Radio Opole » Gospodarka
2019-06-10, 13:00 Autor: Mariusz Chałupnik

3 miliony złotych do dyspozycji mieszkańców. Wystartował III Marszałkowski Budżet Obywatelski

Ruszyła III edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego [fot. Mariusz Chałupnik]
Ruszyła III edycja Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego [fot. Mariusz Chałupnik]
Ruszył III Marszałkowski Budżet Obywatelski. Do dyspozycji mieszkańców Opolszczyzny są 3 miliony złotych, a wnioski z zadaniami będą przyjmowane do końca czerwca.
Pula pieniędzy będzie podzielona na pięć subregionów, po 600 tysięcy na każdy. Zadanie o charakterze powiatowym będą dofinansowywane od 50 do 100 tysięcy złotych, a subregionalne od 70 do 150 tysięcy złotych.

Projekty, które będzie można zgłaszać do konkursu, muszą mieć charakter - kulturalny, prospołeczny, prozdrowotny, edukacyjny, sportowy, turystyczny lub ekologiczny.

- Od jutra ( 11.06) rozpoczynamy warsztaty w poszczególnych subregionach, aby każdy miał możliwość zapoznania się z zasadami konkursu - mówi Andrzej Buła, marszałek województwa opolskiego. - Będziemy się starali powtarzać to wszystko, co mówiliśmy podczas dwóch poprzednich edycji. Chodzi o stronę formalną zgłoszenia samego projektu. Oprócz tych spotkań będzie prowadzona cała kampania w mediach społecznościowych. Bardzo proszę wszystkich, którzy chcą zgłosić projekt, aby nie krępowali się zapytać, czy ich idea, ich pomysł wpisuje się w koncepcję Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W tegorocznej edycji wprowadzono możliwość odwołania się od decyzji o niedopuszczeniu projektu do głosowania.

- Autor projektu, od 14 sierpnia, kiedy to zostanie ogłoszona lista zadań do głosowania, będzie miał siedem dni na zgłoszenie odwołania - informuje Buła. - To odwołanie będzie rozpatrywał zarząd województwa. Jego decyzja będzie już nieodwołalna. Cała procedura odwołań do 28 sierpnia, a ostateczna lista zadań dopuszczonych do głosowania zostanie ogłoszona 6 września.

Głosowanie mieszkańców na zatwierdzone projekty odbędzie się od 10 do 25 września. Wyniki poznamy 22 października.

Do tej pory w ramach Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego zrealizowano 50 projektów, o łącznej wartości 6 milionów złotych. W ciągu dwóch lat mieszkańcy regionu oddali ponad 220 tysięcy głosów.
Andrzej Buła
Andrzej Buła

Gospodarka

2020-05-29, godz. 10:30 5,5 mln złotych na dotacje na energooszczędne rozwiązania w firmach przeznaczył zarząd województwa opolskiego Jako pomoc bezzwrotna to działanie jest skierowane do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw z powiatów brzeskiego, nyskiego, namysłowskiego, prudnickiego i… » więcej 2020-05-29, godz. 10:30 100 tysięcy do wzięcia na wymianę kopciuchów Mieszkańcy gminy Reńska Wieś mogą sięgnąć po dotacje na wymianę starych palenisk na ekologiczne. To pierwszy rok, gdy samorząd przeznacza na to pieniądze ze swojego… » więcej 2020-05-28, godz. 15:15 753 przedsiębiorców z woj. opolskiego sięgnęło już po pieniądze z tarczy antykryzysowej Blisko 92 miliony złotych rozdysponowały do tej pory powiatowe urzędy pracy na pomoc opolskim przedsiębiorcom stratnym z powodu pandemii. Tak wynika z 'licznika… » więcej 2020-05-28, godz. 13:00 Opolanie coraz chętniej decydują się na urlopy ojcowskie Coraz więcej mężczyzn korzysta z urlopu ojcowskiego. Od stycznia do końca kwietnia z tej formy opieki nad dzieckiem skorzystało w naszym regionie ponad 1400 O… » więcej 2020-05-28, godz. 12:00 Po ubiegłorocznych problemach z wodą inwestują w studnie i hydrofory Rozpoczynają się prace przy wartym niemal 4 miliony zł projekcie poprawy gospodarki wodnej w gminie Ujazd. Do przyszłego roku ma być zrealizowanych kilka inwestycji… » więcej 2020-05-28, godz. 09:30 Ruszył remont części ulicy Plebiscytowej w Opolu. Będą dwa tygodnie utrudnień Rozpoczął się remont odcinka ulicy Plebiscytowej w Opolu. » więcej 2020-05-28, godz. 06:00 Plac zabaw z kołem młyńskim i staw wiejski powstaną w Starym Ujeździe Zamiast zarośniętego chwastami terenu, ma być nowy plac rekreacyjny a miejsce, o którym tylko najstarsi mieszkańcy pamiętają, że był tam staw ma zyskać swój pierwotny… » więcej 2020-05-27, godz. 09:45 Epidemię i wakacje wykorzystają na remont szkoły. Placówka w Kałkowie doczeka się termomodernizacji oraz wymiany instalacji… Szkoła podstawowa w Kałkowie doczeka się poważnego remontu. Inwestycja wpłynie pozytywnie na środowisko, a także zapewni oszczędności gminnej kasie. » więcej 2020-05-26, godz. 18:00 Zmienia się otoczenie Centrum Tradycji Strażackiej w Rudnikach. Gmina remontuje też swoje drogi Gmina Rudniki na razie nie wstrzymuje inwestycji. W ostatnich dniach zakończyły się prace budowlane wokół wyremontowanego Centrum Tradycji Strażackiej i Historii… » więcej 2020-05-26, godz. 15:47 Coraz więcej osób korzysta ze świadczenia postojowego ZUS Ponad 26 tysięcy osób zwróciło się do ZUS w regionie o wypłatę świadczenia postojowego. W niecałe dwa miesiące wniosek o pierwszorazową wypłatę świadczenia postojowego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »