Radio Opole » Gospodarka
2019-06-10, 13:00 Autor: Mariusz Chałupnik

3 miliony złotych do dyspozycji mieszkańców. Wystartował III Marszałkowski Budżet Obywatelski

Ruszyła III edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego [fot. Mariusz Chałupnik]
Ruszyła III edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego [fot. Mariusz Chałupnik]
Ruszył III Marszałkowski Budżet Obywatelski. Do dyspozycji mieszkańców Opolszczyzny są 3 miliony złotych, a wnioski z zadaniami będą przyjmowane do końca czerwca.
Pula pieniędzy będzie podzielona na pięć subregionów, po 600 tysięcy na każdy. Zadanie o charakterze powiatowym będą dofinansowywane od 50 do 100 tysięcy złotych, a subregionalne od 70 do 150 tysięcy złotych.

Projekty, które będzie można zgłaszać do konkursu, muszą mieć charakter - kulturalny, prospołeczny, prozdrowotny, edukacyjny, sportowy, turystyczny lub ekologiczny.

- Od jutra ( 11.06) rozpoczynamy warsztaty w poszczególnych subregionach, aby każdy miał możliwość zapoznania się z zasadami konkursu - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. - Będziemy się starali powtarzać to wszystko, co mówiliśmy podczas dwóch poprzednich edycji. Chodzi o stronę formalną zgłoszenia samego projektu. Oprócz tych spotkań będzie prowadzona cała kampania w mediach społecznościowych. Bardzo proszę wszystkich, którzy chcą zgłosić projekt, aby nie krępowali się zapytać, czy ich idea, ich pomysł wpisuje się w koncepcję Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W tegorocznej edycji wprowadzono możliwość odwołania się od decyzji o niedopuszczeniu projektu do głosowania.

- Autor projektu, od 14 sierpnia, kiedy to zostanie ogłoszona lista zadań do głosowania, będzie miał siedem dni na zgłoszenie odwołania - informuje Buła. - To odwołanie będzie rozpatrywał zarząd województwa. Jego decyzja będzie już nieodwołalna. Cała procedura odwołań do 28 sierpnia, a ostateczna lista zadań dopuszczonych do głosowania zostanie ogłoszona 6 września.

Głosowanie mieszkańców na zatwierdzone projekty odbędzie się od 10 do 25 września. Wyniki poznamy 22 października.

Do tej pory w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowano 50 projektów, o łącznej wartości 6 milionów złotych. W ciągu dwóch lat mieszkańcy regionu oddali ponad 220 tysięcy głosów.
Andrzej Buła
Andrzej Buła

Gospodarka

2019-06-18, godz. 21:15 Rolnicy z całej Opolszczyzny przyjechali do Łosiowa aby poznać nowe technologie uprawy. "Dzięki temu wiemy, co stosowa ... Około 500 rolników z całej Opolszczyzny odwiedziło Łosiów, gdzie odbyła się kolejna edycja warsztatów polowych zorganizowanych przez Opolski Ośrodek Doradztwa ... » więcej 2019-06-18, godz. 19:02 Koreańska firma chemiczna zainwestuje 100 mln euro w Kędzierzynie-Koźlu. Ma wsparcie MPiT Foosung to koreańska firma chemiczna, która inwestuje w Kędzierzynie-Koźlu. W ubiegłym tygodniu kupiła prawie 20-hektarową działkę na terenach inwestycyjnych ... » więcej 2019-06-18, godz. 18:15 Raport o stanie województwa opolskiego. Zarząd twierdzi, że region się bogaci a opozycja, że coś jest nie tak Mało konkretów - tak raport o stanie województwa opolskiego ocenia sejmikowa opozycja. Radni udzielili wotum zaufania (przy podziale głosów 19/9), ale członko ... » więcej 2019-06-18, godz. 18:00 Opolskie chce wysłać specjalny pociąg na festiwal Pol'and'rock Województwo opolskie chce sfinansować połączenie kolejowe na festiwal Pol'and'Rock w Kostrzyniu nad Odrą. W tej chwili nie mówią ile taka ekstra usługa będzie ... » więcej 2019-06-18, godz. 15:39 Zbliża się remont dwóch kluczborskich ulic w ramach FDS. Będą utrudnienia dla kierowców Będą utrudnienia dla kierowców w Kluczborku z powodu zbliżającego się remontu ulic Powstańców Śląskich i Różanej. Według planu, prace mają rozpocząć się w pie ... » więcej 2019-06-17, godz. 22:00 Remont niemal zakończony. Trzeba jeszcze dokupić sprzęt. Kończą się prace w sali widowiskowej w Głubczycach Kończy się remont sali widowiskowej w głubczyckim Miejskim Ośrodku Kultury. Podniesiony zostanie komfort występujących w niej artystów, jak i widzów. Remont t ... » więcej 2019-06-17, godz. 18:00 Konstytucja Biznesu - spotkanie informacyjne w Opolu Uproszczenie przepisów dotyczących dziedziczenia firm, zmiany w rozliczeniach się z ZUS, czy odprowadzania składek do Pracowniczych Planów Kapitałowych - to t ... » więcej 2019-06-17, godz. 08:00 Nysa liczy na duże pieniądze z Funduszy Norweskich i EOG. Miasto chce zdobyć nawet 10 mln euro Nysa chce sięgnąć nawet po 10 milionów euro. Możliwość taką dają Fundusze Norweskie i Europejskiego Obszaru Gospodarczego, które w najbliższych latach mają tr ... » więcej 2019-06-16, godz. 13:31 Ciągniki i kombajny wygodne jak samochody. Na Opolagrze 2019 nie brakuje też pojazdów z autopilotem Polskie rolnictwo jest coraz bardziej zautomatyzowane. Widać to wyjątkowo dobrze na trwającej Opolagrze 2019 w Kamieniu Śląskim. Około 450 wystawców oferuje z ... » więcej 2019-06-15, godz. 16:00 Opolagra 2019 to nie tylko ciągniki czy kombajny. Zaglądamy na wystawę bydła mlecznego Wystawa bydła mlecznego to jedna z corocznych atrakcji na Opolagrze. Od wczoraj (14.06) w Kamieniu Śląskim trwa największa w południowej Polsce wystawa rolnic ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »