Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-08-28, 12:21 Autor: Mariusz Chałupnik

Rozmowy o stanie oświaty. W urzędzie wojewódzkim odbędzie się dzisiaj edukacyjny okrągły stół

Szkoła [fot. pixabaya]
Szkoła [fot. pixabaya]
Konferencja zapowiadająca Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny [fot. Mariusz Chałupnik]
Konferencja zapowiadająca Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny [fot. Mariusz Chałupnik]
Jak ma wyglądać polska szkoła i co jest potrzebne, aby poprawić poziom edukacji - to mają być główne punkty Wojewódzkiego Okrągłego Stołu Edukacyjnego. Rozmowy mają mieć charakter otwarty, a do debaty zaproszeni są uczniowie, nauczyciele, samorządowcy oraz pracownicy oświaty.
- Chcemy, żeby ten głos regionu był pełny - przekonuje Violetta Porowska, wicewojewoda opolski. - Jeżeli mamy tworzyć wysoką jakość, to też w ramach tej dyskusji muszą się wypowiedzieć wszystkie strony i tak naprawdę wszystkie ze stron zapraszamy. Te wnioski, które będą płynęły z naszego opolskiego okrągłego stołu, będą służyły rządowi do wypracowania dalszych zmian w prawie oświatowym.

- Przede wszystkim chcemy skupić się na organizacji edukacji. Wynagrodzenia dla nauczycieli raczej nie będą tematem przewodnim, ponieważ do ponownego strajku raczej nie dojdzie - mówi Artur Zapała, opolski wicekurator oświaty. - Nauczyciele niespecjalnie są zainteresowani tym strajkiem. Odczuli finansowo dyskomfort finansowy przed wakacjami. Ale trzeba też wspomnieć i wziąć pod uwagę, że od września nauczyciele otrzymają 10-procentową podwyżkę.

Wojewódzki Okrągły Stół Edukacyjny ma odbyć się dzisiaj (28.08) w sali im. Lecha Kaczyńskiego w urzędzie wojewódzkim w Opolu.
Violetta Porowska
Andrzej Zapała

Wiadomości z regionu

2019-10-17, godz. 20:15 Uwaga! Oszuści podszywają się pod ZUS i wysyłają podejrzane maile Opolski ZUS ostrzega przed internetowymi oszustami, którzy podszywają się pod pracowników Zakładu i rozsyłają podejrzane maile. Otwarcie załącznika grozi zain ... » więcej 2019-10-17, godz. 20:00 W Zawadzkiem powstaje hutnicze muzeum pod chmurką Każda ma wagę kilku ton. Przez lata pracowały w gorącej i parnej hali. Ich kres miał przyjść wraz z wywiezieniem na złom, ale dzięki pasjonatom lokalnej histo ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:30 Za mało jest organizacji zajmujących się dystrybucją żywności dla ubogich. Happening w Białej Za dużo marnujemy żywności, a jednocześnie są tacy, których na nią nie stać. Przypomniał o tym happening na rynku w Białej. Zorganizowano go z okazji Światowe ... » więcej 2019-10-17, godz. 19:00 Ruszył 8 Opolski Festiwal Gór. Wśród gości m.in. najmłodsza Polka, która zdobyła Koronę Ziemi W Narodowym Centrum Polskiej Piosenki rozpoczął się 8 Opolski Festiwal Gór, który potrwa do soboty. Podczas festiwalu będzie okazja do porozmawiania z legenda ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:15 "Czysty Region" będzie walczył z dużymi śmieciami. "Wywozimy gabaryty, a następnego dnia już pojawiają się kolejne" Związek międzygminny „Czysty Region” wypowiada walkę śmieciom gabarytowym, które zalegają wokół altan śmietnikowych w Kędzierzynie-Koźlu. Codziennie będą prow ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Inauguracja roku akademickiego w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. "To oficjalne rozpoczęcie stud ... 1360 studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Kosmetologia, dietetyka i fizjoterapia, to te kierunki, ... » więcej 2019-10-17, godz. 18:00 Wspierają pacjentki chore na raka i otaczają troską. Za nami V Konferencja Onkologiczna o roli pielęgniarek Rola pielęgniarek onkologicznych, wielodyscyplinarna opieka nad pacjentem, problemy i wyzwania - to główne tematy, które poruszono podczas V Konferencji Onkol ... » więcej 2019-10-17, godz. 17:00 Daj znak urzędnikom, że chcesz wymienić piec Planujesz wymianę starego 'kopciucha' na nowy, ekologiczny piec? Powiedz o tym urzędnikom, a może dostaniesz zwrot części nakładów. W Kędzierzynie-Koźlu prowa ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:55 Zawodnik Startu Namysłów, który połamał nos sędziemu, zawieszony na 2 lata Wydział Dyscypliny OZPN nałożył 2-letnią dyskwalifikację na zawodnika Startu Namysłów, który po spotkaniu złamał nos sędziemu zawodów. Do zdarzenia doszło w w ... » więcej 2019-10-17, godz. 16:30 Głogówek: popiersie pisarza stanęło w nowym miejscu obok biblioteki jego imienia Ponownie odsłonięto pomnik Rafała Urbana w Głogówku. Popiersie tego pisarza stanęło pod koniec lat 70. ubiegłego wieku nieopodal bramy zamkowej. Przed pięciu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »