Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-06-11, 12:00 Autor: Jacek Rudnik

Ruszają spotkania informacyjne w sprawie Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego

Andrzej Buła [fot. Paula Hołubowicz]
Andrzej Buła [fot. Paula Hołubowicz]
- Chcemy podtrzymywać aktywność mieszkańców, pomysły często bardzo pozytywnie zaskakują - przyznał w rozmowie "W cztery oczy" marszałek regionu Andrzej Buła, pytany o rozpoczętą właśnie trzecią edycję budżetu obywatelskiego Opolszczyzny. Dziś (11.06) ruszają spotkania informacyjne dotyczące zasad kwalifikowania zadań, a rozpoczynają się od subregionu obejmującego powiaty prudnicki, głubczycki oraz krapkowicki. Na realizację pomysłów mieszkańców samorząd województwa przygotował 3 mln złotych.
W ocenie marszałka Andrzeja Buły proponując konkretne inicjatywy mieszkańcy podpowiadają, co jest dla nich ważne w zarządzaniu województwem. - W poprzednich edycjach ponad 100 projektów przeszło ocenę merytoryczną, a wygrywa z reguły 25.

Wnioski z zadaniami będą przyjmowane do końca czerwca, a pula 3 mln złotych
będzie podzielona na pięć subregionów. Zadania o charakterze powiatowym będą dofinansowywane kwotami od 50 do 100 tysięcy złotych, a subregionalne od 70 do 150 tysięcy zł.

Propozycje mogą mieć charakter kulturalny, prospołeczny, prozdrowotny, edukacyjny, sportowy, turystyczny lub ekologiczny. - Mnie cieszą projekty, które zapewniają bezpieczeństwo i zdrowie mieszkańców, więc warto wspomnieć na pewno projekty na onkologii, gdzie zakupiono sprzęt przynoszący ulgę pacjentom po operacjach czy defibrylatory dla ochotniczych straży pożarnych, których w regionie zakupiono już prawie 70.

W tegorocznej edycji wprowadzono możliwość odwołania się od decyzji o niedopuszczeniu konkretnego projektu do głosowania, na co autor będzie miał tydzień od dnia ogłoszenia listy.

Głosowanie mieszkańców na zatwierdzone pod kątem formalnym projekty odbędzie się od 10 do 25 września. Wyniki poznamy 22 października.
Andrzej Buła
Andrzej Buła 02

Wiadomości z regionu

2019-10-16, godz. 21:25 Potrącenie rowerzysty na ulicy Ozimskiej w Opolu Do tego zdarzenia doszło dzisiaj (16.10) wieczorem na ulicy Ozimskiej tuż za wiaduktem. » więcej 2019-10-16, godz. 21:25 Ministerstwo chce przełamać impas przy reaktywacji portu w Koźlu. "Włączamy się w ten proces" Ministerstwo żeglugi włączy się w sprawę rozwoju portu w Koźlu. Minister Marek Gróbarczyk zadeklarował, że gdy tylko będą gotowe dokumenty związane z powstani ... » więcej 2019-10-16, godz. 18:00 Ucieczka więźnia podczas badania w szpitalu klinicznym w Opolu. Skazany wyskoczył przez okno Do zdarzenia doszło po godzinie 12 w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Jak poinformował ppor. Dawid Makowski, rzecznik prasowy dyrektora Aresztu Śle ... » więcej 2019-10-16, godz. 17:30 Uszkodzenia nie są poważne, ale rozległe. Znamy bilans strat po wypadku na przejeździe kolejowym pod Brzegiem Uszkodzenie podwozia i poszycia pociągu to bilans wczorajszego (15.10) wypadku z udziałem składu Przewozów Regionalnych pod Brzegiem. Przypomnijmy, 76-letni k ... » więcej 2019-10-16, godz. 16:55 Wypadek i kolizja na opolskich "krajówkach" [AKTUALIZACJA] Trzy samochody osobowe zderzyły się na drodze krajowej nr 46 z Nysy do Kłodzka. Natomiast na DK 11 między Kluczborkiem a Kępnem doszło do wypadku z udziałem p ... » więcej 2019-10-16, godz. 16:00 Powyborcze rozliczenia: Sąd Apelacyjny we Wrocławiu umorzył postępowanie Sąd Apelacyjny we Wrocławiu uchylił postanowienie Sądu Okręgowego z dnia 11 października i jednocześnie umorzył postępowanie pomiędzy Komitetem Wyborczym Praw ... » więcej 2019-10-16, godz. 15:50 "Nagradzamy tych, którzy chcą pracować i uważają, że to jest pasja". Wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej Dziś (16.10) w Namysłowskim Ośrodku Kultury za swoją pracę, zarówno edukacyjną, jak i wychowawczą nauczyciele, a także inni pracownicy oświaty zostali uhonoro ... » więcej 2019-10-16, godz. 14:00 Ruszają kolejne prace w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym. Modernizację przejdą dwa oddziały Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu rozpoczyna modernizację dwóch oddziałów - chirurgii urazowo-ortopedycznej i chorób wewnętrznych. Z utrudnieniami perso ... » więcej 2019-10-16, godz. 13:55 Próbowali ukraść wiertarki i uciec policji Złodzieje próbowali wynieść drogie wiertarki z marketu budowlanego. Nie dość, że ich nie wynieśli, to nie udało im się daleko uciec. Teraz staną przed sądem. ... » więcej 2019-10-16, godz. 12:00 Radni na najbliższej sesji zdecydują, czy Odra Opole będzie spółką. Miasto nie rezygnuje też z budowy nowego stadionu Odra Opole spółką akcyjną, a głównym właścicielem będzie miasto - to plan prezydenta Opola, który może zostać zrealizowany na najbliższej sesji. Arkadiusz Wiś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »