Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-26, 09:42 Autor: Justyna Maćkowiak

"Z takim wyróżnieniem wiąże się też ogrom pracy" - Katarzyna Czochara o starcie w wyborach do PE

Katarzyna Czochara [fot. Maciej Wajler]
Katarzyna Czochara [fot. Maciej Wajler]
- Obecność w gronie kandydatów do Brukseli to ogromne wyróżnienie,
które wiąże się z ogromem pracy - przyznała w porannej rozmowie "W cztery oczy" kandydatka do Parlamentu Europejskiego, posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara.
- Myślę, że naszym głównym hasłem jest to, że Polska jest sercem Europy. Polska jest w Europie i myślę, że tego nigdy, nikt nie zmieni. Pragniemy wspólnie działać na rzecz rozwoju naszego państwa, ale też na rzecz Unii Europejskiej.

Katarzyna Czochara, która w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartuje w okręgu dolnośląsko -opolskim z siódmej pozycji, w Brukseli chce wspierać region i Polskę. - To powinien być związek krajów współpracujących gospodarczo, ale także szanujących swoją suwerenność - wyjaśniała na antenie Radia Opole polityk PiS. - Tak, żeby unia stała się unią tak, jak kiedyś u podstaw, czyli związek krajów działających na zasadzie współpracy gospodarczej, unia ojczyzn szanująca suwerenność i niezależność poszczególnych krajów. Przede wszystkim chcemy też zwracać szczególną uwagę na równy podział środków, bo niestety na chwile obecną nie wygląda to zawsze zbyt dobrze.

Trwa już kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego, a rejestracja komitetów wyborczych potrwa w PKW w Warszawie do 6 kwietnia. Podpisy pod konkretną listą kandydatów można zacząć zbierać od momentu zarejestrowania komitetu, a ich wymagana liczba to 10 tysięcy na jedną listę na jeden okręg.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja.
Katarzyna Czochara cz. 1
Katarzyna Czochara cz. 2

Wiadomości z regionu

2020-01-27, godz. 20:00 Wiosną będzie zbyt mało wody w przyrodzie. Przyczyny? Brak śniegu, mało deszczu i wysoka temperatura - Wiosenny deficyt wody jest praktycznie pewny - tak ocenia obecną sytuację hydrologiczną dr Mariusz Głowacki z Katedry Ochrony Powierzchni Ziemi Uniwersytetu… » więcej 2020-01-27, godz. 17:34 Uwaga pacjenci! Opolski NFZ zmienia adres Opolski oddział NFZ - w nowej siedzibie. Fundusz przenosi się z ulicy Głogowskiej w Opolu do biurowca przy ulicy Ozimskiej 72a. Nie oznacza to jednak, że swoich… » więcej 2020-01-27, godz. 17:10 Zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Biegli uznali, że matka Aleksandra J. była poczytalna Miała zabić czwórkę swoich nowo narodzonych dzieci, biegli uznali, że była wtedy poczytalna. Trwa proces Aleksandry J. oskarżonej o zabójstwo noworodków. Przypomnijmy… » więcej 2020-01-27, godz. 17:05 Przeżył piekło obozu Auschwitz-Birkenau. Grzegorz Tomaszewski uciekł z krematorium i przetrwał eksperymenty doktora Me… W Oświęcimiu trwają centralne uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Biorą w nich udział… » więcej 2020-01-27, godz. 17:03 Opole ponownie będzie miało dwa kąpieliska w sezonie letnim. Będą poszerzone plaże i dodatkowe miejsca grillowe Bolko i Malina, podobnie jak ubiegłym roku, mają pełnić funkcję dwóch kąpielisk w Opolu w sezonie wakacyjnym. Silesia nadal będzie akwenem niedostępnym dla pływających… » więcej 2020-01-27, godz. 17:00 42 opolskich stulatków co miesiąc dostaje z ZUS 4 tysiące złotych. W tym gronie jest tylko 6 mężczyzn Rośnie liczba stulatków w całym kraju. Na Opolszczyźnie w ubiegłym roku żyło 36 kobiet i 6 mężczyzn w takim wieku. » więcej 2020-01-27, godz. 16:45 Pierwsze przypadki koronawirusa w Europie. Czy Opolanie powinni być zaniepokojeni? Koronawirus zabił w Chinach 80 osób, a liczba zakażonych rośnie. Czy w sytuacji otwartego ruchu turystycznego między Polską a Chinami i wymiany studentów nam również… » więcej 2020-01-27, godz. 15:56 W Opolu powstało biuro poselskie wiceministra Marcina Ociepy. "To będzie sztab do realizacji zobowiązań wyborczych" Poseł Marcin Ociepa, który do sejmu dostał się ostatniego miejsca na liście PiS i został sekretarzem stanu w resorcie MON, otworzył swoje pierwsze biuro poselskie… » więcej 2020-01-27, godz. 15:35 Nyski PKS otrzymał 7 nowych autobusów. Pojazdy znacząco odmłodzą flotę przewoźnika 7 nowych autobusów o napędzie spalinowym zasiliło dziś (27.01) flotę nyskiego PKS-u. Już za kilka dni będzie można je zobaczyć na drogach powiatu. » więcej 2020-01-27, godz. 15:00 W środku dnia gnał przez miasteczko, mając na liczniku ponad 100 km/h Spotkanie z nieoznakowanym radiowozem, gdy pędzi się w obszarze zabudowanym o 54 kilometry za szybko, nie może się inaczej skończyć, jak zabraniem prawa jazdy… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »