Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-22, 07:30 Autor: Katarzyna Doros

Zielone światło za krótkie dla pieszych na przejściu przy ul. 1 Maja i Reymonta w Opolu

Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic 1. Maja i Reymonta w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic 1. Maja i Reymonta w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic 1. Maja i Reymonta w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic 1. Maja i Reymonta w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Sprintem na drugą stronę, byleby zdążyć przed czerwonym. W ten sposób wielu opolan bez względu na wiek pokonuje przejście dla pieszych przy zbiegu ulic 1 Maja i Reymonta w Opolu. Na przedostanie się na drugą stronę jezdni, która ma trzy pasy, przechodnie mają niespełna 8 sekund. Kiedy kierowcy narzekają na korki w mieście i zbyt wąskie ulice, piesi zwracają uwagę, że w tym miejscu zielone światło świeci dla nich za krótko.
- Trzeba iść szybciej, trochę to pieszym przeszkadza - zauważa starsza kobieta.

- My sobie jakoś musimy radzić, ale gorzej ze starszymi osobami, które poruszają się o chodziku, albo o lasce, bo jest im ciężko. To jest zbyt długi dystans, w krótkim czasie, a ulica jest ruchliwa. Sama pomagałam nawet starszej pani, która miała problem z przejściem tej ulicy - mówi młoda kobieta z dzieckiem w wózku.

- Czasami jest za krótko, bo ja przechodzę i w połowie już jest czerwone światło - zauważa uczeń pobliskiej szkoły podstawowej.

- Powinno być trochę dłużej. Wchodziłem na pasy było zielone, a zanim doszedłem, to już był koniec i pojawiło się czerwone - dodaje mieszkaniec Opola.

Miejski Zarząd Dróg w Opolu dwa lata temu wydłużył zielone światło dla pieszych w tym miejscu o 3 sekundy. Program sygnalizacji świetlnej jest ułożony według norm, które zakładają średnią prędkość z jaką porusza się pieszy.

- Do tej pory nie mieliśmy sygnałów, że ten czas jest za krótki. Być może teraz ruch pieszych na tym przejściu jest większy - mówi Piotr Jurczyk z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- Musimy pamiętać, że to skrzyżowanie jest nadrzędne dla przejścia dla pieszych przez 1 Maja i przy Kołłątaja, i przy Korfantego. Jeżeli tutaj ruszymy czasy, na pewno trzeba będzie ruszyć programy sygnalizacji świetlnej dla tych dwóch pozostałych przejść. Wymaga to czasu, po prostu opracowania nowego programu sygnalizacji świetlnej. Światła muszą korelować, czyli zapewniać bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników dróg, przede wszystkim właśnie dla pieszych, którzy są tymi niechronionymi uczestnikami i na pewno weźmiemy to pod uwagę.

Po naszej interwencji Miejski Zarząd Dróg obiecał, że przyjrzy się tej sprawie.
piesi
Piotr Jurczyk

Wiadomości z regionu

2024-03-03, godz. 13:11 Wypadek polskiego busa w Niemczech. Kilka osób zostało rannych Dziewięć osób zostało rannych w Niemczech w wypadku z udziałem polskiego busa. Nad ranem na autostradzie A4 samochód wjechał w tył ciężarówki. » więcej 2024-03-03, godz. 13:00 Kamienice, kościół i szkoła przejdą renowacje. Opolski ratusz przyznał dotacje Kolejne opolskie kamienice, a także kościoły zostaną odrestaurowane. Urząd Miasta w Opolu przeznaczył na ich konserwację 215 tysięcy złotych. W konkursie… » więcej 2024-03-03, godz. 13:00 Remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork. Zyskała też Sparta Krzywizna Ponad 2 miliony złotych kosztują remonty świetlic wiejskich w gminie Kluczbork. » więcej 2024-03-03, godz. 12:30 Gogolin: ponad dwa miliony złotych na remonty dróg gminnych Ponad dwa miliony złotych przeznaczy w tym roku samorząd Gogolina na remonty i budowę dróg w gminie. W planach jest między innymi przebudowa ul. Polnej w… » więcej 2024-03-03, godz. 11:30 Ruszyła akcja "Stop pożarom traw". Wypalanie nieużytków jest groźne i zakazane Na przełomie zimy i wiosny powraca coroczny problem wypalania traw. Strażacy apelują, aby tego nie robić. Rozpoczęli też akcję 'Stop pożarom traw', w której… » więcej 2024-03-03, godz. 08:00 Dwa wahadła na remontowanej DK45. Zmiany już od wtorku Jak zapowiada GDDKiA od wtorku (5.03) wprowadzone będą zmiany w organizacji ruchu na remontowanej krajówce nr 45, między Krapkowicami a Rogowem Opolskim. Na… » więcej 2024-03-03, godz. 07:30 Nie lubisz psów i kotów? W CWK można wybierać pośród jaszczurek, patyczaków i żółwi Jaszczurki, węże, kameleony, gekony czy żółwie można oglądać lub kupić przez weekend w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu. Trwają tam Targi Terrarystyczne… » więcej 2024-03-02, godz. 21:42 Charytatywny wymiar sportu. Kibice zbierali pieniądze dla "Betanii" W trakcie spotkania 22. kolejki Fortuna 1. Ligi między Odrą Opole a Wisłą Kraków odbyła się akcja charytatywna opolskiego klubu i hospicjum 'Betania' w… » więcej 2024-03-02, godz. 17:44 Giełda minerałów w Opolu. "Kluczowa jest wiara, że one wpływają na nasz organizm" Meteoryty, kamienie szlachetne, ale też wróżby. W Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Opolu trwa dwudniowa Giełda Minerałów, Biżuterii i Skamieniało… » więcej 2024-03-02, godz. 16:00 Pisanki czy kroszonki? Tradycje są różne, ale konkurs wojewódzki uwzględnia obie kategorie Rysowanie czy skrobanie? 80 osób, przede wszystkim pań, wzięło udział w 32. Wojewódzkim Konkursie Plastyki Obrzędowej 'Opolskie Kroszonki i Pisanki'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »