Radio Opole » W cztery oczy / Poglądy i osądy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Justyną Wicińską o opolskiej Senioradz ...
2019-05-25, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Justyną Wicińską o opolskiej Senioradzie

Justyna Wicińska o opolskiej Senioradzie
W sobotni poranek zapraszaliśmy na opolską Senioradę (25.05, godz. 15:00-18:30). Po raz kolejny organizatorzy postanowili zainspirować zarówno seniorów, jak i całe rodziny, do aktywnego spędzania czasu wolnego. O szczegółach imprezy opowiadała Justyna Wicińska ze Stowarzyszenia ESPAR 50+.
- Seniorada to piknik rekreacyjny, impreza, którą chcemy zachęcić nie tylko seniorów, ale i całe rodziny, do wspólnej, międzypokoleniowej zabawy, przy okazji pokazując, jak w sposób aktywny można spędzić czas. Niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej, każdy znajdzie coś dla siebie – mówiła Wicińska.

- Impreza skierowana jest przede wszystkim do seniorów, bo z naszego doświadczenia wynika, że chętniej korzystają oni grupowo z tego typu imprez. Wiedzą wówczas, że będą ich rówieśnicy, a atrakcje są przygotowane z myślą o nich, więc nie muszą się obawiać, że nie sprostają jakimś wymaganiom – dodała organizatorka.

- Coraz bardziej zwracamy uwagę na ruch, jako metodę profilaktyki. Zależy nam, by jak najdłużej zachować sprawność i zdrowie, a także wykorzystać czas, który mamy w związku z zakończeniem aktywności zawodowej. Możemy się wówczas realizować, podejmować nowe wyzwania – mówiła Wicińska.

- W Opolu Seniorada odbywa się w Parku Nadodrzańskim, w którym nawet przypadkowo spacerujące osoby mogą dołączyć do naszego pikniku – zachęcała Justyna Wicińska.

Zobacz także

2019-06-24, godz. 09:45 Robert Socha i Jerzy Mika o wakacyjnych obozach i koloniach Robert Socha, rzecznik Kuratorium Oświaty w Opolu -Organizator wypoczynku dzieci i młodzieży musi się zalogować na specjalnej platformie pod nazwą wypoczynek. ... » więcej 2019-06-23, godz. 08:35 Sandra Murzicz o Międzynarodowym Dniu Etno-Designu w Muzeum Wsi Opolskiej Opolskie Dziouchy wpadły na pomysł, by w Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu-Bierkowicach, w przepięknych okolicznościach przyrody zapoznać mieszkańców Opolszczyzny ... » więcej 2019-06-22, godz. 08:35 Janusz Trzepizur o 14. Opolskim Festiwalu Skoków Opole to miasto bez wątpienia festiwalowe. Tym razem, w ramach XIV Opolskiego Festiwalu Skoków (22-23.06) można śledzić sportowe zmagania wyjątkowych zawodnik ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:29 Katarzyna Tincel i Sebastian Szczurek o zasadach zatrudniania w czasie wakacji młodzieży Katarzyna Tincel, pracownik Państwowej Inspekcji Pracy - Nie ma dolnej granicy wieku podejmowania pracy dzieci - powiedziała w porannej rozmowie "W cztery ocz ... » więcej 2019-06-20, godz. 08:35 Ks. Łukasz Knosala o X Koncercie Uwielbienia w Opolu Boże Ciało to w Kościele katolickim to dzień uroczystych procesji z Najświętszym Sakramentem. W Opolu, już od 10 lat, to także wieczór Koncertu Uwielbienia na ... » więcej 2019-06-19, godz. 08:21 Rozmowa z Michałem Siekiem i Ireną Koszyk o mijającym roku szkolny Michał Siek, opolski kurator oświaty - To był bardzo trudny rok, było bardzo dużo zadań do realizacji. Kwiecień i maj to był okres bardzo wytężonej pracy po t ... » więcej 2019-06-18, godz. 08:54 Rozmowa z Rafałem Bartkiem i Szymonem Ogłazą o udzieleniu zarządowi regionu wotum zaufania Rafał Bartek, przewodniczący sejmiku województwa - Będą dwie uchwały, gdzie możemy wstrząsnąć zarządem. Do tej pory było to tylko absolutorium, teraz mamy wpr ... » więcej 2019-06-17, godz. 10:40 Rozmowy z Marcinem Ociepą i Grzegorzem Kulisiem o zmianach ułatwiających prowadzenie przedsiębiorstwa Marcin Ociepa sekretarz Stanu w Ministerstwie Technologii i Przedsiębiorczości - W ostatnim czasie weszło w życie 70 punktowych zmian, które dotyczyły 70 ust ... » więcej 2019-06-16, godz. 08:40 Monika Kawa o 25. Festynie Fundacji DOM Fundacja DOM po raz 25. organizuje swoje doroczne święto, które jest nie tylko szansą na poznanie podopiecznych fundacji, ale także okazją do wspólnej zabawy. ... » więcej 2019-06-15, godz. 08:40 Agnieszka Adamiec o istocie i popularność dogoterapii W Ogólnopolskim Dniu Dogoterapii rozmawialiśmy o znaczeniu tej formy kontaktu z psami. O istotę i popularność dogoterapii zapytamy Agnieszkę Adamiec, która wr ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »