Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-12, 21:35 Autor: Witold Wośtak

Egzaminy w trakcie strajku: gimnazjaliści spokojni, maturzyści niepewni. "Nie będziemy przekonywać nauczycieli, to jest ich decyzja"

Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Opolu [fot. Sławek Kieler]
Liceum Ogólnokształcące nr 1 w Opolu [fot. Sławek Kieler]
Gimnazjaliści są spokojniejsi po napisaniu wszystkich egzaminów, ale niepewność w związku ze strajkiem nauczycieli dotyka maturzystów. Tak jest między innymi w Zespole Szkół Ogólnokształcących numer 1 w Opolu.
Egzamin gimnazjalny przeprowadzono bez przeszkód, ale maturzyści muszą zostać sklasyfikowani do najbliższego wtorku (16.04).

- Matury ruszą 6 maja, ale potrzeba czasu na przygotowanie świadectw i promowanie uczniów jako absolwentów - mówi Dorota Wołyniec, wicedyrektor szkoły.

- Na ten moment nie mamy wystawionych wszystkich ocen. Trudno powiedzieć, ile ocen jest wystawionych, a ile nie - mamy 200 maturzystów, a każdy ma po kilka ocen. Nauczyciele, którzy nie przystąpili do strajku, wystawili wszystkie oceny do wczoraj (11.04). Część zrobiła to wcześniej, nawet ci protestujący. Nie zmienia to faktu, że brakuje wielu ocen.

W szkole liczą na szybkie zakończenie strajku nauczycieli. - Będą duże obawy o poważne zakłócenia matur - odpowiada Dorota Wołyniec na pytanie, co w razie dalszego impasu.

- Nie będziemy przekonywać nauczycieli, bo to jest ich decyzja, czy uczestniczą w proteście, czy nie. Liczymy natomiast, że będą jakieś ustalenia dotyczące postępowania dyrektorów szkoły. Chodzi o to, czy dyrekcja może wystawić oceny końcowe na podstawie proponowanych i czy może odbyć się klasyfikacja przy braku quorum rady pedagogicznej. Tego jeszcze nie wiemy, więc czekamy na informacje.

Kuratorium Oświaty w Opolu zajmie stanowisko w poniedziałek (15.04), bo nie wiadomo, jak sytuacja rozwinie się przez weekend.

Wicedyrektor liceum numer 1 zaznacza, że maturzyści nie panikują i podchodzą do tematu w miarę spokojnie.
Dorota Wołyniec 1
Dorota Wołyniec 2

Wiadomości z regionu

2019-10-14, godz. 17:13 Osoby po zabiegu usunięcia krtani uczą się mowy zastępczej. To pozwala na normalne funkcjonowanie Podsumowano pierwszy etap opolskiej rehabilitacji społecznej dla osób po zabiegu usunięciu krtani. Sybilla Fusiarz, prezes stowarzyszenia Ambasada Sukcesu, uc ... » więcej 2019-10-14, godz. 17:10 Janusz Kowalski z trzecim wynikiem na liście PiS. "To ogromny kredyt zaufania" Janusz Kowalski zdobył prawie 21 tysięcy głosów, co daje mu trzeci wynik na liście Prawa i Sprawiedliwości. Zdobył mandat posła na Opolszczyźnie. - Nie spodzi ... » więcej 2019-10-14, godz. 16:15 Opolska lewica ma posła. To Marcelina Zawisza Marcelina Zawisza będzie reprezentowała opolską lewicę w parlamencie. 30-letnia działaczka Lewicy Razem przekonała do siebie 19 tysięcy 200 wyborców na Opolsz ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:57 Rajmund Miller zapewnia, że dla dobra Opolszczyzny jest otwarty na współpracę z polityczną konkurencją - Deklaruję, że podobnie jak w poprzedniej kadencji, dotrzymam wszystkich obietnic, które składałem w czasie tej kampanii - zapowiada pochodzący z Nysy poseł ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:30 Katarzyna Czochara ponownie posłem PiS Opolszczyzny. "Społeczeństwo dało nam ogromny mandat zaufania" Katarzyna Czochara ponownie zasiądzie w ławach sejmowych. Posłanka Prawa i Sprawiedliwości otrzymała w obecnych wyborach ponad 23 tysiące głosów. Jest to czwa ... » więcej 2019-10-14, godz. 15:10 Andrzej Buła: "Jestem zadowolony z wyniku całej opozycji" - Jestem zadowolony z wyniku nie tylko Platformy Obywatelskiej, ale całej opozycji, która osiągnęła dobry rezultat w naszym regionie i w całym kraju - mówi An ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:45 Witold Zembaczyński z rekordową liczbą głosów w regionie - To jest ogromny sukces wszystkich, którzy wierzą w to, że program Koalicji Obywatelskiej jest panaceum na obecną rzeczywistość - tak wyniki wyborów na Opols ... » więcej 2019-10-14, godz. 14:30 "To fenomenalny wynik, jestem nieprawdopodobnie zadowolona". Violetta Porowska podsumowuje zwycięstwo PiS na Opolszczy ... - Historyczne zwycięstwo PiS-u na Opolszczyźnie - taki jest komentarz powyborczy liderki Prawa i Sprawiedliwości w województwie opolskim Violetty Porowskiej. » więcej 2019-10-14, godz. 14:11 Senator Jerzy Czerwiński: O wyborczym zwycięstwie PiS zdecydowała wiarygodność tej partii Jerzy Czerwiński z Prawa i Sprawiedliwości został wybrany na kolejną kadencję do senatu. Ubiegając się o reelekcję do izby wyższej parlamentu uzyskał ponad 73 ... » więcej 2019-10-14, godz. 13:26 Ryszard Galla po raz 5. będzie posłem. "Jestem godzien uznania dla wyborców MN" Ryszard Galla po raz piąty został posłem Mniejszości Niemieckiej. We wczorajszych wyborach do parlamentu zdobył około 14 tysięcy głosów i jak sam mówi to najl ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »