Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-16, 18:15 Autor: Katarzyna Doros

Klasyfikacja opolskich maturzystów wciąż pod znakiem zapytania. Na razie oceny wystawiono uczniom trzech szkół

Matura z matematyki 2018 [fot. Ewelina Laxy]
Matura z matematyki 2018 [fot. Ewelina Laxy]
Matura z matematyki 2018 [fot. Ewelina Laxy]
Matura z matematyki 2018 [fot. Ewelina Laxy]
- Zespoły Szkół w Niemodlinie i w Paczkowie odstąpiły od strajku i przygotowują się do rad klasyfikacyjnych, żeby uczniowie klas maturalnych mogli przystąpić do egzaminu dojrzałości w maju - poinformował Michał Siek, opolski kurator oświaty.
Dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych rok szkolny kończy się 26 kwietnia. Ukończenie szkoły jest warunkiem dopuszczenia do egzaminu maturalnego, a ten powinien rozpocząć się 6 maja. Maturzyści powinni mieć wystawione oceny do najbliższego wtorku (23.04), ale w związku z ogólnopolskim strajkiem nauczycieli rady klasyfikacyjne stoją pod znakiem zapytania.

- Są trzy szkoły, które już dokonały klasyfikacji przed rozpoczęciem strajku to m.in. Zespół Szkół w Byczynie, liceum plastyczne w Opolu oraz Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie. Tam maturzyści już mogą być spokojni, natomiast w pozostałych szkołach na razie strajk trwa. Apeluję do nauczycieli, żeby zawiesić strajk przynajmniej na czas niezbędny do tego, żeby normalnie wystawić oceny - mówi Michał Siek.

Opolski kurator oświaty zapewnia, że jest w stałym kontakcie z dyrektorami szkół, w których powinien odbywać się egzamin maturalny. - Wiemy, że niektórzy dyrektorzy będą organizować dodatkowe spotkania z rodzicami - dodaje. - Nauczyciel musi w tej chwili w swoim sumieniu rozważyć, czy ważniejsze jest prawo do strajku, czy prawo ucznia do nauki, wynikające wprost z konstytucji. Liczę na to, że nauczyciele dokonają osądów w swoich sumieniach i staną na wysokości zadania i przeprowadzą rady klasyfikacyjne.

Dodajmy, że w regionie na 104 szkoły średnie, w których powinna odbyć się matura 85 strajkuje.
Michał Siek cz.1
Michał Siek cz.2

Wiadomości z regionu

2020-09-25, godz. 08:30 Są pieniądze dla rodzin z gminy Głubczyce, których domy zalała woda. To ponad 60 tysięcy złotych z rezerwy celowej… Jeszcze dziś (25.09) na konto gminy Głubczyce trafić mają pieniądze z rezerwy celowej budżetu państwa. Chodzi o 63 tysiące złotych z przeznaczeniem na… » więcej 2020-09-25, godz. 08:30 Mieszkańcy dzielnicy Świerkle od lipca walczą o naprawę oświetlenia. "Dzieci po zmroku muszą wracać do domu w c… Mieszkańcy dzielnicy Świerkle w Opolu od połowy lipca walczą o naprawę oświetlenia przy drodze zniszczonego przez burzę. Według ich wyliczeń koszt wymiany… » więcej 2020-09-25, godz. 07:00 Opolska rada miasta jednogłośnie za skargą na RIO do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Chodzi o dotacje dla szkół… Opolscy radni na czwartkowej (24.09) sesji znów pochylili się nad finansowaniem szkół. Na początku lipca przyjęto uchwałę określającą zasady dotacji… » więcej 2020-09-24, godz. 21:30 Raport dnia: 1 ofiara śmiertelna i 19 nowych zakażeń na Opolszczyźnie. Powiat głubczycki i brzeski na liście stref… 75. zgon w związku z koronawirusem, 19 nowych zakażeń i 26 powrotów do zdrowia potwierdzono dzisiaj (24.09) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:45 Opole dopłaci do in vitro. Ruszył miejski program leczenia niepłodności tą metodą Rusza 'Miejski program leczenia niepłodności metodą in vitro' w Opolu. Placówką, która będzie prowadzić zabiegi jest opolska klinika Parens. Miasto podpisało… » więcej 2020-09-24, godz. 20:30 Sześć jednostek OSP z powiatu opolskiego otrzymało pakiety ochronne Kolejne pakiety z zestawami środków ochronny osobistej trafiły do strażaków ochotników. Tym razem otrzymały je jednostki OSP z gmin: Turawa, Murów, Łubniany… » więcej 2020-09-24, godz. 19:30 Bogdan Wyczałkowski chce przystąpić do partii Porozumienie Jarosława Gowina Bogdan Wyczałkowski, były burmistrz Paczkowa, a obecnie przewodniczący rady powiatu nyskiego zdecydował się przystąpić do partii Porozumienie Jarosława… » więcej 2020-09-24, godz. 19:27 Opole: w kolejnych dwóch szkołach potwierdzono pojedyncze przypadki koronawirusa Koronawirus w kolejnych szkołach w stolicy regionu. Zakażony jest jeden z pracowników Zespołu Państwowych Placówek Kształcenia Plastycznego. Decyzją sanepidu… » więcej 2020-09-24, godz. 18:30 Liceum z Opola przez co najmniej dwa dni ma wyłącznie zdalny tryb nauki. 3 uczniów z koronawirusem, a klasy mieszają… Pierwsza na Opolszczyźnie szkoła zdecydowała o przejściu do nauczania w trybie wyłącznie zdalnym. II Liceum Ogólnokształcące w Opolu będzie tak działać… » więcej 2020-09-24, godz. 18:15 Sukces kardiologów USK w Opolu. Tak złożonego zabiegu nie przeprowadzono dotąd w żadnym ośrodku kardiologicznym na… Bez znieczulenia i otwierania klatki piersiowej zespół kardiologów i anestezjologów Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu przeprowadził wyjątkowo… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***