Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-03, 11:00 Autor: Magdalena Szybińska

Cała Polska pobiegnie "Tropem Wilczym". Duża popularność biegów w regionie

Tropem Wilczym Opole - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, archiwum [fot. Wanda Kownacka]
Tropem Wilczym Opole - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, archiwum [fot. Wanda Kownacka]
Albert Ogiolda [fot. Paula Hołubowicz]
Albert Ogiolda [fot. Paula Hołubowicz]
Nie ma już miejsc na dzisiejszy bieg "Tropem Wilczym" organizowany w Opolu przez stowarzyszenie "Jedna Odra". Wszystkie pakiety startowe rozeszły się w ciągu tygodnia. Organizatorzy zapewniają, że za rok postarają się o zwiększenie liczbę zawodników.
- Otrzymaliśmy od centralnego organizatora, Fundacji "Wolność i Demokracja", 450 pakietów na ten rok. 400 pakietów trafiło do dystrybucji otwartej i rozeszły się w mgnieniu oka. Zajęło to 7 dni i w połowie stycznia nie było już wolnych pakietów. Przepraszamy wszystkich tych, którzy nie zdążyli się zarejestrować. Zapewniam, że będziemy zabiegali o to, żeby w przyszłym roku ten limit zawodników w Opolu był wyraźnie większy - mówi Albert Ogiolda ze stowarzyszenia "Jedna Odra".

Organizatorzy zapraszają jednak do dopingowania biegaczy na trasie biegu. Uczestnicy mają do wyboru dwie trasy, jedną obejmującą dystans 10 km i drugą, która liczy dokładnie 1963 metry.

W tym roku bieg "Tropem Wilczym" ma sześciu patronów - zaznaczył gość rozmowy "W cztery oczy".

- Patronem dzieci w biegu będzie Antoni Heda, pseudonim "Szary". Panie pobiegną w koszulkach z patronkami Barbarą Otwinowską i Stanisławą Rachwałową, zaś dla panów patronami będą Władysław Siła Nowicki, Paweł Jasienica oraz kapitan Jerzy Stawski.

Start biegu o godzinie 12.00 z parkingu opolskiego amfiteatru.
Albert Ogiolda 1
Albert Ogiolda 2

Wiadomości z regionu

2019-05-25, godz. 21:43 "Wszystko jest na luzie". Zabawa i integracja podczas opolskiej Seniorady Opolscy seniorzy udowodnili, że chętnie się integrują, lubią aktywnie spędzać czas i mogą inspirować młodszych mieszkańców. W pikniku rekreacyjnym w Parku Nad ... » więcej 2019-05-25, godz. 21:04 Dzień otwarty poświęcony profilaktyce raka skóry. Akcja opolskiego NFZ Z myślą o wakacjach, opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zorganizował w centrum handlowym Turawa Park w Opolu dzień otwarty poświęcony profilaktyce ra ... » więcej 2019-05-25, godz. 20:22 Odra zalała jaz przy moście im. Ireny Sendlerowej na Wyspę Bolko. Opolanie jednak nie czują się zagrożeni Mimo, że poziom wody w Odrze podniósł się na tyle, że przykrył większość jazu przy moście z Pasieki na Wyspę Bolko, mieszkańcy Opola nie czują się zagrożeni p ... » więcej 2019-05-25, godz. 18:19 Pogotowie przeciwpowodziowe w powiecie krapkowickim odwołane Pogotowie przeciwpowodziowe w gminach Krapkowice i Zdzieszowice, obowiązywało od piątku od godz. 7:30. Dzisiaj (25.05) sytuacja się ustabilizowała, centrum kr ... » więcej 2019-05-25, godz. 17:51 Na Górze św. Anny uczczono pamięć powstańców śląskich największej bitwy III Powstania Politycy i przedstawiciele władz samorządowych w asyście harcerzy i mieszkańców Opolszczyzny, uczcili największą bitwę III Powstania Śląskiego przed Pomnikiem ... » więcej 2019-05-25, godz. 17:08 Rafał Bartek ponownie szefem Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na Śląsku Opolskim Obradujące dzisiaj (25.05) w Zakrzowie 30. Walne Zgromadzenie Delegatów TSKN, podsumowało czteroletnią kadencję i wybrało nowe władze Towarzystwa na kolejne c ... » więcej 2019-05-25, godz. 16:34 Stan ostrzegawczy wody w Odrze nieznacznie przekroczony. Nie ma powodu do niepokoju - uspokaja straż pożarna Przez Opole przechodzi fala wezbraniowa wody w Odrze. Stan ostrzegawczy jest lekko tylko przekroczony, ale powodu do niepokoju nie ma - uspokajają opolscy str ... » więcej 2019-05-25, godz. 13:33 Dziś Senioriada w Parku Nadodrzańskim w Opolu. W programie sporo atrakcji dla całych rodzin Promowanie aktywnych form spędzania wolnego czasu oraz integracja środowiska, to najważniejsze cele organizowanej po raz kolejny w Opolu Senioriady. » więcej 2019-05-25, godz. 11:00 Śmiertelny wypadek na DK 40 w Kędzierzynie Koźlu - AKTUALIZACJA I ZDJĘCIA Do śmiertelnego wypadku doszło na DK 40 na wysokości Ronda Milenijnego w Kędzierzynie Koźlu. Trasa była zablokowana, teraz wprowadzono ruch wahadłowy. » więcej 2019-05-25, godz. 08:04 "Dzień piękności i radości" dla mam z Ośrodka Readaptacji Społecznej SZANSA w Opolu 'Dzień piękności i radości' zorganizowali wolontariusze opolskiej fundacji Dr Clown. Aby w tym wyjątkowym dniu mamy mogły się zrelaksować, w placówce powstał ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »