna Paczka, to bardzo duże wsparcie dla rodzin i podbudowanie – ktoś zauważa, że potrzebujemy pomocy i nie pozostawia nas samym sobie. Trudno opisać poziom pomocy oraz radości.

Roman Luciak, jeden z wolontariuszy, zaznacza, że Weekend Dobra nie ogranicza się do happeningu w centrum Opola.

- Moim zadaniem na dzisiaj jest zrobienie zakupów dla sąsiadki, która zadzwoniła i poprosiła o pomoc. Ona jest niestety trochę chora, dlatego czasem dzwoni w tej sprawie. Nie chodzi jedynie o sąsiadkę, bo zdarza się, że na ulicy ktoś poprosi o zaniesienie zakupów do domu – mam też takiego sąsiada. Dzięki pomaganiu innym zawsze pojawia się uśmiech.

Dodajmy, że Radio Opole objęło patronatem medialnym Weekend Dobra w stolicy naszego województwa.
Dalida Kaiser
Beneficjentka Szlachetnej Paczki
Roman Luciak

Wiadomości z regionu

2019-11-19, godz. 10:11 W Starej Kuźni może nie być wody w kranach Mieszkańcy Starej Kuźni w gminie Bierawa do popołudnia mogą mieć suche krany. Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Bierawie poinformował, że przerwy… » więcej 2019-11-19, godz. 10:11 Marihuana w walizce, MDMA w domu. Opolska policja zatrzymała dealera Ponad tysiąc działek marihuany zarekwirowali opolscy policjanci. Zatrzymany do sprawy 28-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków… » więcej 2019-11-19, godz. 10:11 Ozimek wybierze nowego burmistrza. "Wybory przedterminowe powinny się odbyć w drugiej połowie stycznia" - Już mamy przygotowane postanowienie komisarza wyborczego, stwierdzające wygaśnięcie mandatu zmarłego burmistrza Ozimka Jana Labusa - powiedział w rozmowie 'W… » więcej 2019-11-18, godz. 22:00 W Opolu wybrano najlepsze propozycje w ramach Inicjatywy Lokalnej Projekty dla seniorów, rewitalizacje podwórek i placów zabaw, czy strefy aktywności. W Opolu wybrano wnioski w ramach Inicjatywy Lokalnej. » więcej 2019-11-18, godz. 20:45 "Okrągły stół" mieszkańców i władz Kędzierzyna-Koźla w sprawie jakości powietrza Problem jakości powietrza w Kędzierzynie-Koźlu był głównym tematem „okrągłego stołu” władz miasta z mieszkańcami. Początkowo zwołany w kwestii benzenu, przerodził… » więcej 2019-11-18, godz. 20:00 Czy czeka nas medyczna pustyniae Za kilka lat lekarze mogą nie mieć narzędzi do walki z bakteriami Za 5 lat będziemy bezbronni w walce z bakteriami - tak sugerują specjaliści ze Światowej Organizacji Zdrowia. Powóde Nadużywanie antybiotyków nawet przy najmniejszych… » więcej 2019-11-18, godz. 18:30 Społeczna Staż Rybacka odkryła pułapkę kłusowniczą w kamionce Bolko w Opolu Kłusownicy nie próżnują na opolskich akwenach. Przekonała się o tym Społeczna Straż Rybacka w Opolu, która wczoraj (17.11) otrzymała telefon od jednego z wędkarzy… » więcej 2019-11-18, godz. 16:00 Urząd miasta w Ozimku musi funkcjonować normalnie po śmierci burmistrza Labusa. Wspomina go burmistrz Kluczborka - Urząd gminy funkcjonuje bez zastojów - mówi Barbara Durkalec, sekretarz gminy Ozimek po śmierci burmistrza Jana Labusa. Wieloletni włodarz Ozimka zmarł dziś… » więcej 2019-11-18, godz. 16:00 Chcą służyć narodowi i społeczeństwu. Opolszczyzna ma 25 nowych policjantów Za nimi sprawdziany, testy fizyczne i psychologiczne. Dziś (18.11) oficjalnie zasili szeregi opolskiego garnizonu policji. 25 nowych funkcjonariuszy złożyło ślubowanie… » więcej 2019-11-18, godz. 15:15 Opolskie: 800 tysięcy złotych na szkolenie przyszłych liderów Urząd marszałkowski i ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej wyłonili 200 osób, które w przyszłości mają stać się lokalnymi liderami i aktywizować innych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »