Radio Opole » W cztery oczy » Nasze rozmowy » Rozmowa z Justyną Wicińską o opolskiej Senioradz…
2019-05-25, 08:35 Autor: Ewa Skrabacz

Rozmowa z Justyną Wicińską o opolskiej Senioradzie

Justyna Wicińska o opolskiej Senioradzie
W sobotni poranek zapraszaliśmy na opolską Senioradę (25.05, godz. 15:00-18:30). Po raz kolejny organizatorzy postanowili zainspirować zarówno seniorów, jak i całe rodziny, do aktywnego spędzania czasu wolnego. O szczegółach imprezy opowiadała Justyna Wicińska ze Stowarzyszenia ESPAR 50+.
- Seniorada to piknik rekreacyjny, impreza, którą chcemy zachęcić nie tylko seniorów, ale i całe rodziny, do wspólnej, międzypokoleniowej zabawy, przy okazji pokazując, jak w sposób aktywny można spędzić czas. Niezależnie od wieku czy sprawności fizycznej, każdy znajdzie coś dla siebie – mówiła Wicińska.

- Impreza skierowana jest przede wszystkim do seniorów, bo z naszego doświadczenia wynika, że chętniej korzystają oni grupowo z tego typu imprez. Wiedzą wówczas, że będą ich rówieśnicy, a atrakcje są przygotowane z myślą o nich, więc nie muszą się obawiać, że nie sprostają jakimś wymaganiom – dodała organizatorka.

- Coraz bardziej zwracamy uwagę na ruch, jako metodę profilaktyki. Zależy nam, by jak najdłużej zachować sprawność i zdrowie, a także wykorzystać czas, który mamy w związku z zakończeniem aktywności zawodowej. Możemy się wówczas realizować, podejmować nowe wyzwania – mówiła Wicińska.

- W Opolu Seniorada odbywa się w Parku Nadodrzańskim, w którym nawet przypadkowo spacerujące osoby mogą dołączyć do naszego pikniku – zachęcała Justyna Wicińska.

Zobacz także

2020-07-09, godz. 09:17 Andrzej Buła o tym, dlaczego Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej podkreśla wagę samorządów Rafał Trzaskowski w kampanii wyborczej podkreśla wagę samorządów. Dlaczego? M.in. o to zapytaliśmy porannego gościa, którym był Andrzej Buła, szef Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-07-08, godz. 08:19 Stanisław Szwed o wsparciu kierowanym do seniorów i najmłodszych oraz perspektywach prowadzenia polityki prorodzinnej Stanisław Szwed, sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Program ASOS działający na rzecz aktywności społecznej osób starszych… » więcej 2020-07-07, godz. 09:47 Tomasz Kostuś o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu i programie kandydata Koalicji Obywatelskiej Porannym gościem Radia Opole we wtorek (7.07) był Tomasz Kostuś, poseł Platformy Obywatelskiej, z którym rozmawialiśmy o wizycie Rafała Trzaskowskiego w Kędzierzynie-Koźlu… » więcej 2020-07-06, godz. 10:03 Rafał Tkacz o ułatwieniach dla niektórych grup głosujących planowanych przez Ministerstwo Zdrowia podczas II tury wyborów… - Te osoby, które zaniedbały moment na dopisanie się do spisu wyborców czy wzięcia zaświadczenia mają teraz na to czas. Ci pierwsi mają czas do jutra, a zaświadczenia… » więcej 2020-07-05, godz. 08:30 Violetta Porowska o przebiegu kampanii wyborczej i programie Andrzeja Dudy - To rzeczywiście bardzo intensywna kampania – przyznała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska. Naszego gościa spytaliśmy, w jaki sposób Zjednoczona… » więcej 2020-07-04, godz. 08:30 Joanna Wawrzyniak o tym, jak czuć się młodo mimo podeszłego wieku - Nie jest to jednoznaczne - powiedziała dr Joanna Wawrzyniak z Wyższej Szkoły Bankowej o definicji starości. Osoba fizycznie podeszła może być zupełnie młoda… » więcej 2020-07-03, godz. 09:09 Szymon Ogłaza o wynikach 1 tury wyborów prezydenckich oraz o ostatnich dniach kampanii Gościem porannej rozmowy "W cztery oczy" był Szymon Ogłaza, członek opolskiego sztabu Rafała Trzaskowskiego, z którym omówiliśmy wyniki I tury wyborów prezydenckich… » więcej 2020-07-02, godz. 09:46 Mjr Wojciech Bakalarz o starcie letniej kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej” - W całym kraju są rozmieszczone mobilne punkty informacyjne, takie punkty pojawią się w sobotę w JuraParku w Krasiejowie oraz w niedzielę w parku w Mosznej -… » więcej 2020-07-01, godz. 08:42 Dr Tomasz Greniuch o szczegółach wystawy pt. „Tu rodziła się Solidarność” Dr Tomasz Greniuch, naczelnik IPN w Opolu - Wystawę odsłaniamy wspólnie z wicedyrektor wrocławskiego IPN-u - mówił w porannej rozmowie „W cztery oczy” dr Tomasz… » więcej 2020-06-30, godz. 09:02 Tomasz Kostuś o tym, dlaczego jest dumny z wyniku Rafała Trzaskowskiego – Jestem dumny z tego wyniku, bo Rafał Trzaskowski zdeklasował Andrzeja Dudę niemal dwukrotnie – mówił w porannej rozmowie Tomasz Kostuś, poseł PO i szef struktur… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »