Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-07-03, 20:30 Autor: Daniel Klimczak

III Polonijny Festiwal Polskiej Piosenki zawitał do Korfantowa. "Polska piosenka najbardziej wzrusza i powoduje niesamowite wibracje"

III Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej - koncert w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
III Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej - koncert w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
III Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej - koncert w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
III Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej - koncert w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
III Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej - koncert w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
III Polonijny Festiwal Piosenki Polskiej - koncert w Korfantowie [fot. Daniel Klimczak]
W Korfantowie odbył się dziś (03.07) kolejny koncert w ramach tegorocznej, III edycji Polonijnego Festiwalu Piosenki Polskiej.
Gospodarzem trzeciego dnia imprezy był neobarokowy kościół pod wezwaniem Trójcy Świętej.

- Artyści zaprezentowali piosenki znane i lubiane przez przeciętnego Polaka, choć w repertuarze pojawiły się też autorskie kompozycje - wyjaśnia prezes opolskiego oddziału Stowarzyszenia Wspólnota Polska, a jednocześnie organizator imprezy, Halina Nabrdalik.

- W tej cudownej scenerii kościoła pod wezwaniem Świętej Trójcy w Korfantowie, który jest znakomita salą koncertową, tutaj piosenka i refleksyjna, sentymentalna, filozoficzna, różna. Ale taka, która nie obraża tego miejsca - dodaje.

Przed publicznością zaprezentowało się 27 wykonawców z 12 krajów. Jedną z solistek jest Anna Mora z Wilna, która zdradza, że śpiewanie polskich piosenek na polskiej ziemi to dla niej wyjątkowe przeżycie.

- Ja bardzo lubię polską piosenkę, dlatego, że ona najbardziej mnie wzrusza i chyba dlatego, że polska krew i to taka wibracja lepsza idzie, lepsza energia. Ja w swoim repertuarze mam gdzieś 4 czy 5 piosenek w języku polskim. 3 z repertuaru Anny Marii Jopek i jedną autorską piosenkę Magdaleny Krakowskiej - wyjaśnia.

Po koncercie rozpoczęła się z kolei biesiada festiwalowa na miejscowym stadionie. W jej trakcie, aż do rana będzie można słuchać tradycyjnych pieśni oraz skosztować wyrobów lokalnej kuchni.

Natomiast jutro (04.07) festiwal przeniesie się do Otmuchowa, gdzie na 19:00 zaplanowano koncert na dziedzińcu miejscowego zamku. Wcześniej, bo już od południa, na rynku odbywać się będą próby.

Impreza zakończy się piątkowym koncertem w Filharmonii Opolskiej, który rozpocznie się o 18:00.
Halina Nabrdalik
Anna Mora

Kultura i rozrywka

2020-02-24, godz. 11:30 Barbara Lach z Opolskiego Teatru Lalki i Aktora nagrodzona! Barbara Lach, aktorka Opolskiego Teatru Lalki i Aktora laureatką nagrody Henryk. Wyróżnienie zostało przyznane przez Sekcję Teatrów Lalkowych ZASP za wybitne osiągnięcia… » więcej 2020-02-23, godz. 21:00 Lalki z całego świata będzie można oglądać w Głogówku! 'Nie do zabawy' to tytuł ekspozycji, którą od poniedziałku (24.02) będzie można podziwiać w Muzeum Regionalnym w Głogówku. Na wystawę składa się 200 lalek z całego… » więcej 2020-02-23, godz. 15:00 Życie w Afryce pokazuje oleskie muzeum na specjalnych obrazach. Tkaniny są pokryte woskiem 'Radość życia na afrykańskich batikach' to tytuł nowej wystawy prezentowanej przez Muzeum Regionalne w Oleśnie. » więcej 2020-02-23, godz. 11:00 Za nami Kresowy Wieczór Filmowy w opolskiej WBP O plejadzie aktorek i aktorów filmowych z kresowym rodem opowiadano w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu. » więcej 2020-02-23, godz. 09:00 Nowoczesna adaptacja kultowej „Alicji w Krainie Czarów” zrobiła wrażenie na opolskich widzach Za nami kolejna premiera w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. W sztuce reżyserowanej przez Konrada Dworakowskiego główna bohaterka nie jest 7-letnim dzieckiem, tylko… » więcej 2020-02-22, godz. 19:00 Rodzinne koncerty w NCPP, czyli "Dziecięce encepence" 'Dziecięce encepence', czyli nowy cykl koncertów dla całych rodzin w Narodowym Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. Będą się charakteryzować żywiołową formą, wspólną… » więcej 2020-02-22, godz. 17:30 Prawie 30 impresjonistycznych obrazów można zobaczyć w oleskim MDK-u Wystawę 'Spojrzenie nieoczywiste' autorstwa Krzysztofa Mazonia prezentuje Miejski Dom Kultury w Oleśnie. » więcej 2020-02-22, godz. 14:30 Koncert charytatywny dla Frania w zabytkowym kościele w Pokoju Tworzą kartki okolicznościowe, spotykają się na próbach zespołu, upieką też ciasto specjalnie na koncert charytatywny - wszystko, żeby wesprzeć małego Franka Marcinkowskiego… » więcej 2020-02-22, godz. 13:49 Strefa Retro Gier, czyli przenieś się w "ośmiobitową prehistorię" 'Strefa Gier Retro' - to interaktywna wystawa, która pozwala przenieść się w czasie - jak twierdzą organizatorzy - aż do ośmiobitowej prehistorii. W Wojewódzkiej… » więcej 2020-02-21, godz. 21:30 Wygodniej, nowocześniej i bezpieczniej. Sala widowiskowa MOK w Głubczycach po generalnym remoncie Przebudowa widowni, nowa kurtyna i sterowana cyfrowo rampa oświetleniowa, czy też odnowione kulisy. Zakończył się remont sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »