Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-16, 18:15 Autor: Katarzyna Doros

Klasyfikacja opolskich maturzystów wciąż pod znakiem zapytania. Na razie oceny wystawiono uczniom trzech szkół

Matura z matematyki 2018 [fot. Ewelina Laxy]
Matura z matematyki 2018 [fot. Ewelina Laxy]
Matura z matematyki 2018 [fot. Ewelina Laxy]
Matura z matematyki 2018 [fot. Ewelina Laxy]
- Zespoły Szkół w Niemodlinie i w Paczkowie odstąpiły od strajku i przygotowują się do rad klasyfikacyjnych, żeby uczniowie klas maturalnych mogli przystąpić do egzaminu dojrzałości w maju - poinformował Michał Siek, opolski kurator oświaty.
Dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych rok szkolny kończy się 26 kwietnia. Ukończenie szkoły jest warunkiem dopuszczenia do egzaminu maturalnego, a ten powinien rozpocząć się 6 maja. Maturzyści powinni mieć wystawione oceny do najbliższego wtorku (23.04), ale w związku z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli rady klasyfikacyjne stoją pod znakiem zapytania.

- Są trzy szkoły, które już dokonały klasyfikacji przed rozpoczęciem strajku to m.in. Zespół Szkół w Byczynie, liceum plastyczne w Opolu oraz Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Tam maturzyści już mogą być spokojni, natomiast w pozostałych szkołach na razie strajk trwa. Apeluję do nauczycieli, żeby zawiesić strajk przynajmniej na czas niezbędny do tego, żeby normalnie wystawić oceny - mówi Michał Siek.

Opolski kurator oświaty zapewnia, że jest w stałym kontakcie z dyrektorami szkół, w których powinien odbywać się egzamin maturalny. - Wiemy, że niektórzy dyrektorzy będą organizować dodatkowe spotkania z rodzicami - dodaje. - Nauczyciel musi w tej chwili w swoim sumieniu rozważyć, czy ważniejsze jest prawo do strajku, czy prawo ucznia do nauki, wynikające wprost z konstytucji. Liczę na to, że nauczyciele dokonają osądów w swoich sumieniach i staną na wysokości zadania i przeprowadzą rady klasyfikacyjne.

Dodajmy, że w regionie na 104 szkoły średnie, w których powinna odbyć się matura 85 strajkuje.
Michał Siek cz.1
Michał Siek cz.2

Wiadomości z regionu

2019-09-15, godz. 08:44 "Tydzień Przedsiębiorcy" w opolskim ZUS. Można się zapisywać na bezpłatne seminaria i szkolenia Z myślą o przedsiębiorcach, pracodawcach, księgowych, kadrowych i pracownikach, w tym cudzoziemcach, opolski ZUS organizuje 'Tydzień Przedsiębiorcy'. Od 23 do ... » więcej 2019-09-15, godz. 06:30 Promowali wolontariat, codzienną życzliwość i wrażliwość na problemy innych, czyli Weekend Dobra w Opolu Kierują się ideą dobroci, szlachetności, życzliwości i dobrych uczynków. Wolontariusze Szlachetnej Paczki oraz Akademii Przyszłości włączyli się w ogólnopolsk ... » więcej 2019-09-14, godz. 20:03 Prawie pół tysiąca młodych na 15. Zjeździe Dzieci Misyjnych w Nysie Mają kilka lub kilkanaście lat i już chcą pomagać swoim rówieśnikom, którzy żyją w ubóstwie na krańcach świata. Za nami 15. Zjazd Misyjny Dzieci w Nysie. Dziś ... » więcej 2019-09-14, godz. 19:57 Mieszkańcy trzech niemodlińskich ulic integrowali się podczas sadzenia 10 tysięcy krokusów Ponad 10,5 tysiąca krokusów posadzili dziś (14.09) mieszkańcy Niemodlina. Chodzi tu o około 55 rodzin zamieszkałych przy ulicach: Podgórnej, Brzeskiej i Boczn ... » więcej 2019-09-14, godz. 18:17 Rolnicy gminy Namysłów odczuli suszę w różnym stopniu. Dziś dziękują za plony, mając nadzieję na lepsze jutro [ZDJĘCIA] Polowa msza święta, konkurs koron żniwnych, występy artystyczne, zabawa taneczna i fajerwerki. Tak wyglądają dzisiejsze (14.09) dożynki gminy Namysłów w Nowyc ... » więcej 2019-09-14, godz. 15:32 Zaułek tradycji wiejskiej powstanie w byłej, starej szatni w Górkach Mieszkańcy Górek w gminie Prószków przerobią starą szatnię w byłej szkole podstawowej na zaułek tradycji wiejskiej. To kolejna inicjatywa lokalnej społecznośc ... » więcej 2019-09-14, godz. 15:23 Muzyka, tańce, turnieje rycerskie, rzemiosło. Do jutra (15.09) potrwa IV Festiwal Mikołaja z Koźla Mikołaj z Koźla, to tajemniczy mnich, franciszkanin, średniowieczny intelektualista, urodzony przed 1390r. Na jego cześć miasto organizuje już po raz kolejny ... » więcej 2019-09-14, godz. 12:19 Jesienią przetarg, zimą początek budowy. Wronin będzie miał kanalizację Teraz przetarg, dokumenty i projekty objazdów a z początkiem przyszłego roku rozpoczną się prace budowlane. W końcu Wronin w gminie Polska Cerekiew doczeka si ... » więcej 2019-09-14, godz. 12:12 Sławomir Kłosowski z poparciem Gazety Polskiej i Solidarności Elektrowni Opole. Są też nowe informacje na temat "tanie ... Oficjalne poparcie Klubu Gazety Polskiej w Opolu i Solidarności Elektrowni Opole uzyskał w wyborach parlamentarnych Sławomir Kłosowski. Kandydat Prawa i Spraw ... » więcej 2019-09-14, godz. 11:00 Brakuje grzybów w opolskich lasach Na razie grzybiarze nie mają co liczyć na obfite zbiory. W lasach opolskich można spotkać jedynie pojedyncze grzyby. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »