Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-09-20, 16:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Jarosław Gowin spotkał się z mieszkańcami Głubczyc na targowisku miejskim

Jarosław Gowin i Kamil Bortniczuk spotkali się z mieszkańcami Głubczyc na targowisku miejskim [fot. A. Pospiszyl]
Jarosław Gowin i Kamil Bortniczuk spotkali się z mieszkańcami Głubczyc na targowisku miejskim [fot. A. Pospiszyl]
Wicepremier Jarosław Gowin i poseł Kamil Bortniczuk odwiedzają dzisiaj (20.09) kilka miast Opolszczyzny. W Głubczycach spotkali się z mieszkańcami na targowisku miejskim. Sporo osób przyszło, żeby zwrócić uwagę polityków na konkretne sprawy i problemy.
- Wiele tych tematów tak naprawdę jest skierowanych do władz lokalnych – mówi Jarosław Gowin. – Stan dróg lokalnych to taki temat, który się tu bardzo często przewijał w rozmowach. Oczywiście problemem jest poziom emerytur. Wszystkie te sprawy trafiały do pana posła. Na pewno, niezależnie od wyników wyborów, będziemy się tymi sprawami zajmować.

- Ja zostawiam wizytówki, na których mam swój numer telefonu, którego nie zmieniam od lat. Każdy może do mnie bezpośrednio zadzwonić, nie przez biura, ale prosto do mnie. Odbieram telefony, rozmawiamy, umawiamy się na spotkania i staramy się te sprawy rozwiązywać – mówi Kamil Bortniczuk.

Mieszkańcy powiatu głubczyckiego byli zadowoleni, że polityk tej rangi odwiedził ich miejscowość.

- A dlaczego miałby nie przyjechać? Głubczyce to zapadła miejscowość? Bardzo dobrze, że przyjechał do nas. Może z PKP coś załatwi. Obiecują, a dworzec szpeci. Inne dworce pokazują, że odremontowane, a tu nie mogą dojść, o co chodzi, bo pokręcone to tam wszystko jest – mówili mieszkańcy.

Wśród tematów, które mieszkańcy chcieli poruszyć w rozmowie z politykami były kwestie umów śmieciowych, brak lekarzy, warunki odbywania kary w więzieniu oraz problem „chwilówek”.
Jarosław Gowin i Kamil Bortniczuk
Mieszkańcy Głubczyc

Wiadomości z regionu

2019-10-23, godz. 22:13 Saturn i Jowisz na opolskim niebie widziane z 12 piętra "Niechcica" Wypatrywali Saturna i Jowisza przez wielki teleskop znajdujący się na XII piętrze Domu Studenta „Niechcic”. W Obserwatorium Astronomicznym Uniwersytetu Opolsk ... » więcej 2019-10-23, godz. 20:45 Strażacy spod Grodkowa dostaną do dyspozycji defibrylatory. W zakupie pomogą rząd i gmina 7 jednostek ochotniczej straży pożarnej w gminie Grodków wzbogaci się o defibrylatory. Dzięki pomocy ze strony rządu oraz gminy, sprzęt ratujący życie jeszcze ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:30 Przedszkolaki z Opola poszerzały swoją wiedzę o ekologii Jakie siły działają gdy jedziemy na rowerze, czy w jaki sposób można uzyskać energię z wiatru. O tym wszystkim mogły dowiedzieć się opolskie przedszkolaki na ... » więcej 2019-10-23, godz. 19:15 W czasie remontu odkryto studnię z czasów twierdzy Koźle. Będzie atrakcją turystyczną Podczas prac przy przebudowie przystani Szkwał, na wyspie na Odrze w Kędzierzynie-Koźlu, natrafiono na starą studnię. Prawdopodobnie pochodzi z czasów koziels ... » więcej 2019-10-23, godz. 18:00 Zadał jeden cios nożem i zabił Nawet dożywocie grozi 54-latkowi z Kędzierzyna-Koźla, który w sobotę (19.10) wieczorem dźgnął nożem swojego znajomego. Mężczyzna zmarł na skutek gwałtownego k ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:30 Nowe struktury i nowy szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu Paweł Kampa został nowym szefem Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Opolu. Stanie on na czele nowej struktury partii, którą zatwierdziła Rada Wojewódzka. Chodzi o ... » więcej 2019-10-23, godz. 17:14 Stypendia i nagrody naukowe Marszałka Województwa Opolskiego rozdane. "Swoimi dokonaniami pokazują, że w naszym małym ... W Filharmonii Opolskiej odbyło się Regionalne Święto Edukacji, podczas którego uhonorowano nauczycieli, uczniów, studentów oraz doktorantów. » więcej 2019-10-23, godz. 16:34 Naczyniówka na razie nie wróci do Nysy. NFZ unieważnił konkurs, bo szpital nie spełniał wymogów Chirurgia naczyniowa nie wróci w tym roku do Nysy. Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia unieważnił konkurs na prowadzenie oddziału. » więcej 2019-10-23, godz. 16:33 Pacjenci z Namysłowa muszą szukać pomocy w Brzegu lub Wołczynie. Apteka, która miała dziś (23.10) pełnić dyżur, został ... Namysłów ma problem z nocnymi dyżurami aptek. Pacjenci, którzy dziś (23.10) będą potrzebowali pomocy farmaceuty, po leki będą musieli udać się do Brzegu lub W ... » więcej 2019-10-23, godz. 16:00 Wcisnął 87-latce bezwartościową paczkę i wyłudził od niej 300 zł Oszuści tym razem działają nie „na wnuczka” czy „na policjanta”, bo coraz więcej seniorów jest świadomych zagrożenia. Policja apeluje o czujność i prosi o prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »