Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-03-29, 08:00 Autor: Joanna Matlak

Uwaga kierowcy, drogowcy w Opolu będą odświeżać oznakowanie na ulicach

Malowanie opolskich ulic [fot. Sławomir Kieler]
Malowanie opolskich ulic [fot. Sławomir Kieler]
Wiele zależy od pogody, ale Miejski Zarząd Dróg w Opolu chce ruszyć z malowaniem oznaczeń poziomych na ulicach.
Początkowo drogowcy będą pracowali m.in. na ul. Niemodlińskiej - na odcinku od Dambonia do skrzyżowania z ul. Wrocławską oraz na Spychalskiego, gdzie zostanie odświeżony buspas.

- Kolejnym odcinkiem, na którym będzie malować nowe oznakowanie poziome jest ul. Armii Krajowej od skrzyżowania z Katowicką do skrzyżowania z Fabryczną. Tam "po łuku" położono nowy asfalt, więc warto to pomalować - mówi Adam Leszczyński z Miejskiego Zarządu Dróg w Opolu.

Kolejnym odcinkiem będzie namalowanie nowego oznakowania na ul. Ozimskiej od skrzyżowania z ul. Plebiscytową do skrzyżowania z Tysiąclecia i Witosa.

Prace potrwają kilka dni. – Będziemy je prowadzić w taki sposób, aby jak najmniej utrudniać jazdę kierowcom – dodaje Leszczyński.
Adam Leszczyński

Wiadomości z regionu

2019-05-24, godz. 11:45 EUROWYBORY: Andrzej Buła z Koalicji Europejskiej: starałem się prowadzić kampanię pozytywną Marszałek Andrzej Buła startujący z list Koalicji Europejskiej podsumował swoją kampanię. - Staraliśmy się prowadzić kampanię pozytywną, zachować najwyższe st ... » więcej 2019-05-24, godz. 10:45 EUROWYBORY: Decydujące znaczenie ma frekwencja. "Jest to wielkie wydarzenie dla każdego Polaka" - Frekwencja w wyborach do Parlamentu Europejskiego jest bardzo ważna - powiedział w 'Poglądach i osądach' Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajoweg ... » więcej 2019-05-24, godz. 10:45 Wzrasta poziom Odry na Opolszczyźnie. Starosta krapkowicki ogłosił pogotowie przeciwpowodziowe dla Krapkowic i Zdziesz ... O prawie 20 centymetrów przekroczony został stan ostrzegawczy na Odrze w Krapkowicach. Starosta krapkowicki Maciej Sonik, zgodnie z procedurą wprowadził do od ... » więcej 2019-05-24, godz. 10:30 Dziś uroczyste otwarcie Centrum Obsługi Cudzoziemców - Przekazaliśmy na ten cel całe skrzydło na parterze urzędu, jest bardzo nowocześnie i przyjaźnie - zapewniła w rozmowie 'W cztery oczy' wicewojewoda Violetta ... » więcej 2019-05-24, godz. 09:30 Pogoda sprzyja remontowi basenu w Praszce. Zimą zdarzały się przerwy Końcówka tego roku jest wciąż oficjalnym terminem zakończenia gruntownej przebudowy krytej pływalni w Praszce. Po zimie są niewielkie opóźnienia. » więcej 2019-05-24, godz. 08:00 „Tramwaj zwany pożądaniem” kursuje ulicami Opola. Edukuje mieszkańców w tematyce HIV i AIDS Przez cztery godziny jeden z opolskich autobusów miejskich kursował pod szyldem 'Tramwaju zwanego pożądaniem'. Jeździł na wyznaczonej trasie, która obejmowała ... » więcej 2019-05-24, godz. 06:00 WCZK: W piątek po południu przez Opolszczyznę przejdzie fala wezbraniowa, ale powodzi nie będzie Według przewidywań najwyższy stan wód pojawi się rano na Miedoni. - Nie można wykluczyć lokalnych potopień, ale powódź nam nie grozi - usłyszeliśmy w WCZK. » więcej 2019-05-23, godz. 21:30 Namysłowscy strażacy świętowali. "Powiatowy dzień strażaka to czas podsumowań i nagród" W Namysłowie odbyły się uroczystości związane z obchodami powiatowego dnia strażaka. W święcie brali udział czynni, jak i emerytowani strażacy z jednostek zaw ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 2 oddziały w BCM nieczynne do odwołania - fizjoterapeuci protestują Oddział Dzienny Rehabilitacji i fizjoterapia ambulatoryjna - dwie jednostki Brzeskiego Centrum Medycznego są od dziś nieczynne do odwołania. Sprawa ma związek ... » więcej 2019-05-23, godz. 20:45 Piotr Semka: Lubię polemizować ze Ślązakami - Bardzo lubię Śląsk, śledzę to, co u was się dzieje - powiedział w 'Loży Radiowej' red. Piotr Semka, autor książek, dziennikarz, publicysta. - Punktem wyjści ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »