Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-21, 17:08 Autor: Katarzyna Doros

Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników

Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników [fot. Katarzyna Doros]
Opolska Wiosna Roberta Biedronia składa wnioski o ujawnienie wysokości zarobków opolskich urzędników [fot. Katarzyna Doros]
Działacze opolskiej Wiosny włączają się w ogólnopolską akcję Roberta Biedronia pod hasłem "Wiosenne porządki". To pomysł ujawnienia wysokości zarobków opolskich urzędników. Dziś (21.03) takie zapytania zostały wysłane m.in do wojewody opolskiego, czy marszałka.
- Zwróciliśmy się do wszystkich samorządów gminnych i powiatowych, prawie stu podmiotów z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej w trybie ustawowym aby np. osoby, które starają się o pracę w urzędzie na dane stanowisko, miały w miarę precyzyjną wiedzę o jakich kwotach mówimy i o jakie pieniądze można się starać. Chcielibyśmy także mieć wiedzę, czy urzędy spełniają standardy w zakresie równego traktowania kobiet i mężczyzn, no i tutaj oczywiście kwestia płac jest takim najważniejszym wskaźnikiem- mówi Jarosław Pilc, koordynator Wiosny w województwie opolskim.

Natalia Barczyk, która dołączyła do opolskiej Wiosny, ma zajmować się kwestiami równouprawnienia i wspierania aktywności kobiet w działalności politycznej. Działaczka, podniosła także temat modernizacji dworca Opole Wschodnie.

- Mamy wiele zastrzeżeń w kwestii zdemontowanych zabytkowych barierek i filarów. Zależy nam, żeby w przyszłości takie działania były konsultowane z mieszkańcami - mówi.

- Chcielibyśmy apelować przede wszystkim o to, żeby w przyszłości każdy inny projekt był w miarę możliwości konsultowany z mieszkańcami miasta, szczególnie tymi zainteresowanymi, ale tak żeby środowiska fachowców w danej dziedzinie mogły wyrazić swoją opinię. Mam tutaj na myśli konserwatorów oraz przede wszystkim architektów, których ten problem bezpośrednio dotyczy - dodaje.

- Mamy wątpliwości co do jakości wykonywanej pracy niektórych urzędników, stąd zapytanie o zarobki kierujemy do wszystkich urzędników z naszego otoczenia - dodaje Jarosław Pilc.
Jarosław Pilc
Natalia Barczyk

Wiadomości z regionu

2019-07-18, godz. 20:45 Park niemodlińskiego zamku wypięknieje. "Chcemy łączyć historyczną przestrzeń" Umowa na dotację podpisana. W sierpniu ruszą prace renowacyjne w parku okalającym niemodliński zamek. » więcej 2019-07-18, godz. 20:00 Opolscy strażacy OSP organizują zbiórkę sprzętu dla druhów z Ukrainy Strażacy ochotnicy z Opolszczyzny chcą pomóc druhom z Ukrainy. Ruszyła akcja zbiórki sprzętu, który trafi za wschodnią granicę, tam, gdzie dopiero tworzone są ... » więcej 2019-07-18, godz. 19:25 Niebezpieczne popołudnie w regionie. Na A4 zginął motocyklista, pod Brzegiem na torowisku doszło do śmiertelnego potrą ... Do zderzenia motocykla z samochodem ciężarowym doszło na autostradzie A4 między węzłami Brzezimierz a Brzeg, na 190 km autostrady. Motocyklista nie żyje. » więcej 2019-07-18, godz. 18:15 Śląski Wawel do remontu. Zamek Piastów Śląskich będzie miał nowy dach Ruszyły prace budowlane na Zamku Piastów Śląskich w Brzegu. Jeden z najcenniejszych zabytków Opolszczyzny zyska między innymi nowe pokrycie dachowe. » więcej 2019-07-18, godz. 18:15 Powiat opolski w ochronie dziedzictwa. Ponad 26 tysięcy złotych dofinansowania na grupę zabytkowych rzeźb "Ukrzyżowani ... Grupa rzeźb pod nazwą 'Ukrzyżowanie', które oglądać można w kościele pw. św. Marcina Biskupa w Tarnowie Opolskim doczeka się renowacji. Pieniądze na ten cel, ... » więcej 2019-07-18, godz. 16:45 Dodatkowe patrole policji w Namysłowie. Sfinansuje je gmina Będzie więcej patroli w Namysłowie. Policja otrzymała finansowe wsparcie gminy, a pieniądze zostaną wykorzystane głównie na dodatkowe, ponadnormatywne służby. » więcej 2019-07-18, godz. 16:45 Przychówek w opolskim zoo. Na świat przyszedł lemur bandro Para lemurów bandro z opolskiego zoo doczekała się potomka. Nie wiadomo jeszcze czy to samiec czy samiczka. Ustalenie płci zwierzęcia może być możliwe nawet p ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:40 Autostrada A4 do końca września w remoncie. Utrudnienia są w rejonie Góry św. Anny Uwaga na utrudnienia na autostradzie A4. Powodem jest remont trasy na wysokości Góry św. Anny. Prace odbywają się na 7-kilometrowym odcinku, między węzłami Kę ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:35 7,7% opolskich uczniów nie dostało się do wybranych przez siebie szkół. Kuratorium Oświaty podsumowuje nabór podwójneg ... O przyjęcie do szkół ponadpodstawowych ubiegali się w tym roku absolwenci gimnazjów i podstawówek, w sumie prawie 17 tysięcy uczniów w regionie. Z danych kura ... » więcej 2019-07-18, godz. 15:15 Za 107 dni ma być gotowy żłobek w Prószkowie. Gmina zdobyła dofinansowanie z rządowego programu Maluch+ 32 miejsca będą czekały w nowym żłobku na najmłodszych mieszkańców Prószkowa. Gmina podpisała umowę z wykonawcą, który w poniedziałek (22.07) wejdzie na plac ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »