Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-25, 19:11 Autor: Marzena Śmierciak

Violetta Porowska o kandydatach prawicy do PE: nazwiska znane, popularne, lubiane

Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Violetta Porowska [fot. Paula Hołubowicz]
Konwencja PiS we Wrocławiu [fot. Paweł Konieczny]
Konwencja PiS we Wrocławiu [fot. Paweł Konieczny]
Sławomir Kłosowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Sławomir Kłosowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy [fot. Agnieszka Pospiszyl]
- Przedstawiliśmy kompletne listy, pokazaliśmy swoich kandydatów, całą dziesiątkę, to bardzo mocna lista - stwierdziła dziś (25.03) w Loży Radiowej wicewojewoda Violetta Porowska, szefowa opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości.
Przypomnijmy, w weekend we Wrocławiu miała miejsce regionalna konwencja na której zaprezentowano kandydatów do europarlamentu w okręgu dolnośląsko-opolskim.

- Nazwiska znane, nazwiska popularne, nazwiska z wielkimi osiągnięciami politycznymi, akceptowane, lubiane, dlatego jesteśmy przekonani, że ta silna lista to jest lista, która gwarantuje - i teraz powiem urzędniczo - wysoki wskaźnik wybieralności - stwierdziła Violetta Porowska.

- Nasi opolscy kandydaci dostali dobre miejsca na liście, szczególnie podkreślę pozycję europosła Sławomira Kłosowskiego, który jest na trzecim miejscu - dodała wicewojewoda.

- Jest to pierwsze miejsce dla Opolszczyzny, czyli pierwsza osoba z Opolszczyzny jest właśnie na trzecim miejscu. Ja tylko przypomnę, że to wcale nie było takie oczywiste, bo mając ten okręg opolsko-dolnośląski, odwrócę kolejność, opolsko-dolnośląski składa się z czterech okręgów sejmowych. Czyli teoretycznie powinniśmy dostać czwarte miejsce, dlatego, że nasz okręg w porównaniu do tych pozostałych okręgów jest najmniejszy, mówiąc krótko - mówiła szefowa opolskich struktur PiS.

- Nie mniej jednak, pozycja europosła Sławomira Kłosowskiego jest na tyle silna (...), że negocjując z zarządem partii uznaliśmy, że powinien on być na pozycji trzeciej i jest na pozycji trzeciej - mówiła Violetta Porowska.

Przypomnijmy, na siódmym miejscu tej listy znalazła się inna przedstawicielka PiS z regionu - poseł Katarzyna Czochara.

- Analizy wskazują, że z naszego okręgu dolnośląsko-opolskiego trzy mandaty trafią do Prawa i Sprawiedliwości. Ten trzeci mandat będzie właśnie dla europosła Kłosowskiego, reprezentanta Opolszczyzny - dodała Violetta Porowska, szefowa struktur Prawa i Sprawiedliwości w regionie.
Violetta Porowska
Violetta Porowska

Wiadomości z regionu

2020-09-18, godz. 21:00 Raport dnia: Kolejny dzień z 19 nowymi zakażeniami koronawirusem w regionie 19 zakażeń koronawirusem i 9 ozdrowień odnotowano dziś (18.09) na Opolszczyźnie. To oznacza, że patogen z Chin od początku epidemii w regionie wykryto u… » więcej 2020-09-18, godz. 20:00 Poseł Katarzyna Czochara zawieszona w prawach członka PiS. Głosowała przeciw ustawie o ochronie zwierząt - Nie może być tak, że partia nie może liczyć na swoich posłów. Każdy, kto zagłosował przeciw ustawie, zagłosował przeciw Prawu i Sprawiedliwości… » więcej 2020-09-18, godz. 18:45 Policyjny "SPEED" ma rok. Bilans 12 miesięcy służby to ponad 20 tysięcy ujawnionych wykroczeń 80 ujawnionych przestępstw, ponad 20 tysięcy wykroczeń, do tego zatrzymanych blisko 700 dowodów rejestracyjnych - to bilans roku pracy opolskich policjantów… » więcej 2020-09-18, godz. 17:30 Osiem szkół w regionie pracuje hybrydowo - informuje kuratorium oświaty Osiem szkół z województwa opolskiego pracuje w systemie hybrydowym po tym, jak u pojedynczych uczniów i nauczyciela testy na obecność COVID-19 dały wynik… » więcej 2020-09-18, godz. 17:00 O 5 ton za dużo. Przeładowana ciężarówka zatrzymana przez WITD Ponad 5 ton więcej, niż dopuszczają przepisy ważyła ciężarówka zatrzymana przez mundurowych z Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego z Kędzierz… » więcej 2020-09-18, godz. 15:45 W Nysie uczczono 81. rocznicę napaści sowieckiej na Polskę Na placu Kopernika w Nysie upamiętniono ofiary 81. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę. Uroczystości połączone były z Dniem Sybiraka. » więcej 2020-09-18, godz. 15:27 Jak długo powiat kluczborski będzie czerwoną strefą epidemiczną? "Wiele zależy od mieszkańców, bo ognisko w Gierałcicach… Obowiązkowe zasłanianie ust i nosa w miejscach publicznych, odwołane imprezy kulturalne i maksymalnie 50-osobowe wesela. Tak od jutra (19.09) będzie wyglądać… » więcej 2020-09-18, godz. 14:30 W sobotę wyruszy rajd rowerowy szlakiem kwietnych dywanów w gminie Ujazd. To część starań o wpis tradycji na listę… Gmina Ujazd stara się o wpis tradycji robienia kwietnych dywanów w święto Bożego Ciała na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W ramach wydarzeń towarzyszących… » więcej 2020-09-18, godz. 14:29 Trwa akcja #sadziMY. Dzięki sadzonkom od leśników można mieć swoją sosnę, świerka, gruszę albo jarzębinę Leśnicy w całej Polsce, w tym na Opolszczyźnie rozdawali bezpłatnie sadzonki drzewek liściastych i iglastych. W ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY zainicjowanej… » więcej 2020-09-18, godz. 13:22 Od soboty powiat głubczycki w strefie żółtej. Władze powiatu zalecają stosowanie się do zasad Wzrost zakażeń koronawirusem sprawił, że od soboty 19 września powiat głubczycki znajdzie się w strefie żółtej. To oznacza m.in. większe restrykcje… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***