Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-25, 13:33 Autor: Jacek Rudnik

Dziś Senioriada w Parku Nadodrzańskim w Opolu. W programie sporo atrakcji dla całych rodzin

„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę! [fot. Radio Opole]
„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę! [fot. Radio Opole]
„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę!
„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę!
„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę!
„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę!
„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę! [materiały organizatora]
„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę! [materiały organizatora]
Promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz integracja środowiska, to najważniejsze cele organizowanej po raz kolejny w Opolu Senioriady.
Przygotowane w Parku Nadodrzańskim atrakcje z roku na rok zyskują sympatyków i zachęcają do wyjścia z domu, spotkania się z rówieśnikami, a często też zmiany stylu życia, co sprzyja zachowaniu lepszego zdrowia.

- To piknik rekreacyjny, którym chcemy zachęcić nie tylko seniorów, ale całe rodziny do wspólnej międzypokoleniowej zabawy - powiedziała w rozmowie w cztery oczy RO Justyna Wicińska ze stowarzyszenia ESPAR 50+, zapraszając na dzisiejszą Senioradę w Opolu .

Takie spotkania, to też znakomita okazja do propagowania aktywnych form spędzania wolnego czasu:

- Chcemy stworzyć przyjazną atmosferę i pokazać, że ci seniorzy też potrafią się ruszać, wspólnie bawić, a dużo jest takich form aktywnego wypoczynku, które możemy wspólnie z rodziną, czy w gronie starszych osób wykonywać na co dzień - wyjaśniał gość RO.

Regularna aktywność fizyczna, rekreacja na świeżym powietrzu, poprawia stan zdrowia - nie miał wątpliwości nasz gość, a zainicjowana w Warszawie ogólnopolska akcja organizowania Senioriad szybko, bo już w 2011 roku, przyjęła się także w Opolu.

- Inicjatywa powstała na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie , a u nas z racji tego, że miejscem jest Park Nadodrzański, nawet osoby, które nie przychodzą stricte na tę imprezę, przy okazji spaceru na Bolko, czy wyjścia do ZOO, dołączają do nas i robi się nam rzeczywiście taki wielopokoleniowy piknik - dodała na antenie RO Justyna Wicińska.

Opolska Senioriada potrwa (25.05) w Parku Nadodrzańskim od godz. 15.00 do 18:30, a wypełnią ją m.in. gry plenerowe z różnych stron świata, wielobój rekreacyjny z nagrodami, konkurs dla miłośników szarad i krzyżówek, warsztaty tańca orientalnego oraz nauka gry na bębnach afrykańskich. W "strefie zdrowia" będzie można m.in. zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru we krwi, czy skorzystać z konsultacji kosmetycznych.
Justyna Wicińska 01
Justyna Wicińska 02

Wiadomości z regionu

2020-07-15, godz. 10:55 Liczba zakażeń koronawirusem w regionie wzrosła do 1015. W Polsce potwierdzono 264 zarażenia i 6 zgonów 3 kolejne zarażenia koronawirusem na Opolszczyźnie. W codziennym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 264 nowych przypadkach i 6 zgonach w całej P… » więcej 2020-07-15, godz. 10:00 Fuzja uczelni. Od dzisiaj PMWSZ w Opolu to Collegium Salutis Humanae Uniwersytetu Opolskiego Od dziś (15.07) Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu w strukturach Uniwersytetu Opolskiego. Proces łączenia obu uczelni trwał około 6 lat. » więcej 2020-07-15, godz. 07:00 Prudnik: powiat modernizuje szkoły średnie, powstanie centrum ochrony pszczół Blisko cztery miliony złotych to wartość zadań zaplanowanych na obiektach oświatowych powiatu prudnickiego. Inwestycje te mają przynieść oszczędności w utrzymaniu… » więcej 2020-07-14, godz. 20:00 Międzynarodowa ekipa paleontologów zjechała do Krasiejowa. Trwają coroczne wykopaliska. "Każde znalezisko jest bezcenn… Zęby i obojczyk metopozaura czy szczątki słodkowodnych rekinów sprzed 250 milionów lat, to tylko niektóre ze skamieniałości, jakie udało się do tej pory odnaleźć… » więcej 2020-07-14, godz. 18:00 Kluczborska interna będzie zawieszona w drugiej połowie lipca. Podczas remontu lekarze wezmą urlop Tymczasowo zawieszony zostanie Oddział Wewnętrzny Powiatowego Centrum Zdrowia w Kluczborku od piątku (17.07). » więcej 2020-07-14, godz. 17:27 Uwaga kierowcy! Utrudnienie na drodze z Głuchołaz do Prudnika [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe na drodze krajowej nr 40 z Głuchołaz do Prudnika w pobliżu Charbielina. » więcej 2020-07-14, godz. 16:45 Mobilne łąki przykryją granit na placu Kopernika i opolskim rynku Opole planuje utworzyć na placu Kopernika i rynku mobilne łąki. Aby zazielenić centrum miasta, ratusz planuje zakupić 85 mobilnych donic, w których nasadzone zostaną… » więcej 2020-07-14, godz. 16:00 Kładka nad kanałem Ulgi w Opolu niemal gotowa, ale pojedziemy nią dopiero po wakacjach Kładka pieszo-rowerowa łącząca ulicę Krapkowicką z wyspą Bolko w Opolu na ukończeniu. Most pomalowano w barwach biało-niebieskich, na przeprawie kładziona jest… » więcej 2020-07-14, godz. 14:45 Oleskie liceum będzie kształcić w zakresie "informatyki wojskowej" jako jedna z 16 szkół w Polsce. To pilotażowy projekt… Oleska szkoła będzie kształcić młodzież na profilu 'Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne'. » więcej 2020-07-14, godz. 14:05 Już nie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa a Collegium Salutis Humanae. Fuzja uczelni staje się faktem Po blisko 6 latach prób, wątpliwości i sporów od jutra (15.07) oficjalnie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zostanie włączona do struktur Uniwersytetu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »