Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-01, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

Po jednej kadencji przerwy, Korfantów znów ma wiceburmistrza. Jarosław Szewczyk będzie pełnił jednocześnie dwie funkcje

Jarosław Szewczyk [fot. Daniel Klimczak]
Jarosław Szewczyk [fot. Daniel Klimczak]
Korfantów ma wiceburmistrza. Wybrany w październiku na drugą kadencję włodarz gminy, zdecydował się powołać na swojego zastępcę Jarosława Szewczyka.
Burmistrz Janusz Wójcik wyjaśnia, że przez ostatnią kadencję nie miał jeszcze wystarczającej pewności co do wyboru osoby, z którą mógłby podzielić się obowiązkami. Istotne były też dla niego kwestie finansowe, gdyż brak wiceburmistrza, dawał gminie oszczędności na poziomie 60 tysięcy złotych rocznie. To jednak rodziło sporo problemów.

- Bywało, że były trzy zebrania w ciągu jednego dnia i przypłaciłem to trochę zdrowiem. Nasza gmina jest duża, więc ten zastępca jest tak troszkę obligatoryjny. Ustawodawca przewidział, że w takich gminach jak nasza, zastępca jest po prostu konieczny. Nawet kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej, która była w zeszłym roku, wytknęła mi to, że nie mam tego zastępcy, że narażam mieszkańców na jakieś ewentualne problemy, gdyby, nie daj Boże, mnie coś się stało - tłumaczy.

Oprócz funkcji reprezentacyjnych, nowy wiceburmistrz będzie nadal pełnił dotychczasowe obowiązki sekretarza gminy, dzięki czemu magistrat uniknął tworzenia dodatkowego etatu.

Przypomnijmy, że ostatnio, na powołanie swych zastępców zdecydowali się także włodarze Otmuchowa i Paczkowa. Przed jesiennymi wyborami, wiceburmistrzów miała w tym powiecie tylko Nysa i Głuchołazy.
Janusz Wójcik

Wiadomości z regionu

2019-04-23, godz. 12:30 Głogówek: gmina wchodzi do spółki PKS w Głubczycach, zapewni to przewozy pasażerskie na jej terenie Komunikację publiczną w gminie Głogówek zabezpieczą autobusy PKS z Głubczyc. Ma to związek z decyzją firmy Arriva. Z końcem czerwca likwiduje ona przewozy pas ... » więcej 2019-04-23, godz. 10:30 Ponad rok trwa spór o formę nauki języka niemieckiego w szkołach podstawowych - Spór o formę nauki języka niemieckiego trawa od ponad roku - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społecz ... » więcej 2019-04-23, godz. 10:10 16 dzień strajku nauczycieli. Coraz mniej szkół kontynuuje protest Na godzinę 11.00 zaplanowano protest nauczycieli przed Ministerstwem Edukacji Narodowej w Warszawie. Dzisiaj (23.04) ze strajku nauczycieli zrezygnowało już p ... » więcej 2019-04-23, godz. 10:10 Podczas świąt na drogach Opolszczyzny zginęły dwie osoby Policja podsumowała świąteczny weekend na drogach w województwie opolskim. Od soboty do poniedziałku (20-22.04) doszło do 7 wypadków, w których dwie osoby zgi ... » więcej 2019-04-23, godz. 08:00 Zmieni się organizacja ruchu na placu św. Sebastiana w Opolu Kierowców czeka zmiana organizacji ruchu przy placu św. Sebastiana w Opolu. 25 kwietnia z powodu przebudowy placu Miejski Zarząd Dróg zamknie fragment ulicy M ... » więcej 2019-04-23, godz. 07:40 Opole szuka firmy, która zburzy Cieplak i wybuduje tam nową halę sportową Najpierw rozbiórka Cieplaka, a potem budowa hali i Opolskiego Parku Sportu. Urząd Miasta w Opolu ogłosił przetarg i szuka wykonawcy inwestycji. » więcej 2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »