Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-22, 07:30 Autor: Katarzyna Doros

Zielone światło za krótkie dla pieszych na przejściu przy ul. 1 Maja i Reymonta w Opolu

Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic 1. Maja i Reymonta w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic 1. Maja i Reymonta w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic 1. Maja i Reymonta w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic 1. Maja i Reymonta w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Sprintem na drugą stronę, byleby zdążyć przed czerwonym. W ten sposób wielu opolan bez względu na wiek pokonuje przejście dla pieszych przy zbiegu ulic 1 Maja i Reymonta w Opolu. Na przedostanie się na drugą stronę jezdni, która ma trzy pasy, przechodnie mają niespełna 8 sekund. Kiedy kierowcy narzekają na korki w mieście i zbyt wąskie ulice, piesi zwracają uwagę, że w tym miejscu zielone światło świeci dla nich za krótko.
- Trzeba iść szybciej, trochę to pieszym przeszkadza - zauważa starsza kobieta.

- My sobie jakoś musimy radzić, ale gorzej ze starszymi osobami, które poruszają się o chodziku, albo o lasce, bo jest im ciężko. To jest zbyt długi dystans, w krótkim czasie, a ulica jest ruchliwa. Sama pomagałam nawet starszej pani, która miała problem z przejściem tej ulicy - mówi młoda kobieta z dzieckiem w wózku.

- Czasami jest za krótko, bo ja przechodzę i w połowie już jest czerwone światło - zauważa uczeń pobliskiej szkoły podstawowej.

- Powinno być trochę dłużej. Wchodziłem na pasy było zielone, a zanim doszedłem, to już był koniec i pojawiło się czerwone - dodaje mieszkaniec Opola.

Miejski Zarząd Dróg w Opolu dwa lata temu wydłużył zielone światło dla pieszych w tym miejscu o 3 sekundy. Program sygnalizacji świetlnej jest ułożony według norm, które zakładają średnią prędkość z jaką porusza się pieszy.

- Do tej pory nie mieliśmy sygnałów, że ten czas jest za krótki. Być może teraz ruch pieszych na tym przejściu jest większy - mówi Piotr Jurczyk z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- Musimy pamiętać, że to skrzyżowanie jest nadrzędne dla przejścia dla pieszych przez 1 Maja i przy Kołłątaja, i przy Korfantego. Jeżeli tutaj ruszymy czasy, na pewno trzeba będzie ruszyć programy sygnalizacji świetlnej dla tych dwóch pozostałych przejść. Wymaga to czasu, po prostu opracowania nowego programu sygnalizacji świetlnej. Światła muszą korelować, czyli zapewniać bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników dróg, przede wszystkim właśnie dla pieszych, którzy są tymi niechronionymi uczestnikami i na pewno weźmiemy to pod uwagę.

Po naszej interwencji Miejski Zarząd Dróg obiecał, że przyjrzy się tej sprawie.
piesi
Piotr Jurczyk

Wiadomości z regionu

2019-03-18, godz. 16:35 Służbowy samochód ministra Brudzińskiego zatrzymany na Opolszczyźnie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Skończyło ... Kluczborska policja udowodniła, że nawet przedstawiciele rządu nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód szefa MSWiA J ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:30 Bus "NowejPiątki" w trasie. Na początek odwiedził dwie gminy powiatu opolskiego Dąbrowa i Komprachcice to pierwsze przystanki w województwie opolskim w ramach akcji 'NowaPiątka'. Przedstawiciele administracji rządowej prowadzą od dziś (18 ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:59 Dzielni nastolatkowie wyróżnieni. Karolina i Denis z medalami "Młody Bohater" Wykazali się niezwykłą odwagą i przytomnością umysłu, dzięki czemu uratowali ludzkie życie. 17-letnia Karolina Łada z Jasienicy Górnej i 14-letni Denis Korzen ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:23 Centrum Opola bez samochodów, ale z ogródkami letnimi. Ratusz przygotowuje pierwszy etap zmian Azyl dla pieszych i rowerzystów oraz wprowadzenie strefy zamieszkania z ograniczonym ruchem samochodów w obszarze ulic: Koraszewskiego, Rynek, Książąt Opolski ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:00 Przebudowa dworca Opole Wschodnie: Zabytkowe filary i barierki nie trafią na złom. Zostaną wykorzystane w innych miejs ... Żeliwne filary wiaduktu zostaną ponownie wykorzystane - takie są plany PKP PLK, który prowadzi przebudowę stacji Opole Wschodnie. Przypomnijmy, dziś (18.03) w ... » więcej 2019-03-18, godz. 14:43 Przejmują konto na portalu społecznościowym i wyłudzają kod BLIK do banku. Uwaga na internetowych oszustów! Opolscy policjanci przestrzegają przed oszustwami dokonywanymi przy wykorzystaniu jednorazowego kodu z aplikacji mobilnej banku. » więcej 2019-03-18, godz. 12:56 Zapadł wyrok za wypadek sprzed 3 lat niedaleko Olesna. Zginęła córka oskarżonej i jej najlepsza przyjaciółka Opolski sąd odwoławczy prawomocnie skazał na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata kobietę, która doprowadziła do śmiertelnego wypadku, w którym zginęła jej c ... » więcej 2019-03-18, godz. 11:00 Opole przeznaczy pieniądze na policyjne staże 88 tysięcy złotych trafi z budżetu Opola na Fundusz Wsparcia Policji. Umowę w tej sprawie opolski garnizon zawarł z prezydentem miasta Arkadiuszem Wiśniewskim. » więcej 2019-03-18, godz. 10:59 Bus Nowej Piątki ruszył w teren. W ramach akcji informacyjnej odwiedzi wszystkie gminy województwa Ruszyła akcja informacyjna na temat Nowej Piątki. Specjalny bus do końca kwietnia odwiedzi wszystkie gminy województwa opolskiego. Przeszkoleni pracownicy urz ... » więcej 2019-03-18, godz. 09:32 Aresztowany za posiadanie marihuany i amfetaminy Ponad 350 gramów amfetaminy i blisko 30 gramów marihuany zabezpieczyli policjanci u 36-letniego mieszkańca Brzegu. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »