Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-29, 18:45 Autor: Joanna Matlak

11 tysięcy podpisów pod listą do sejmu. Opolski PiS pierwszy rejestruje listy

11 tysięcy podpisów pod listą PiS do Sejmu. PiS pierwsze rejestruje listy [fb. Violetta Porowska]
11 tysięcy podpisów pod listą PiS do Sejmu. PiS pierwsze rejestruje listy [fb. Violetta Porowska]
Opolskie Prawo i Sprawiedliwość jako pierwsze złożyło dokumenty w opolskiej delegaturze Krajowego Biura Wyborczego związane z rejestracją list z kandydatami do sejmu.
Violetta Porowska, szefowa PiS w regionie przekazała, że działaczom partii udało się zebrać ponad 11 tys. podpisów, a dodajmy, że zgodnie z Kodeksem Wyborczym, lista kandydatów na posłów powinna być poparta podpisami co najmniej 5 tys. wyborców.

- Wszyscy bardzo mocno pracowaliśmy – mówi Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. - Naprawdę mieszkańcy z wielką chęcią i z serdecznością składali te podpisy, więc cieszę się, bo to aż 11 tys. podpisów zostało dzisiaj przekazanych do naszego Krajowego Biura wyborczego - mówi Porowska.

Przypomnijmy, termin zgłaszania list kandydatów na posłów i kandydatów na senatorów mija 3 września o północy. Wybory parlamentarne odbędą się 13 października.
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 12:35 Cztery osoby poszkodowane w wypadku w Bogdanowicach Dwa samochody osobowe zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Jadzia i drwal - dwa nowe koziołki zamieszkały w Kędzierzynie-Koźlu Dwie kolejne rzeźby koziołków pojawiły się w Kędzierzynie-Koźlu. Docelowo w każdym z miejskich osiedli ma stanąć figurka, która nawiązuje do zwierząt widocznych… » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-22, godz. 11:15 Coraz mniej leków nielegalnie trafia za granicę. Gość Radia Opole - Udało się w drastyczny sposób zredukować proceder wywozu leków za granicę - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej… » więcej 2020-02-22, godz. 09:30 Ferie dzieci z Opolszczyzny były bezpieczne i spokojne Na półkoloniach, obozach albo w mieście - spokojnie i bez zakłóceń. Uczniowie z Opolszczyzny kończą ferie zimowe. Opolskie Kuratorium Oświaty zatwierdziło w sumie… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Głogówek: po kontroli NIK i zaleceniach konserwatora zabytków będzie nowa strefa parkowania i nowy cennik Zmienią się opłaty i strefa parkowania w Głogówku. Ma to związek z zaleceniami Najwyższej Izby Kontroli. Nowe zasady płatnego parkowania w tym mieście obowiązywać… » więcej 2020-02-21, godz. 21:30 Mleczarnia, gospodarstwo rolne, domowe ścieki, a może susza? Co truje ryby w starorzeczu Nysy Kłodzkiej? Wciąż nie wiadomo, co spowodowało śnięcie ryb w starorzeczu Nysy Kłodzkiej w okolicach Drogoszowa. To kolejna podobna sytuacja w tej części powiatu nyskiego w… » więcej 2020-02-21, godz. 19:20 Mieszkańcy Lubszy znów zablokowali drogę. Jeśli nie zostaną wysłuchani, zapowiadają zaostrzenie walki o obwodnicę Droga krajowa nr 39 w Lubszy była dziś (21.02) ponownie zablokowana przez dwie godziny. » więcej 2020-02-21, godz. 18:12 Bezpłatne porady dla mieszkańców regionu. Ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem Mieszkańcy Opolszczyzny mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji i porad prawnych w sądach, prokuraturach, komendach policji oraz w siedzibach organizacji po… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »