Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-23, 14:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Maturzyści czekają na oceny i rady pedagogiczne. W większości szkół jeszcze tego nie zrobiono

Matura [fot. Ewelina Laxy]
Matura [fot. Ewelina Laxy]
Do piątku (26.04) szkoły mają czas na wystawienie i zatwierdzenie ocen maturzystów. W naszym regionie większość placówek tego jeszcze nie zrobiła.
W związku ze strajkiem nauczycieli na oceny czekają maturzyści między innymi w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu czy Kluczborku.

- Tylko w nielicznych szkołach Opolszczyzny są już wystawione oceny - mówi Michał Siek, opolski kurator oświaty. - Kluczowa kwestia to są rady pedagogiczne i podejmowanie uchwał. Niektóre szkoły już to zrobiły. Niektóre przed strajkiem, niektóre w ostatnich dniach. Dzisiaj wiem, że są zaplanowane rady pedagogiczne i będziemy czekali na efekt. W niektórych szkołach są już wystawione oceny, ale nie ma jeszcze uchwał podjętych przez radę pedagogiczną. Były takie przypadki, że dyrektor zwoływał radę, ale ona się nie odbyła ze względu na wymaganą liczbę nauczycieli.

Podczas niedawnych egzaminów gimnazjalnych większość komisji udało się uzupełnić poprzez specjalny nabór osób z uprawnieniami pedagogicznymi. Takie rozwiązanie jest również możliwe w przypadku matur.

- Jeżeli sytuacja ze strajkiem się nie wyjaśni, to niewykluczone, że tak się stanie - informuje Siek. - Przy egzaminach pisemnych mamy tutaj trzy newralgiczne dni. Kolejne egzaminy są trochę łatwiejsze. Jeszcze jest kwestia egzaminów ustnych. Ale myślę, że to też dałoby się w jakiś sposób zorganizować, gdyby była taka potrzeba. Zapisy pewne dotyczące procedur przeprowadzania tego egzaminu pewnie trzeba by było zmienić trochę.

Matury mają rozpocząć się 6 maja.
Michał Siek
Michał Siek

Wiadomości z regionu

2019-05-25, godz. 21:43 "Wszystko jest na luzie". Zabawa i integracja podczas opolskiej Seniorady Opolscy seniorzy udowodnili, że chętnie się integrują, lubią aktywnie spędzać czas i mogą inspirować młodszych mieszkańców. W pikniku rekreacyjnym w Parku Nad ... » więcej 2019-05-25, godz. 21:04 Dzień otwarty poświęcony profilaktyce raka skóry. Akcja opolskiego NFZ Z myślą o wakacjach, opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zorganizował w centrum handlowym Turawa Park w Opolu dzień otwarty poświęcony profilaktyce ra ... » więcej 2019-05-25, godz. 20:22 Odra zalała jaz przy moście im. Ireny Sendlerowej na Wyspę Bolko. Opolanie jednak nie czują się zagrożeni Mimo, że poziom wody w Odrze podniósł się na tyle, że przykrył większość jazu przy moście z Pasieki na Wyspę Bolko, mieszkańcy Opola nie czują się zagrożeni p ... » więcej 2019-05-25, godz. 18:19 Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie krapkowickim odwołane Pogotowie przeciwpowodziowe w gminach Krapkowice i Zdzieszowice, obowiązywało od piątku od godz. 7:30. Dzisiaj (25.05) sytuacja się ustabilizowała, centrum kr ... » więcej 2019-05-25, godz. 17:51 Na Górze św. Anny uczczono pamięć powstańców śląskich największej bitwy III Powstania Politycy i przedstawiciele władz samorządowych w asyście harcerzy i mieszkańców Opolszczyzny, uczcili największą bitwę III Powstania Śląskiego przed Pomnikiem ... » więcej 2019-05-25, godz. 17:08 Rafał Bartek ponownie szefem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim Obradujące dzisiaj (25.05) w Zakrzowie 30. Walne Zgromadzenie Delegatów TSKN, podsumowało czteroletnią kadencję i wybrało nowe władze Towarzystwa na kolejne c ... » więcej 2019-05-25, godz. 16:34 Stan ostrzegawczy wody w Odrze nieznacznie przekroczony. Nie ma powodu do niepokoju - uspokaja straż pożarna Przez Opole przechodzi fala wezbraniowa wody w Odrze. Stan ostrzegawczy jest lekko tylko przekroczony, ale powodu do niepokoju nie ma - uspokajają opolscy str ... » więcej 2019-05-25, godz. 13:33 Dziś Senioriada w Parku Nadodrzańskim w Opolu. W programie sporo atrakcji dla całych rodzin Promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz integracja środowiska, to najważniejsze cele organizowanej po raz kolejny w Opolu Senioriady. » więcej 2019-05-25, godz. 11:00 Śmiertelny wypadek na DK 40 w Kędzierzynie Koźlu - AKTUALIZACJA I ZDJĘCIA Do śmiertelnego wypadku doszło na DK 40 na wysokości Ronda Milenijnego w Kędzierzynie Koźlu. Trasa była zablokowana, teraz wprowadzono ruch wahadłowy. » więcej 2019-05-25, godz. 08:04 "Dzień piękności i radości" dla mam z Ośrodka Readaptacji Społecznej SZANSA w Opolu 'Dzień piękności i radości' zorganizowali wolontariusze opolskiej fundacji Dr Clown. Aby w tym wyjątkowym dniu mamy mogły się zrelaksować, w placówce powstał ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »