Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-22, 07:30 Autor: Katarzyna Doros

Zielone światło za krótkie dla pieszych na przejściu przy ul. 1 Maja i Reymonta w Opolu

Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic 1. Maja i Reymonta w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic 1. Maja i Reymonta w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic 1. Maja i Reymonta w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Przejście dla pieszych na skrzyżowaniu ulic 1. Maja i Reymonta w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Sprintem na drugą stronę, byleby zdążyć przed czerwonym. W ten sposób wielu opolan bez względu na wiek pokonuje przejście dla pieszych przy zbiegu ulic 1 Maja i Reymonta w Opolu. Na przedostanie się na drugą stronę jezdni, która ma trzy pasy, przechodnie mają niespełna 8 sekund. Kiedy kierowcy narzekają na korki w mieście i zbyt wąskie ulice, piesi zwracają uwagę, że w tym miejscu zielone światło świeci dla nich za krótko.
- Trzeba iść szybciej, trochę to pieszym przeszkadza - zauważa starsza kobieta.

- My sobie jakoś musimy radzić, ale gorzej ze starszymi osobami, które poruszają się o chodziku, albo o lasce, bo jest im ciężko. To jest zbyt długi dystans, w krótkim czasie, a ulica jest ruchliwa. Sama pomagałam nawet starszej pani, która miała problem z przejściem tej ulicy - mówi młoda kobieta z dzieckiem w wózku.

- Czasami jest za krótko, bo ja przechodzę i w połowie już jest czerwone światło - zauważa uczeń pobliskiej szkoły podstawowej.

- Powinno być trochę dłużej. Wchodziłem na pasy było zielone, a zanim doszedłem, to już był koniec i pojawiło się czerwone - dodaje mieszkaniec Opola.

Miejski Zarząd Dróg w Opolu dwa lata temu wydłużył zielone światło dla pieszych w tym miejscu o 3 sekundy. Program sygnalizacji świetlnej jest ułożony według norm, które zakładają średnią prędkość z jaką porusza się pieszy.

- Do tej pory nie mieliśmy sygnałów, że ten czas jest za krótki. Być może teraz ruch pieszych na tym przejściu jest większy - mówi Piotr Jurczyk z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

- Musimy pamiętać, że to skrzyżowanie jest nadrzędne dla przejścia dla pieszych przez 1 Maja i przy Kołłątaja, i przy Korfantego. Jeżeli tutaj ruszymy czasy, na pewno trzeba będzie ruszyć programy sygnalizacji świetlnej dla tych dwóch pozostałych przejść. Wymaga to czasu, po prostu opracowania nowego programu sygnalizacji świetlnej. Światła muszą korelować, czyli zapewniać bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników dróg, przede wszystkim właśnie dla pieszych, którzy są tymi niechronionymi uczestnikami i na pewno weźmiemy to pod uwagę.

Po naszej interwencji Miejski Zarząd Dróg obiecał, że przyjrzy się tej sprawie.
piesi
Piotr Jurczyk

Wiadomości z regionu

2019-11-19, godz. 23:00 Młodzież z Łambinowic wysłuchała historii, które poruszają dorosłych. Efekty ich pracy można było wysłuchać na antenie… W łambinowickim muzeum podsumowano dziś (19.11) realizowany przez ostatnie 3 miesiące projekt edukacyjny 'Niepodległość odzyskiwana i tracona'. To pomysł, do którego… » więcej 2019-11-19, godz. 22:00 Anteny i kable pod styropianem. Spółdzielnia prosi o demontaż. Trwa termomodernizacja bloków na osiedlu Malinka w Opolu… Termodernizacja bloków na osiedlu obejmującym m.in. ulice Witosa, Chełmską czy Kielecką w Opolu ruszyła cztery miesiące temu. W tym czasie na elewacji pojawił… » więcej 2019-11-19, godz. 21:00 Konflikt o miejsca parkingowe przy remontowanej drodze. "Nic nie wskazywało, że będziemy mieli tu problem" Konflikt mieszkańców bloku przy ul. Powstańców Śląskich w Zawadzkiem. Lokatorzy podzielili się na dwa obozy w sprawie prowadzonego przez gminę remontu drogi. Chodzi… » więcej 2019-11-19, godz. 21:00 Pomoc dla 17 tysięcy przyszłych mam. Jeden z celów to wcześniejsze wykrycie wad rozwojowych u dziecka Bezpłatne badania prenatalne dla kobiet poniżej 35 roku życia, finansowanie mobilnych szkół rodzenia czy darmowa opieka położnych po porodzie. To pomoc urzędu… » więcej 2019-11-19, godz. 20:30 Wyremontują instalację elektryczną w kościele, żeby można było zmienić ogrzewanie na ekologiczne W zabytkowym kościele pw. Karola Boromeusza w Staniszczach Wielkich będzie wymieniona instalacja elektryczna. Dotację na ten cel przekazała gmina Kolonowskie… » więcej 2019-11-19, godz. 20:00 Stoją na straży idei Roberta Schumana i granic zjednoczonej Europy. Debata Grupy Schumana w Opolu O granicach zjednoczonej Europy i promowaniu powrotu do jej chrześcijańskich korzeni, rozmawiali goście dorocznej debaty organizowanej przez Grupę Schumana działającą… » więcej 2019-11-19, godz. 19:30 Śmiertelny wypadek na budowie w powiecie nyskim. Mężczyzna został przygnieciony przez ładowarkę Nie żyje mężczyzna, który pracował przy budowie drogi między Radzikowicami a Goświnowicami w powiecie nyskim. Okoliczności zdarzenia bada inspektor Państwowej… » więcej 2019-11-19, godz. 19:00 W centrum miasta wybudowali drogę do 60 domów. Miała być ulica Żyrafy jest Miodowa Prawie 6 milionów złotych kosztowała budowa ulicy Miodowej w centrum Strzelec Opolskich. To zupełnie nowa droga wytyczona na terenie byłego zakładu zieleni miejskiej… » więcej 2019-11-19, godz. 18:40 Zwłoki 53-letniego mieszkańca Wołczyna w rowie melioracyjnym Policjanci i strażacy z Wołczyna znaleźli zwłoki mężczyzny w rowie melioracyjnym. Na ciało 53-latka trafili podczas poszukiwań zaginionego 23-letniego mieszkańca… » więcej 2019-11-19, godz. 18:30 Wampiry znów grasują na Politechnice Opolskiej. Jutro również będzie można podzielić się krwią Studenci Politechniki Opolskiej kolejny raz dzielą się krwią. Do jutra (20.11) w Zespole Dydaktycznym 'Łącznik' przy ulicy Mikołajczyka w Opolu potrwa kolejna… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »