Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-23, 14:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Maturzyści czekają na oceny i rady pedagogiczne. W większości szkół jeszcze tego nie zrobiono

Matura [fot. Ewelina Laxy]
Matura [fot. Ewelina Laxy]
Do piątku (26.04) szkoły mają czas na wystawienie i zatwierdzenie ocen maturzystów. W naszym regionie większość placówek tego jeszcze nie zrobiła.
W związku ze strajkiem nauczycieli na oceny czekają maturzyści między innymi w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu czy Kluczborku.

- Tylko w nielicznych szkołach Opolszczyzny są już wystawione oceny - mówi Michał Siek, opolski kurator oświaty. - Kluczowa kwestia to są rady pedagogiczne i podejmowanie uchwał. Niektóre szkoły już to zrobiły. Niektóre przed strajkiem, niektóre w ostatnich dniach. Dzisiaj wiem, że są zaplanowane rady pedagogiczne i będziemy czekali na efekt. W niektórych szkołach są już wystawione oceny, ale nie ma jeszcze uchwał podjętych przez radę pedagogiczną. Były takie przypadki, że dyrektor zwoływał radę, ale ona się nie odbyła ze względu na wymaganą liczbę nauczycieli.

Podczas niedawnych egzaminów gimnazjalnych większość komisji udało się uzupełnić poprzez specjalny nabór osób z uprawnieniami pedagogicznymi. Takie rozwiązanie jest również możliwe w przypadku matur.

- Jeżeli sytuacja ze strajkiem się nie wyjaśni, to niewykluczone, że tak się stanie - informuje Siek. - Przy egzaminach pisemnych mamy tutaj trzy newralgiczne dni. Kolejne egzaminy są trochę łatwiejsze. Jeszcze jest kwestia egzaminów ustnych. Ale myślę, że to też dałoby się w jakiś sposób zorganizować, gdyby była taka potrzeba. Zapisy pewne dotyczące procedur przeprowadzania tego egzaminu pewnie trzeba by było zmienić trochę.

Matury mają rozpocząć się 6 maja.
Michał Siek
Michał Siek

Wiadomości z regionu

2019-05-23, godz. 21:30 Namysłowscy strażacy świętowali. "Powiatowy dzień strażaka to czas podsumowań i nagród" W Namysłowie odbyły się uroczystości związane z obchodami powiatowego dnia strażaka. W święcie brali udział czynni, jak i emerytowani strażacy z jednostek zaw ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 2 oddziały w BCM nieczynne do odwołania - fizjoterapeuci protestują Oddział Dzienny Rehabilitacji i fizjoterapia ambulatoryjna - dwie jednostki Brzeskiego Centrum Medycznego są od dziś nieczynne do odwołania. Sprawa ma związek ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 Piotr Semka: Lubię polemizować ze Ślązakami - Bardzo lubię Śląsk, śledzę to, co u was się dzieje - powiedział w 'Loży Radiowej' red. Piotr Semka, autor książek, dziennikarz, publicysta. - Punktem wyjści ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:30 EUROWYBORY: Europoseł Sławomir Kłosowski podsumował kampanię Sławomir Kłosowski, eurodeputowany PiS walczący o reelekcję, podsumował swoją kampanię do Europarlamentu i zaapelował o oddanie na niego głosu. Polityk mówi, ... » więcej 2019-05-23, godz. 19:45 W powiecie prudnickim nie ma przekroczeń stanów ostrzegawczych na rzekach Mieszkańcy powiatu prudnickiego mogą być spokojni o stan rzek po intensywnych opadach deszczu. Żadna nie przekracza stanów alarmowych i ostrzegawczych. » więcej 2019-05-23, godz. 19:15 Wielkie sprzątanie pod Namysłowem. Ulewa wyrządziła spore szkody m.in. w Rychnowie [ZDJĘCIA] Kilkudziesięciu strażaków uczestniczyło w akcji usuwania skutków nawałnic, które przeszły wczoraj nad powiatem namysłowskim. Jedną z najbardziej poszkodowanyc ... » więcej 2019-05-23, godz. 18:21 Duże zainteresowanie głubczyckim "rolniczakiem" na dniach otwartych Jak wygląda kształcenie młodych rolników, jak kieruje się nowoczesnym traktorem i na czym polega zbilansowanie krajobrazu. Odpowiedzi na te pytania szukała op ... » więcej 2019-05-23, godz. 17:16 Po ulewach w powiecie głubczyckim: zalane piwnice i przepusty, ucierpiał też parter szpitala W nocy na rzece Opawa w powiecie głubczyckim przekroczone były stany ostrzegawcze. W jednym miejscu odnotowano przekroczenie stanu alarmowego. Po północy sytu ... » więcej 2019-05-23, godz. 17:00 Będą dodatkowe pieniądze na służbę zdrowia. W skali kraju to 4 mld złotych Minister zdrowia zapowiada, że w lipcu służba zdrowia zostanie dofinansowana sumą 4 mld złotych. Jaka część tych pieniędzy trafi na Opolszczyznę - tego nie wi ... » więcej 2019-05-23, godz. 16:45 Pożegnanie biskupa Jana Bagińskiego. Przygotowano dwie księgi kondolencyjne Pierwsza z ksiąg znajduje się w holu na pierwszym piętrze kurii i będzie dostępna do piątku (24.05) w godzinach urzędowania, czyli od 8.00 do 16.00. W piątek ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »