Radio Opole » Gospodarka
2019-08-29, 14:51 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Będą nowe trasy w Gogolinie i Zdzieszowicach oraz wydłużony kurs "tramwaju" w Krapkowicach

Podpisanie umów na dofinansowanie transportu lokalnego w powiecie krapkowickim [fot. A. Pospiszyl]
Podpisanie umów na dofinansowanie transportu lokalnego w powiecie krapkowickim [fot. A. Pospiszyl]
Trzy gminy powiatu krapkowickiego: Zdzieszowice, Gogolin i Krapkowice, otrzymają dotacje do organizacji transportu publicznego. Do końca roku dostaną z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych łącznie prawie 40 tysięcy złotych.
- Otrzymamy na najbliższe 4 miesiące nieco ponad 7 tysięcy złotych – mówi Sybila Zimerman, burmistrz Zdzieszowic.

- Będziemy mieli 9 nowych kursów. Oczywiście o dopłatę wystąpiliśmy tylko za kursy, które przebiegają na terenie naszej gminy, bo za to płacimy. Na ten rok to jest nieco ponad 7 tysięcy złotych.

Dopłatę do jednej, ale za to bardzo długiej linii, otrzyma gmina Krapkowice.

- To kurs nazywany przez mieszkańców potocznie tramwajem – mówi burmistrz Andrzej Kasiura. - Od zakładów skórzanych, przez centrum do zakładów papierniczych i pływalni Delfin. Na tej bazie zrobiliśmy wniosek o nowe połączenie wydłużone jeszcze w dwóch miejscach o sołectwo Steblów.

Pieniądze z rządowego programu przyznane są na połączenia lokalne. Ich przebieg i godziny odjazdów ustalają samorządy w konsultacji z mieszkańcami.

- Przez lata ludzie odzwyczaili się od korzystania z autobusów, bo połączeń było bardzo mało – mówi wicewojewoda Violetta Porowska. - Chodzi o to, żeby znowu weszli w ten bardzo dobry nawyk jeżdżenia komunikacją zbiorową. To po pierwsze taniej, po drugie dla środowiska lepiej i po trzecie jest przecież bardzo duża grupa ludzi, którzy nie mają własnego środka lokomocji.

Trzy samorządy z powiatu krapkowickiego otrzymają w tym roku w sumie prawie 38,5 tysiąca złotych. W województwie na dotację z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych podpisanych będzie 13 umów.
Andrzej Kasiura
Sybila Zimerman
Violetta Porowska

Gospodarka

2019-09-20, godz. 15:30 Rok 2019 to łącznie 26 milionów złotych na inwestycje dla samorządów. Wojewoda opolski w Radiu Opole 180 inwestycji drogowych o wartości około 300 milionów złotych udało się zrealizować w regionie w latach 2015 -2018. Wsparcie rządowe tych zadań to ponad 150 ... » więcej 2019-09-20, godz. 12:15 Starostwo powiatowe w Prudniku po raz kolejny ogłosiło przetarg na remont drogi Trzebina-Skrzypiec Na tę inwestycję drogową prudnickie starostwo otrzymało spore dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego. Droga Trzebin ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Strzeleczki: powstanie kolejny odcinek ścieżki przy drodze wojewódzkiej w kierunku Mosznej Zarówno turyści jak i mieszkańcy będą mogli już za kilka miesięcy skorzystać z nowej ścieżki rowerowej, która połączy miejscowości Zielina i Moszna. To już ko ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:00 Remontują drogę w centrum osiedla. W końcu będzie chodnik i pas zieleni Łagodny początek jesieni sprzyja drogowcom. Spore prace trwają na drogach gminy Polska Cerekiew. Remontowane są głównie trasy dojazdowe do pól, ale największą ... » więcej 2019-09-19, godz. 14:00 Zmniejszyła się produkcja karpia na Opolszczyźnie. Przyczyną jest mała ilość opadów W 2018 roku produkcja karpia na Opolszczyźnie była niższa niż w innych województwach. » więcej 2019-09-19, godz. 10:28 Sprzęt na miarę XXI wieku otrzymał prudnicki Zakład Usług Komunalnych Nowoczesna zamiatarka marki HAKO daje możliwość wjazdu w wąskie uliczki oraz chodniki. Dodatkowym atutem zamiatarki jest to, że może być ona używana również d ... » więcej 2019-09-18, godz. 13:45 Gmina sprzeda działki, ale tylko jeśli inwestor postawi na nich szeregowce Osiedle niskich bloków szeregowych może powstać w Zawadzkiem. Radni uchwalili zmiany w planie zagospodarowania, który teraz dopuszcza taką zabudowę. Wyznaczon ... » więcej 2019-09-18, godz. 11:02 Jest pozwolenie, za dwa tygodnie zacznie się przebudowa mostu kolejowego w Krapkowicach Jest już pozwolenie na przebudowę starego mostu kolejowego nad Odrą w Krapkowicach. Za dwa tygodnie rozpoczną się prace, które mają potrwać ponad 1,5 roku. Po ... » więcej 2019-09-17, godz. 20:30 Employer branding, czyli chwyty na znalezienie pracownika Jak pozyskać pracowników i jak na funkcjonowanie firm wpłynie podwyższenie pensji minimalnej - to tematy poruszone podczas 'Śniadania na czasie', na które zap ... » więcej 2019-09-17, godz. 18:00 Skarbimierz: ruszyła budowa nowego magazynu przy fabrykach produkujących słodycze Kamień węgielny wmurowany, czas na budowę magazynu logistycznego w Skarbimierzu. Halę o powierzchni 8 tysięcy metrów kwadratowych wybuduje firma Panattoni Eur ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »