Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-20, 19:15 Autor: Daniel Klimczak

Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu

Piotr Bobak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Piotr Bobak [fot. Justyna Krzyżanowska]
Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska.
Decyzja ma związek z jesiennymi wyborami samorządowymi, w których to Piotr Bobak, startując z listy Komitetu Wyborczego Wyborców Powiat to Ludzie - Kordian Kolbiarz, z powodzeniem ubiegał się o mandat powiatowego radnego, zdobywając 1849 głosów, czyli najwięcej spośród wszystkich 219 kandydatów. Artykuł 27. ustawy o samorządzie gminnym precyzuje, że funkcji wiceburmistrza nie można łączyć z członkostwem w organach jednostek samorządu terytorialnego, a do takich należy między innymi rada powiatu. Dlatego też wiceburmistrz, w ciągu trzech miesięcy od złożenia ślubowania radnego, musiał zrezygnować z jednej z pełnionych przez siebie funkcji.

Nowy zastępca burmistrza zostanie powołany najprawdopodobniej jeszcze w tym tygodniu. Jako jedną z kandydatur na to stanowisko nieoficjalnie wymienia się Elwirę Ślimak, pełniącą obecnie funkcję sekretarza gminy.
Posłuchaj relacji naszego reportera

Wiadomości z regionu

2019-03-22, godz. 13:45 Nie będzie aktu oskarżenia wobec księdza pedofila, bo sprawa się przedawniła Prokuratura Rejonowa w Nysie ustaliła, że ks. Edward W., niegdyś wikary w Strzelcach Opolskich, w latach 80- i 90-tych dokonał czynów pedofilskich wobec niele ... » więcej 2019-03-22, godz. 13:00 Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę Policjant wracając z pracy do domu zatrzymał pijanego kierowcę. Doszło do tego w Kędzierzynie-Koźlu. Funkcjonariusz, na osiedlu Śródmieście, zwrócił uwagę na ... » więcej 2019-03-22, godz. 12:05 "Towarzyszy nam idea wspólnej walki o wolność". Dzień Przyjaźni Polsko-Węgierskiej w Opolu W Opolu trwają obchody Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Opolscy radni i samorządowcy z Węgier uroczyście złożyli kwiaty przy Obelisku Rewolucji Węgierskiej ... » więcej 2019-03-22, godz. 11:47 W USK w Opolu będą edukować młodych pacjentów z cukrzycą Uznawana jest za jedną z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, a profilaktyka w jej przypadku jest niezwykle trudna. Cukrzyca zbiera coraz większe żniwo, ... » więcej 2019-03-22, godz. 11:15 Trwa wyburzanie spalonego budynku socjalnego w Zdzieszowicach Ruszyło wyburzanie spalonego bloku socjalnego w Zdzieszowicach. Obiekt został całkowicie zniszczony w czasie pożaru, do którego doszło w listopadzie ubiegłego ... » więcej 2019-03-22, godz. 10:40 Ogromne zainteresowanie Światowym Dniem Wody w Opolu Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Wody. W Opolu główne atrakcje przewidziano na jutro, ale pierwsze imprezy odbędą już dzisiaj. To między innymi panel dyskusy ... » więcej 2019-03-22, godz. 09:48 Wypadek i zablokowana droga z Opola do Ozimka. W Opolu dźwig zahaczył o wiadukt [ZDJĘCIA] Uwaga kierowcy! Zablokowana jest droga krajowa nr 46 na trasie Opole-Ozimek. W miejscowości Lędziny doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. Jak infor ... » więcej 2019-03-22, godz. 07:00 Nielegalne składowisko beczek z chemikaliami w kurniku w Otmicach. Na miejscu strażacy, policja oraz WIOŚ [AKTUALIZACJ ... Nawet kilkaset beczek z różnego rodzaju chemikaliami może znajdować się na terenie dawnego kurnika w Otmicach w gminie Izbicko. Teren zabezpieczono a wezwana ... » więcej 2019-03-21, godz. 22:30 Buspas dla samochodów wiozących co najmniej cztery osoby. Nad takim rozwiązaniem zastanawiają się władze Nysy W centrum Nysy powstanie buspas z inteligentnym systemem monitorującym. Kamery wspierane przez sztuczną inteligencję, będą sprawdzać, czy z wydzielonych pasów ... » więcej 2019-03-21, godz. 20:00 Opolskie wodociągi stawiają na naukę poprzez zabawę. Bogaty program obchodów Światowego Dnia Wody w Opolu Zwiedzanie laboratorium WIK, wodne warsztaty w hali maszyn i mnóstwo imprez kulturalnych - to oferta przygotowana dla mieszkańców Opola w ramach obchodów Świa ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »