Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-26, 17:30 Autor: Wojciech Murański

25 nowych funkcjonariuszy ślubowało dziś w Opolu. "Mundur który będziecie nosić, to wielki obowiązek"

Ślubowanie nowych funkcjonariuszy policji [fot. KWP Opole]
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy policji [fot. KWP Opole]
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy policji [fot. KWP Opole]
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy policji [fot. KWP Opole]
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy policji [fot. KWP Opole]
Ślubowanie nowych funkcjonariuszy policji [fot. KWP Opole]
"Ja, obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję...". Te słowa przysięgi w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Opolu wypowiedziało dziś (26.07) 25 nowych funkcjonariuszy.
Młodych mundurowych czeka teraz sześciomiesięczne szkolenie, podczas którego będą poznawać tajniki prawa, taktyk i technik interwencji.

- W tym roku przyjęliśmy ponad 80 funkcjonariuszy - mówi starszy aspirant Karol Brandys z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. - Możemy jeszcze przyjąć blisko 100 osób. Przypomnę, że aby dostać się do policji, zostać funkcjonariuszem, trzeba spełnić kilka wymogów. Trzeba być sprawnym fizycznie, trzeba przejść tak zwany multiselect, czyli test psychologiczny. Mamy również kilkunastu lekarzy do przebrnięcia. Gdy już to wszystko zrobimy, idziemy na szkołę policji.

Dużo wakatów, chęć rozwoju i marzenia były wymieniane wśród powodów podjęcia się służby przez świeżo upieczonych policjantów.

- Za dziecka to tylko były marzenia, jeśli chodzi o policję, ale nikt nie myślał, że po kilkunastu latach zostanie się policjantem. Następnie w moim przypadku były to studia w kierunku związanym z pracą w policji, w służbach mundurowych, po czym udało mi się spełnić to marzenie i zostać pełnoprawnym policjantem - mówi posterunkowy Jacek Kostorz.

Po odbyciu szkolenia funkcjonariusze rozpoczną służbę w wyznaczonych jednostkach terenowych Opolszczyzny. Kolejne przyjęcia do szeregów policji odbędą się jeszcze we wrześniu, listopadzie i grudniu tego roku.
starszy aspirant Karol Brandys
posterunkowy Jacek Kostorz

Wiadomości z regionu

2020-02-22, godz. 13:35 Czołowe zderzenie w Bogdanowicach. Konieczna była interwencja LPR [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe czołowo zderzyły się w Bogdanowicach w powiecie głubczyckim. Konieczna była interwencja Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 "Siła nasza jest również w młodzieży". PiS rozpoczyna kampanię wyborczą w Kędzierzynie-Koźlu W Kędzierzynie-Koźlu rozpoczęto dzisiaj (22.02) oficjalnie kampanię wyborczą Prawa i Sprawiedliwości. Członkowie partii chcą, aby była ona otwarta i bezpośrednia… » więcej 2020-02-22, godz. 13:30 Gmina Izbicko inwestuje w tym roku w remonty dwóch świetlic wiejskich – w Otmicach i Boryczy Prace w Otmicach są już na ukończeniu. Wyremontowano dwa pomieszczenia i klatkę schodową. W jednym z pomieszczeń mieści się świetlica sołecka i mniejszości niemieckiej… » więcej 2020-02-22, godz. 12:10 Zderzenie dwóch aut w Opolu. W powiecie brzeskim bus wypadł z drogi W Opolu na ulicy Ozimskiej w doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych marki Ford. Jedna osoba wymagała hospitalizacji. » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Jadzia i drwal - dwa nowe koziołki zamieszkały w Kędzierzynie-Koźlu Dwie kolejne rzeźby koziołków pojawiły się w Kędzierzynie-Koźlu. Docelowo w każdym z miejskich osiedli ma stanąć figurka, która nawiązuje do zwierząt widocznych… » więcej 2020-02-22, godz. 12:00 Namysłowski "pośredniak" przejdzie remont. Termomodernizacja pozwoli obniżyć koszty ogrzewania i poprawi komfort pracy Namysłowski urząd pracy ma szanse przejść w tym roku remont. Aby zaoszczędzić na kosztach ogrzewania i przyczynić się do zmniejszenia poziomu zanieczyszczenia… » więcej 2020-02-22, godz. 11:15 Coraz mniej leków nielegalnie trafia za granicę. Gość Radia Opole - Udało się w drastyczny sposób zredukować proceder wywozu leków za granicę - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej… » więcej 2020-02-22, godz. 09:30 Ferie dzieci z Opolszczyzny były bezpieczne i spokojne Na półkoloniach, obozach albo w mieście - spokojnie i bez zakłóceń. Uczniowie z Opolszczyzny kończą ferie zimowe. Opolskie Kuratorium Oświaty zatwierdziło w sumie… » więcej 2020-02-22, godz. 08:30 Głogówek: po kontroli NIK i zaleceniach konserwatora zabytków będzie nowa strefa parkowania i nowy cennik Zmienią się opłaty i strefa parkowania w Głogówku. Ma to związek z zaleceniami Najwyższej Izby Kontroli. Nowe zasady płatnego parkowania w tym mieście obowiązywać… » więcej 2020-02-21, godz. 21:30 Mleczarnia, gospodarstwo rolne, domowe ścieki, a może susza? Co truje ryby w starorzeczu Nysy Kłodzkiej? Wciąż nie wiadomo, co spowodowało śnięcie ryb w starorzeczu Nysy Kłodzkiej w okolicach Drogoszowa. To kolejna podobna sytuacja w tej części powiatu nyskiego w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »