Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-25, 19:11 Autor: Marzena Śmierciak

Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane

Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Konwencja PiS we Wrocławiu [fot. Paweł Konieczny]
Konwencja PiS we Wrocławiu [fot. Paweł Konieczny]
Sławomir Kłosowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Sławomir Kłosowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
- Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewoda Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.
Przypomnijmy, w weekend we Wrocławiu miała miejsce regionalna konwencja na której zaprezentowano kandydatów do europarlamentu w okręgu dolnośląsko-opolskim.

- Nazwiska znane, nazwiska popularne, nazwiska z wielkimi osiągnięciami politycznymi, akceptowane, lubiane, dlatego jesteśmy przekonani, że ta silna lista to jest lista, która gwarantuje - i teraz powiem urzędniczo - wysoki wskaźnik wybieralności - stwierdziła Violetta Porowska.

- Nasi opolscy kandydaci dostali dobre miejsca na liście, szczególnie podkreślę pozycję europosła Sławomira Kłosowskiego, który jest na trzecim miejscu - dodała wicewojewoda.

- Jest to pierwsze miejsce dla Opolszczyzny, czyli pierwsza osoba z Opolszczyzny jest właśnie na trzecim miejscu. Ja tylko przypomnę, że to wcale nie było takie oczywiste, bo mając ten okręg opolsko-dolnośląski, odwrócę kolejność, opolsko-dolnośląski składa się z czterech okręgów sejmowych. Czyli teoretycznie powinniśmy dostać czwarte miejsce, dlatego, że nasz okręg w porównaniu do tych pozostałych okręgów jest najmniejszy, mówiąc krótko - mówiła szefowa opolskich struktur PiS.

- Nie mniej jednak, pozycja europosła Sławomira Kłosowskiego jest na tyle silna (...), że negocjując z zarządem partii uznaliśmy, że powinien on być na pozycji trzeciej i jest na pozycji trzeciej - mówiła Violetta Porowska.

Przypomnijmy, na siódmym miejscu tej listy znalazła się inna przedstawicielka PiS z regionu - poseł Katarzyna Czochara.

- Analizy wskazują, że z naszego okręgu dolnośląsko-opolskiego trzy mandaty trafią do Prawa i Sprawiedliwości. Ten trzeci mandat będzie właśnie dla europosła Kłosowskiego, reprezentanta Opolszczyzny - dodała Violetta Porowska, szefowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie.
Violetta Porowska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2019-07-21, godz. 12:35 "Każdy może spróbować swoich sił". W Opolu trwają Otwarte Mistrzostwa w Siatkówce Plażowej Amatorów. Na letnim kąpielisku Błękitna Fala w Opolu odbywa się dziś (21.07) kolejny turniej w ramach tegorocznych Otwartych Mistrzostw w Siatkówce Plażowej. » więcej 2019-07-21, godz. 12:33 Feeria barw na Jeziorze Nyskim. Jubileuszowy Festiwal Ognia i Wody [ZDJĘCIA] Tuż przed godz.23.00 rozpoczęło się pirotechniczne widowisko nad Jeziorem Nyskim. Już po raz 10. w niebo wystrzeliły fajerwerki a tegoroczne pokazy były wyjąt ... » więcej 2019-07-21, godz. 10:33 Możliwe burze z gradem nad Opolszczyzną! Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega Według przewidywań IMGW Biura Prognoz Meteorologicznych we Wrocławiu w naszym województwie mogą wystąpić gwałtowne burze z opadami gradu. » więcej 2019-07-21, godz. 10:00 Rycerze wracają na zamek w Niemodlinie. Dzisiaj (21.07) staną w szranki Nauka strzelania z łuku, warsztaty tańców dawnych, stanowiska edukacyjne i przede wszystkim walki. W niedzielę na zamku w Niemodlinie odbędzie się I Turniej R ... » więcej 2019-07-21, godz. 09:14 Opolanie chętnie czytają książki podczas wakacji Największą popularnością na wakacjach cieszą się kryminały - tacy autorzy, jak Remigiusz Mróz czy Katarzyna Bonda. » więcej 2019-07-21, godz. 07:48 Najpierw półkolonie, potem kolonie? Wakacje, to czas pierwszych, samodzielnych wyjazdów na letni wypoczynek Wielu rodziców zadaje sobie pytanie, w jakim wieku można posłać dziecko na obóz, czy kolonię. Chodzi o samodzielność, bezpieczeństwo, aklimatyzację w grupie. » więcej 2019-07-20, godz. 18:52 Głubczyce pełne aktywnych ludzi! Radio Opole gościło na miejscu [ZDJĘCIA] Za nami kolejny wakacyjny plenerowy program Radia Opole! Tym razem gościliśmy w Głubczycach. W naszym studiu przy centrum przesiadkowym pojawiły się osoby zaa ... » więcej 2019-07-20, godz. 18:44 Piknik rodzinny Prawa i Sprawiedliwości w Namysłowie. "Chcemy pokazać, że rodzina jest wielką wartością" Na namysłowskim rynku trwa piknik rodzinny zorganizowany przez Prawo i Sprawiedliwość. Wśród atrakcji można znaleźć gry i zabawy, poczęstunek, czy występy art ... » więcej 2019-07-20, godz. 18:44 Złot brodaczy w Opolu, czyli o modzie na brodę i pomocy dla ciężko chorej Cysi Po Katowicach przyszedł czas na Opole. W stolicy naszego regionu odbył się pierwszy 'Zlot brodaczy'. Celem akcji jest integracja mężczyzn z długim zarostem a ... » więcej 2019-07-20, godz. 17:53 Śmiertelny wypadek w powiecie strzeleckim. Zginął kierowca ciągnika, przygnieciony przez kierowany pojazd Śmiertelny wypadek na drodze rolniczej w powiecie strzeleckim. O 11:50 straż pożarna otrzymała zgłoszenie o tym, że na drodze polnej między Wysoką a Niwkami c ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »