Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-26, 09:42 Autor: Justyna Maćkowiak

"Z takim wyróżnieniem wiąże się też ogrom pracy" - Katarzyna Czochara o starcie w wyborach do PE

Katarzyna Czochara [fot. Maciej Wajler]
Katarzyna Czochara [fot. Maciej Wajler]
- Obecność w gronie kandydatów do Brukseli to ogromne wyróżnienie,
które wiąże się z ogromem pracy - przyznała w porannej rozmowie "W cztery oczy" kandydatka do Parlamentu Europejskiego, posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara.
- Myślę, że naszym głównym hasłem jest to, że Polska jest sercem Europy. Polska jest w Europie i myślę, że tego nigdy, nikt nie zmieni. Pragniemy wspólnie działać na rzecz rozwoju naszego państwa, ale też na rzecz Unii Europejskiej.

Katarzyna Czochara, która w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego wystartuje w okręgu dolnośląsko -opolskim z siódmej pozycji, w Brukseli chce wspierać region i Polskę. - To powinien być związek krajów współpracujących gospodarczo, ale także szanujących swoją suwerenność - wyjaśniała na antenie Radia Opole polityk PiS. - Tak, żeby unia stała się unią tak, jak kiedyś u podstaw, czyli związek krajów działających na zasadzie współpracy gospodarczej, unia ojczyzn szanująca suwerenność i niezależność poszczególnych krajów. Przede wszystkim chcemy też zwracać szczególną uwagę na równy podział środków, bo niestety na chwile obecną nie wygląda to zawsze zbyt dobrze.

Trwa już kampania wyborcza do Parlamentu Europejskiego, a rejestracja komitetów wyborczych potrwa w PKW w Warszawie do 6 kwietnia. Podpisy pod konkretną listą kandydatów można zacząć zbierać od momentu zarejestrowania komitetu, a ich wymagana liczba to 10 tysięcy na jedną listę na jeden okręg.

Wybory do PE odbędą się w Polsce 26 maja.
Katarzyna Czochara cz. 1
Katarzyna Czochara cz. 2

Wiadomości z regionu

2020-07-12, godz. 11:30 Raport MZ: 370 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, w tym 6 na Opolszczyźnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 370 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 3 osób. Na Opolszczyźnie zachorowało 6 mieszkańców, co oznacza, że od początku… » więcej 2020-07-12, godz. 11:30 Oszuści wakacji nie mają. Okradają starsze osoby "na policjanta", "na wnuczka" - Nie ma dnia by opolska policja nie notowała zgłoszeń o próbie oszukania seniora metodą 'na wnuczka' czy 'na policjanta' - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy'… » więcej 2020-07-12, godz. 10:30 WYBORY 2020: jeden przypadek naruszenia ciszy wyborczej w regionie Opolska delegatura Krajowego Biura Wyborczego w Opolu poinformowała o jednym przypadku naruszenia ciszy wyborczej w regionie. Sprawa dotyczy zniszczenia baneru… » więcej 2020-07-12, godz. 09:30 Polacy wybierają prezydenta. Głosowanie przebiega spokojnie, zgodnie z planem i w rygorze sanitarnym Spokojnie, zgodnie z planem i bez zakłóceń - tak na Opolszczyźnie przebiegają wybory prezydenckie. Jak informuje opolska delegatura Krajowego Biura Wyborczego… » więcej 2020-07-12, godz. 09:30 Wojewódzkie Dni Kultury Kresowej w Kędzierzynie-Koźlu. Uczczono ofiary ukraińskich nacjonalistów Msza w intencji pomordowanych, marsz pamięci i konferencja naukowa to sobotnie (11.07) wydarzenia 17. Wojewódzkich Dni Kultury Kresowej w Kędzierzynie - Koźlu… » więcej 2020-07-12, godz. 07:30 Rumuńskie MON finansuje konserwację krzyży swoich jeńców pochowanych na cmentarzu w Łambinowicach Blisko 145 tysięcy euro wyniesie koszt konserwacji blisko 2400 krzyży na grobach jeńców rumuńskich z I wojny światowej w Łambinowicach. Po 10 latach starań podejmowanych… » więcej 2020-07-12, godz. 06:30 Lokale wyborcze otwarte od 7.00. W niedzielę (12.07) druga tura wyborów w reżimie sanitarnym Maseczki, przyłbice, dezynfekcja rąk i dwumetrowe odstępy. O tym należy pamiętać w lokalach wyborczych podczas niedzielnego głosowania. W związku z koronawirusem… » więcej 2020-07-11, godz. 22:00 Raport dnia: ponad 3-krotnie więcej wyzdrowień niż nowych zakażeń na Opolszczyźnie Ponad trzykrotnie więcej wyzdrowień niż nowych przypadków COVID-19 odnotowano ostatniej doby na terenie naszego regionu. Jak informują służby wojewody, na Opolszczyźnie… » więcej 2020-07-11, godz. 21:30 W Turawie koszono... jezioro Jak się okazuje, można skosić nie tylko trawnik, ale również jezioro. Za pomocą specjalistycznego sprzętu oczyszczono dno Średniego Jeziora w Turawie. » więcej 2020-07-11, godz. 19:45 Organizacje "Śniadanie z nadzieją" oraz "Zupa w Opolu" poszukują wolontariuszy. Zostać nim może każdy Wolontariusze 'Śniadania z Nadzieją' oraz 'Zupy w Opolu' poszukują nowych chętnych, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc bezdomnym i ubogim. Nawet w trakcie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »