Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-12, 21:35 Autor: Witold Wośtak

Egzaminy w trakcie strajku: gimnazjaliści spokojni, maturzyści niepewni. "Nie będziemy przekonywać nauczycieli, to jest ich decyzja"

Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Opolu [fot. Sławek Kieler]
Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Opolu [fot. Sławek Kieler]
Gimnazjaliści są spokojniejsi po napisaniu wszystkich egzaminów, ale niepewność w związku ze strajkiem nauczycieli dotyka maturzystów. Tak jest między innymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 1 w Opolu.
Egzamin gimnazjalny przeprowadzono bez przeszkód, ale maturzyści muszą zostać sklasyfikowani do najbliższego wtorku (16.04).

- Matury ruszą 6 maja, ale potrzeba czasu na przygotowanie świadectw i promowanie uczniów jako absolwentów - mówi Dorota Wołyniec, wicedyrektor szkoły.

- Na ten moment nie mamy wystawionych wszystkich ocen. Trudno powiedzieć, ile ocen jest wystawionych, a ile nie - mamy 200 maturzystów, a każdy ma po kilka ocen. Nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku, wystawili wszystkie oceny do wczoraj (11.04). Część zrobiła to wcześniej, nawet ci protestujący. Nie zmienia to faktu, że brakuje wielu ocen.

W szkole liczą na szybkie zakończenie strajku nauczycieli. - Będą duże obawy o poważne zakłócenia matur - odpowiada Dorota Wołyniec na pytanie, co w razie dalszego impasu.

- Nie będziemy przekonywać nauczycieli, bo to jest ich decyzja, czy uczestniczą w proteście, czy nie. Liczymy natomiast, że będą jakieś ustalenia dotyczące postępowania dyrektorów szkoły. Chodzi o to, czy dyrekcja może wystawić oceny końcowe na podstawie proponowanych i czy może odbyć się klasyfikacja przy braku quorum rady pedagogicznej. Tego jeszcze nie wiemy, więc czekamy na informacje.

Kuratorium Oświaty w Opolu zajmie stanowisko w poniedziałek (15.04), bo nie wiadomo, jak sytuacja rozwinie się przez weekend.

Wicedyrektor liceum numer 1 zaznacza, że maturzyści nie panikują i podchodzą do tematu w miarę spokojnie.
Dorota Wołyniec 1
Dorota Wołyniec 2

Wiadomości z regionu

2020-02-19, godz. 11:15 - Musimy przełknąć łyżkę dziegciu, na którą nie zasłużyliśmy - Bartłomiej Stawiarski o 7-milionowej karze dla gminy Urząd Miejski w Namysłowie odwołał się od prawie 7-milionowej kary nałożonej przez tamtejsze starostwo. Decyzja ma związek z nieprawidłowościami przy wycince ponad… » więcej 2020-02-19, godz. 11:00 Gmina Walce uruchamia szkolną kuchnię. Będą obiady dla dzieci, nauczycieli i osób samotnych Od poniedziałku w gminie Walce zacznie działać szkolna kuchnia i stołówka. W waleckiej podstawówce będą gotowane posiłki na potrzeby wszystkich placówek oświatowych… » więcej 2020-02-19, godz. 09:49 Powiat krapkowicki chce rozbudować szpital. W planie m.in. nowa izba przyjęć, nowy ZOL Zmiany demograficzne, choroby cywilizacyjne i zapowiadany nowy system finansowania służby zdrowia sprawiają, że władze powiatu krapkowickiego planują rozbudowę… » więcej 2020-02-19, godz. 09:15 W Kędzierzynie-Koźlu czekają na nowe tablice i 20-tysięcznego kierowcę Lada moment w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim będzie sto tysięcy samochodów zarejestrowanych w nowym systemie informatycznym. Okrągła liczba - 20 tysięcy - dotyczy… » więcej 2020-02-19, godz. 07:30 Nysa: w miejscu przedszkola powstanie... przedszkole, żłobek i mieszkania. Prace mogą ruszyć jeszcze w tym roku Nyski magistrat planuje poważne zmiany na ulicy Tkackiej. W miejscu przedszkola numer 8 ma pojawić się nowa placówka połączona ze żłobkiem, a także lokale mie… » więcej 2020-02-19, godz. 06:00 W trzy tygodnie zebrano pół miliona złotych na operację Wiktorii! 3-letnia Wiktoria z Reńskiej Wsi będzie mogła polecieć do USA na operację serca, która uratuje jej życie. W ciągu trzech tygodni udało się zebrać pół miliona złotych… » więcej 2020-02-18, godz. 21:30 Opole się powiększyło, ale część majątku wciąż należy do Dobrzenia Wielkiego. Problem ma być rozwiązany do końca roku Czarnowąsy, Borki, Brzezie i Świerkle - mimo, że te miejscowości od 3 lat należą do Opola to nadal dzierżawią majątek gminy Dobrzeń Wielki. Samorządy nie mogą… » więcej 2020-02-18, godz. 20:00 Żołnierze rezerwy zostaną ponownie skoszarowani. WKU wzywa na dwutygodniowe ćwiczenia Wojskowa Komenda Uzupełnień w Opolu wzywa żołnierzy rezerwy na obowiązkowe ćwiczenia i wysyła listy z powołaniem. Te odbędą się w marcu i w kwietniu. Dla rezerwistów… » więcej 2020-02-18, godz. 20:00 Żłobek w Zawadzkiem przyjmie jeszcze więcej dzieci Dwa lata temu do użytku oddano nowy żłobek w Zawadzkiem, teraz placówka rozrasta się o kolejne miejsca dla maluszków. Jest to możliwe dzięki dofinansowaniu z rządowego… » więcej 2020-02-18, godz. 19:00 Opole: w jednym z liceów pojawią się "Koszyczki ratunkowe" Koszyczki z podstawowymi środkami higieny intymnej dla dziewczyn znajdą się w każdej toalecie w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym numer 5 w Opolu. Nauczycielka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »