Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-07-05, 22:18 Autor: Maciej Wajler

Zespół 3R12 z Niemiec zwycięzcą III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki

Zespół 3R12 z Niemiec zdobył Grand Prix III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu.
Zespół 3R12 z Niemiec zdobył Grand Prix III Polonijnego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Nagrodę marszałka województwa opolskiego otrzymała Kamila Płoszajska z Wiednia. Nagrodę prezydenta Opola wręczono Paulinie Raczkowski z Nowego Jorku. Stowarzyszenie Wspólnota Wschód nagrodziło autorską piosenkę zespołu WitaM z Mińska. Laureatów ogłoszono podczas uroczystej gali w Filharmonii Opolskiej.
- To dla nas wielka radość - mówi Marian Rian, wokalista i gitarzysta uhonorowanego Grand Prix zespołu 3R12. - Nasz zespół powstał w 2012 roku. Mamy teraz nowy skład, bo paru ludzi odeszło. Gramy utwory Tadeusza Nalepy prawie od samego początku, promujemy je w Europie Zachodniej. W całej Europie Zachodniej jest tylko jeden zespół, który gra utwory tego artysty i to jesteśmy my - dodaje.

Nagrodę Radia Opole w postaci sesji nagraniowej w legendarnym Studiu M im. SBB prezes rozgłośni Piotr Moc wręczył zespołowi Stan Zawieszenia z Berlina.

- Czujemy się wspaniale. Nie spodziewaliśmy, że taka nagroda nam przypadnie - mówi Wojciech Sowiński z zespołu. - Jest to poza Grand Prix, niezaprzeczalnie chyba najlepsza nagroda, jaką mogliśmy otrzymać. Gramy utwory z tekstami Agnieszki Osieckiej, Jacka Cygana, Wojciech Młynarskiego czy Jurka Filara. To w naszych aranżacjach jazzowych, nie chciałbym powiedzieć, że trochę popowych, ale na pewno klimatycznych - dodaje.

W tym roku na festiwalu polonijnym gości 90 osób z całego świata. W sobotę zaplanowano ostatni koncert w ramach tegorocznego wydarzenia. Rozpocznie się o godz. 18:00 na głubczyckim rynku.
Justyna Kmieć w "Dobrym Graniu Ekstra"
Kamila Płoszajska w "Dobrym Graniu Ekstra"
Zespół 3R12 w "Dobrym Graniu Ekstra"
Salomea Pletenicka w "Dobrym Graniu Ekstra"
Violetta Falba w "Dobrym Graniu Ekstra"
Marian Rian, wokalista i gitarzysta uhonorowanego Grand Prix zespołu 3R12
Wojciech Sowiński z zespołu Stan Zawieszenia

Wiadomości z regionu

2019-07-17, godz. 21:30 OSP z Łukowic Brzeskich ma zostać wpisana Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego Za kilka miesięcy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego może dołączyć kolejna jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu brzeskiego. » więcej 2019-07-17, godz. 21:15 Nie dla wszystkich uczniów znalazły się miejsca w opolskich bursach Brakuje miejsc w opolskich bursach. Zwiększona liczba uczniów, którzy pójdą do szkół średnich w Opolu, spowodowała, że nie wszyscy będą mogli uczyć się i mies ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:45 Na topie elektrotechnika, automatyka i informatyka. I tura rekrutacji na Politechnikę Opolską kończy się w poniedziałek Około 1500 kandydatów już zarejestrowało się w bazie rekrutacyjnej Politechniki Opolskiej. Członkowie wydziałowych komisji rekrutacyjnych informują, że chętny ... » więcej 2019-07-17, godz. 20:15 Nie tylko młodzi i absolwenci szkół wyższych. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka nowych funkcjonairiuszy Wymagania są duże, ale gratyfikacja może okazać się kusząca. Śląski Oddział Straży Granicznej szuka chętnych do podjęcia służby. Trwa nabór w opolskiej jednos ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:46 - Oczekujemy rzetelnej informacji o dostawach brakujących leków - apelują aptekarze - Bezpośredni kontakt z Ministerstwem Zdrowia w sprawie planowania dostaw leków, których brakuje - tego oczekują aptekarze - powiedział w 'Loży Radiowej' Mare ... » więcej 2019-07-17, godz. 19:12 W Prudniku mniej jest kursów autobusowych, sytuacja ma się poprawić od września [INTERWENCJA] Pogorszyła się dostępność do komunikacji autobusowej w Prudniku. Na mniejszą liczbę kursów skarżą się pasażerowie. Z końcem czerwca, z tamtejszego powiatu wyc ... » więcej 2019-07-17, godz. 18:45 PMWSZ w Opolu zamknęła nabór Półtora kandydata na jedno miejsce - to poziom zainteresowania studiowaniem od października w Państwowej Medycznej Wyższej Szkole Zawodowej w Opolu. Dzisiaj u ... » więcej 2019-07-17, godz. 18:15 Opole: Platforma Obywatelska krytykuje zmiany w edukacji, ale chwali Opole Platforma Obywatelska w regionie krytykuje rekrutację do szkół średnich w kraju a jednocześnie chwali Opole za rozwiązanie problemu z naborem podwójnej liczby ... » więcej 2019-07-17, godz. 17:27 DW 405 zablokowana po wypadku. Na miejscu lądował LPR Zablokowana jest droga wojewódzka nr 405, na wysokości Sowina. Około 15:50 zderzyły się tam dwa samochody osobowe. » więcej 2019-07-17, godz. 17:00 Możliwa kara - nawet 14 tysięcy złotych. Opolska WITD kontrolowała tzw. przewoźników aplikacyjnych Nawet 14 tysięcy złotych kary grozi przewoźnikom aplikacyjnym, skontrolowanym przez opolski Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego. To przewoźnicy-właści ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »