Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-24, 18:15 Autor: Mariusz Chałupnik

Plan wykonany! Policjanci zebrali 100 litrów krwi

Krew oddawali funkcjonariusze z całego województwa [fot. Mariusz Chałupnik]
Krew oddawali funkcjonariusze z całego województwa [fot. Mariusz Chałupnik]
Krew oddawali funkcjonariusze z całego województwa [fot. Mariusz Chałupnik]
Krew oddawali funkcjonariusze z całego województwa [fot. Mariusz Chałupnik]
Krew oddawali funkcjonariusze z całego województwa [fot. Mariusz Chałupnik]
Krew oddawali funkcjonariusze z całego województwa [fot. Mariusz Chałupnik]
100 litrów krwi na 100-lecie istnienia. Taki cel zrealizowała opolska policji. Dzięki dzisiejszej zbiórce udało się uzupełnić brakujące litry. W Opolu krew - zresztą po raz kolejny w tym roku - oddawali policjanci z całego garnizonu.
- Chcemy wspomóc naszych kolegów w Opolu w tym szczytnym celu - mówi aspirant Stanisław Filak z KPP w Oleśnie. - Mam nadzieję, że uda nam się to wszystko zrealizować. Wiemy jak bardzo krew jest potrzebna na co dzień. Spotykamy się z tragediami na drodze. Wiemy jak ludziom tej krwi potrzeba.

- To bardzo szczytny cel - przekonuje aspirant sztab. Wojciech Rożniatowski z samodzielnego Oddziału Prewencji w Opolu. - Nie boli. Za pierwszym razem może jest lekki strach, ale później to już jest normalne. Prowadzę sportowy tryb życia, także nie ma problemu z oddaniem krwi.

- Już ponad 20 lat oddaję krew - mówi podkom. Arkadiusz Kuler z komisariatu w Dobrzeniu Wielkim. - Wiadomo, że krwi nie można wyprodukować.

- Trzeba być wypoczętym, zdrowym i najlepiej niezestresowanym - dodaje Elżbieta Seroka z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu. - Nasi dzielni policjanci nie boją się igieł, chętnie oddają krew.

Jak zapowiadają policjanci mimo uzyskanych 100 litrów zbiórki będą prowadzone dalej. Dodajmy, że dzisiaj (24.07) policja w naszym kraju świętuje 100 lat od dnia założenia. Służba została powołana dekretem Naczelnika Państwa - Józefa Piłsudskiego.
Akcja "100 litrów krwi na 100-lecie policji"

Wiadomości z regionu

2019-09-19, godz. 07:30 W ubiegłym roku samochód, teraz sprzęt ratunkowy - olescy strażacy ochotnicy zdobywają niezbędne wyposażenie Nową torbę pomocy przedmedycznej otrzymali strażacy ochotnicy z Olesna w ramach współpracy z opolskim oddziałem Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. » więcej 2019-09-18, godz. 20:00 II Kongres Żeglugi Śródlądowej, czyli dyskusja o powrocie transportu na Odrę. "Dekady zaniedbań muszą się skończyć" [F ... - Transport musi wrócić na polskie rzeki - powiedział podczas II Kongresu Żeglugi Śródlądowej w Opolu minister Marek Gróbarczyk. Kongres zgromadził kilkuset p ... » więcej 2019-09-18, godz. 19:45 Więcej miejsc dla dzieci, nowe sale i plac zabaw. Oleski żłobek został oficjalnie otwarty po remoncie O 40 miejsc więcej niż 2 lata temu ma Żłobek Miejski w Oleśnie po gruntownym remoncie. Teraz codzienną opiekę w tej placówce może znaleźć 90 najmłodszych. » więcej 2019-09-18, godz. 17:45 Zbuduj domek dla nietoperza albo posadź malwę pod oknem Budowanie domków dla sów, nietoperzy i owadów oraz wymiana sadzonek kwiatów to przyrodnicza oferta Koła Gospodyń Miejskich w Kędzierzynie-Koźlu na najbliższy ... » więcej 2019-09-18, godz. 17:00 Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu rozszerzyło diagnostykę leczenia niepłodności o doda ... Ponad 100 dodatkowych badań diagnostycznych w leczeniu niepłodności w ramach programu kompleksowej opieki zdrowia prokreacyjnego oferuje Kliniczne Centrum Gin ... » więcej 2019-09-18, godz. 16:15 Lewica przedstawiła "Pakt dla kobiet" i apeluje do opozycji Prawo do bezpiecznego przerywania ciąży do 12 tygodnia na żądanie kobiety, dostęp do nowoczesnej antykoncepcji czy alimenty ściągane jak podatki, to część z 1 ... » więcej 2019-09-18, godz. 15:15 Kolejna zmiana organizacji ruchu w rejonie dworca Opole Wschodnie Jutro (19.09) zamknięte zostanie skrzyżowanie Katowickiej z Bohaterów Monte Cassino, przy Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej. Jest to związane z tr ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:45 Józef Swaczyna z MN proponuje debatę kandydatów z numerem 3 na opolskich listach do sejmu - Jako 'trójka' do sejmu z ramienia Mniejszości Niemieckiej proponuję wszystkim 'trójkom' z poszczególnych komitetów wyborczych debatę na tematy związane z ca ... » więcej 2019-09-18, godz. 14:00 Prudnik: kolejna ofiara pożaru w budynku socjalnym. "Zachowanie tych ludzi jest specyficzne" Kolejna osoba mieszkająca w budynku socjalnym przy ulicy Chrobrego w Prudniku nie żyje. Kilka dni temu około godziny 2 w nocy zauważono pożar. Zdzisław G. usł ... » więcej 2019-09-18, godz. 12:15 Powraca kampanijny temat likwidacji województwa opolskiego. Poseł Kostuś bije na alarm, a Kowalski uspokaja 'Integralność oraz istnienie województwa opolskiego jest zagrożona' - na konferencji prasowej przekonywał o tym poseł Tomasz Kostuś. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »