Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-21, 17:08 Autor: Katarzyna Doros

Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników

Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników [fot. Katarzyna Doros]
Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników [fot. Katarzyna Doros]
Działacze opolskiej Wiosny włączają się w ogólnopolską akcję Roberta Biedronia pod hasłem "Wiosenne porządki". To pomysł ujawnienia wysokości zarobków opolskich urzędników. Dziś (21.03) takie zapytania zostały wysłane m.in do wojewody opolskiego, czy marszałka.
- Zwróciliśmy się do wszystkich samorządów gminnych i powiatowych, prawie stu podmiotów z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w trybie ustawowym aby np. osoby, które starają się o pracę w urzędzie na dane stanowisko, miały w miarę precyzyjną wiedzę o jakich kwotach mówimy i o jakie pieniądze można się starać. Chcielibyśmy także mieć wiedzę, czy urzędy spełniają standardy w zakresie równego traktowania kobiet i mężczyzn, no i tutaj oczywiście kwestia płac jest takim najważniejszym wskaźnikiem- mówi Jarosław Pilc, koordynator Wiosny w województwie opolskim.

Natalia Barczyk, która dołączyła do opolskiej Wiosny, ma zajmować się kwestiami równouprawnienia i wspierania aktywności kobiet w działalności politycznej. Działaczka, podniosła także temat modernizacji dworca Opole Wschodnie.

- Mamy wiele zastrzeżeń w kwestii zdemontowanych zabytkowych barierek i filarów. Zależy nam, żeby w przyszłości takie działania były konsultowane z mieszkańcami - mówi.

- Chcielibyśmy apelować przede wszystkim o to, żeby w przyszłości każdy inny projekt był w miarę możliwości konsultowany z mieszkańcami miasta, szczególnie tymi zainteresowanymi, ale tak żeby środowiska fachowców w danej dziedzinie mogły wyrazić swoją opinię. Mam tutaj na myśli konserwatorów oraz przede wszystkim architektów, których ten problem bezpośrednio dotyczy - dodaje.

- Mamy wątpliwości co do jakości wykonywanej pracy niektórych urzędników, stąd zapytanie o zarobki kierujemy do wszystkich urzędników z naszego otoczenia - dodaje Jarosław Pilc.
Jarosław Pilc
Natalia Barczyk

Wiadomości z regionu

2020-08-13, godz. 06:45 Ponad 300 kontroli w 4 dni na Opolszczyźnie. Państwowa Inspekcja Sanitarna prowadzi wzmożone działania epidemiczne 309 kontroli związanych z epidemią koronawirusa przeprowadziła na Opolszczyźnie od soboty (08.08) do środy Państwowa Inspekcja Sanitarna. » więcej 2020-08-12, godz. 20:00 Renowacja kościelnego chóru w Centawie pozwoliła odkryć dawne malowidła Podczas renowacji balustrady chóru zabytkowego kościoła w Centawie w gminie Jemielnica odkryto malowidła autorstwa najprawdopodobniej XIX-wiecznego artysty… » więcej 2020-08-12, godz. 19:30 Uwaga kierowcy! Drogowcy zamkną w Opolu przejazd estakadą i wjazd z Budowlanych w Nysy Łużyckiej Będą kolejne utrudnienia w Opolu. Z powodu wymiany nawierzchni na podjeździe na most Pamięci Sybiraków do jutra (13.08) kierowcy mogą spodziewać się spowolnień… » więcej 2020-08-12, godz. 18:00 Raport dnia. Dwa razy więcej nowych zarażeń niż ozdrowień w regionie. Ponad 700 kolejnych zakażeń i 9 zgonów w… 8 kolejnych zakażeń koronawirusem i 4 powroty do zdrowia odnotowano dzisiaj (12.08) na Opolszczyźnie. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 715 nowych zarażeniach… » więcej 2020-08-12, godz. 17:30 Strzelecki PCPR przypomina, że w dobie pandemii nadal poszukiwani są chętni do zostania rodziną zastępczą Pandemia koronawirusa przyczyniła się do spadku zainteresowania chętnych kandydatów do zostania niezawodową rodziną zastępczą w powiecie strzeleckim. Powiatowe… » więcej 2020-08-12, godz. 17:00 Strażacy ustalają, jakie chemikalia są przechowywane w jednej z naczep przy ulicy Głogowskiej w Opolu. O pomoc poprosiła… 6 zastępów straży pożarnej bierze udział w akcji rozpoznania substancji chemicznej przy ulicy Głogowskiej w Opolu. » więcej 2020-08-12, godz. 16:30 Koniec utrudnień na DW 416 w Kórnicy. Zakończono remont na trasie Krapkowice - Głogówek Zakończono remont drogi wojewódzkiej 416 w Kórnicy. To oznacza też koniec objazdów na trasie Krapkowice - Głogówek. Dzięki inwestycji wartej 4,5 mln złotych… » więcej 2020-08-12, godz. 15:45 Bociany grupują się na wspólnych żerowiskach. Bocianie sejmiki to znak, że ptaki szykują się już do odlotu z P… Bociany ruszają w długą podróż do ciepłych krajów. Jako pierwsze odlatują dorosłe ptaki, które w tym roku nie mają pod opieką młodych. » więcej 2020-08-12, godz. 14:46 Saperzy zabezpieczyli niewybuch przy DK 40 w Łące Prudnickiej Niewybuch odnalazł rolnik podczas prac polowych w Łące Prudnickiej. » więcej 2020-08-12, godz. 13:00 Niesprawną ciężarówką, mimo zakazu ruchu, oszukując tachograf. Wyniki kontroli kędzierzyńskich inspektorów WI… Łącznie 2200 złotych mandatu i zakaz dalszej jazdy otrzymał kierowca ciężarówki polskiego przewoźnika po kontroli Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***