Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-04-15, 22:00 Autor: Daniel Klimczak

W Nysie odbył się wiec poparcia dla strajkujących nauczycieli

Wiec poparcia dla nauczycieli w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Wiec poparcia dla nauczycieli w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Wiec poparcia dla nauczycieli w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Wiec poparcia dla nauczycieli w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Ponad setka osób wyrażała w Nysie poparcie dla strajkujących od ponad tygodnia nauczycieli.
Demonstrujący przynieśli przed miejscowy magistrat plakaty i transparenty, a także wznosili okrzyki wyrażające solidarność z protestującymi, a także zachęcające ich do wytrwałości w negocjacjach z rządem.

- Mam synową, która jest nauczycielką i ma pół etatu tylko. Przynajmniej chcę się z nią solidaryzować - wyjaśnia pani Helena.

- 38 lat pracuję jako nauczyciel za granicą i popieram całkowicie ten strajk. Śledzę to też w telewizji, w mediach. Uważam, że ten strajk ma naprawdę sens i oby skończył się sukcesem dla nauczycieli - tłumaczy pan Andrzej.

- My solidaryzujemy się ze swoim środowiskiem zawodowym. Nie jesteśmy tu na wojnie, dopominamy się o swoje poszanowanie zawodu, poszanowanie nas jako ludzi i o odpowiednie traktowanie również uczniów - zapewnia pani Agnieszka.

- Popieram nauczycieli i to co robią. Edukacja to jest nasza podstawa - uważa pan Piotr.

- Mnie jest przykro, bo PiS daje podwyżki, parę razy dał już i nauczycielom, a Platforma nic. Wstydziliby się, dzieci, żeby teraz nie mogły się uczyć, żeby stres miały? Później niech sobie protestują jak ten egzamin, wszystko załatwią te dzieci, wtedy niech walczą - mówi pani Katarzyna.
Posłuchaj relacji

Wiadomości z regionu

2019-05-25, godz. 11:00 Śmiertelny wypadek na DK 40 w Kędzierzynie Koźlu - AKTUALIZACJA I ZDJĘCIA Do śmiertelnego wypadku doszło na DK 40 na wysokości Ronda Milenijnego w Kędzierzynie Koźlu. Trasa była zablokowana, teraz wprowadzono ruch wahadłowy. » więcej 2019-05-25, godz. 08:04 "Dzień piękności i radości" dla mam z Ośrodka Readaptacji Społecznej SZANSA w Opolu 'Dzień piękności i radości' zorganizowali wolontariusze opolskiej fundacji Dr Clown. Aby w tym wyjątkowym dniu mamy mogły się zrelaksować, w placówce powstał ... » więcej 2019-05-24, godz. 22:30 Powódź nam nie grozi - uspokaja opolski ratusz W Opolu nie ma niebezpieczeństwa powodzi - uspokaja rzecznik opolskiego ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak. Jak podkreśla, służby odpowiedzialne za zarządzan ... » więcej 2019-05-24, godz. 20:00 W poniedziałek kolejne rozmowy z protestującymi fizjoterapeutami. Dyrekcja BCM: "Nie stać nas na spełnienie dotychczas ... Najważniejszy z oddziałów rehabilitacyjnych, czyli rehabilitacja neurologiczna nadal pracuje - zapewniają władze Brzeskiego Centrum Medycznego. W związku z pr ... » więcej 2019-05-24, godz. 19:00 Woda z pól podmyła głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Potrzebna pomoc Po intensywnych padach deszczu, które w środę (22.05) przeszły nad Opolszczyzną ucierpiało głubczyckie przytulisko dla zwierząt. Woda z pobliskich pól niosąc ... » więcej 2019-05-24, godz. 18:52 Oferty hoteli, pensjonatów i letnich atrakcji. W Opolu trwają Międzynarodowe Targi Turystyczne Wystawcy z różnych zakątków Polski i zagranicy prezentują w Opolu swoje wakacyjne oferty i pomysły na spędzenie letniego wypoczynku. W stolicy regionu trwają ... » więcej 2019-05-24, godz. 17:30 Nowy akcelerator w Opolskim Centrum Onkologii. Leczenie będzie szybsze i bardziej precyzyjne Opolskie Centrum Onkologii posiada najnowszej generacji sprzęt radioterapeutyczny. Nowy akcelerator pozwala z większą mocą i krótszym czasem promieniowania le ... » więcej 2019-05-24, godz. 16:45 Opolskie: stany ostrzegawcze na rzekach przekroczone w 5 miejscach Jutro (25.05) po południu przejdzie fala kulminacyjna na Odrze w Opolu.Służby uspokajają, że nie grozi nam powódź. » więcej 2019-05-24, godz. 15:30 EUROWYBORY. Politycy PiS podsumowali kampanię do Europarlamentu. Ponad 130 oficjalnych spotkań na Opolszczyźnie Ponad 130 spotkań z mieszkańcami podczas kampanii na Opolszczyźnie mają na koncie kandydaci Prawa i Sprawiedliwości do Europarlamentu. » więcej 2019-05-24, godz. 15:00 W Opolu otwarto Centrum Obsługi Cudzoziemców. Ma być szybciej i komfortowo, bo wniosków lawinowo przybywa Jest w pełni skomputeryzowane i przygotowane do przyjęcia stale wrastającej liczby interesantów. Załatwienie spraw ma być w nim szybkie i bezproblemowe. W urz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »