Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-05-25, 13:33 Autor: Jacek Rudnik

Dziś Senioriada w Parku Nadodrzańskim w Opolu. W programie sporo atrakcji dla całych rodzin

„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę! [fot. Radio Opole]
„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę! [fot. Radio Opole]
„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę!
„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę!
„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę!
„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę!
„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę! [materiały organizatora]
„Aktywność Łączy Pokolenia” – piknik rekreacyjny Seniorada już w sobotę! [materiały organizatora]
Promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz integracja środowiska, to najważniejsze cele organizowanej po raz kolejny w Opolu Senioriady.
Przygotowane w Parku Nadodrzańskim atrakcje z roku na rok zyskują sympatyków i zachęcają do wyjścia z domu, spotkania się z rówieśnikami, a często też zmiany stylu życia, co sprzyja zachowaniu lepszego zdrowia.

- To piknik rekreacyjny, którym chcemy zachęcić nie tylko seniorów, ale całe rodziny do wspólnej międzypokoleniowej zabawy - powiedziała w rozmowie w cztery oczy RO Justyna Wicińska ze stowarzyszenia ESPAR 50+, zapraszając na dzisiejszą Senioradę w Opolu .

Takie spotkania, to też znakomita okazja do propagowania aktywnych form spędzania wolnego czasu:

- Chcemy stworzyć przyjazną atmosferę i pokazać, że ci seniorzy też potrafią się ruszać, wspólnie bawić, a dużo jest takich form aktywnego wypoczynku, które możemy wspólnie z rodziną, czy w gronie starszych osób wykonywać na co dzień - wyjaśniał gość RO.

Regularna aktywność fizyczna, rekreacja na świeżym powietrzu, poprawia stan zdrowia - nie miał wątpliwości nasz gość, a zainicjowana w Warszawie ogólnopolska akcja organizowania Senioriad szybko, bo już w 2011 roku, przyjęła się także w Opolu.

- Inicjatywa powstała na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie , a u nas z racji tego, że miejscem jest Park Nadodrzański, nawet osoby, które nie przychodzą stricte na tę imprezę, przy okazji spaceru na Bolko, czy wyjścia do ZOO, dołączają do nas i robi się nam rzeczywiście taki wielopokoleniowy piknik - dodała na antenie RO Justyna Wicińska.

Opolska Senioriada potrwa (25.05) w Parku Nadodrzańskim od godz. 15.00 do 18:30, a wypełnią ją m.in. gry plenerowe z różnych stron świata, wielobój rekreacyjny z nagrodami, konkurs dla miłośników szarad i krzyżówek, warsztaty tańca orientalnego oraz nauka gry na bębnach afrykańskich. W "strefie zdrowia" będzie można m.in. zmierzyć sobie ciśnienie, poziom cukru we krwi, czy skorzystać z konsultacji kosmetycznych.
Justyna Wicińska 01
Justyna Wicińska 02

Wiadomości z regionu

2019-06-26, godz. 20:00 Bez ich pracy inne wojskowe jednostki nie mogłyby funkcjonować. 10. Opolska Brygada Logistyczna świętuje dwudziestolec ... Od 20 lat żołnierze 10. Opolskiej Brygady Logistycznej dbają o zapewnienie broni, amunicji, żywności, czy transportu żołnierzom stacjonującym w Polsce i na mi ... » więcej 2019-06-26, godz. 19:31 Ekologiczny beton, czy wykorzystanie energii cieplnej mleka do podgrzania wody. Innowacyjne pomysły młodych opolan Mają najlepsze innowacyjne pomysły biznesowe na usprawnienie branży energetycznej. Uczniowie szkół średnich, studenci i doktoranci startujący w ramach konkurs ... » więcej 2019-06-26, godz. 18:31 Brzeskie urzędy chcą iść z duchem czasu. Magistrat testuje system kolejkowy, a starostwo umożliwia płatności kartą Brzeskie urzędy inwestują w nowoczesne rozwiązania. Od niedawna magistrat testuje elektroniczny system kolejkowy, natomiast starostwo dokonywanie wpłat za pom ... » więcej 2019-06-26, godz. 18:00 Około 40 stopni w słońcu i prawie 30 stopni w wodzie. Upały dotarły nad Opolszczyznę Tropikalne, afrykańskie upały dotarły na Opolszczyznę. Z samego rana, po godzinie 09.00 termometry wskazywały 30 stopni. W tej sytuacji opolanie szukają ochło ... » więcej 2019-06-26, godz. 17:34 Prudnik: powiatowe szkoły wesprze dydaktycznie nyska uczelnia W rozwoju kompetencji uczniów prudnickich szkół średnich pomoże Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie. W tamtejszym starostwie uzgodniono harmonogram współ ... » więcej 2019-06-26, godz. 16:34 Nowy wózek reanimacyjny w strzeleckim szpitalu Oddział noworodków strzeleckiego szpitala powiatowego wzbogacił się o nowy sprzęt. To wózek reanimacyjny, którego zakup sfinansowała gmina Strzelce Opolskie. ... » więcej 2019-06-26, godz. 16:02 Przedłużenie aresztu i dopuszczenie kolejnego dowodu. Trwa proces Bułgara oskarżonego o śmiertelne potrącenie w Opolu Sąd Rejonowy w Opolu o kolejne dwa miesiące przedłużył areszt Bułgarowi Sevdalinowi B., który w maju ubiegłego roku miał śmiertelnie potrącić starszą kobietę ... » więcej 2019-06-26, godz. 15:44 "Tak dobrze nie było jeszcze w historii". Prezydent Opola chwali się raportem o stanie miasta Rekordowy. Tak w skrócie został podsumowany pierwszy w historii, 70-stronnicowy Raport o stanie Miasta Opole. To podsumowanie wszystkich działań, jakie miały ... » więcej 2019-06-26, godz. 14:07 Tragedia w Strzelcach Opolskich. Policja szuka świadków wypadku Do śmiertelnego potrącenia mężczyzny przez samochód ciężarowy doszło na wiadukcie, przy wjeździe do Strzelec Opolskich od strony Opola. Ruch na krajowej 94 je ... » więcej 2019-06-26, godz. 13:57 Opolski sąd zajmie się sprawą odszkodowania dla Tomasza Komendy pod koniec lipca. Proces za zamkniętymi drzwiami? Sąd Okręgowy w Opolu 29 i 31 lipca rozpozna sprawę o odszkodowanie i zadośćuczynienie dla Tomasza Komendy, który spędził 18 lat w więzieniu, a następnie zosta ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »