Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-11, 16:41 Autor: Witold Wośtak

Budynek w Gierałcicach nadaje się do mieszkania. Wybuch gazu nie uszkodził konstrukcji

Budynek wielorodzinny w Gierałcicach po wybuchu gazu [fot. Witold Wośtak]
Budynek wielorodzinny w Gierałcicach po wybuchu gazu [fot. Witold Wośtak]
Budynek wielorodzinny w Gierałcicach po wybuchu gazu [fot. Witold Wośtak]
Budynek wielorodzinny w Gierałcicach po wybuchu gazu [fot. Witold Wośtak]
Lokatorzy budynku wielorodzinnego w Gierałcicach wrócili do swoich mieszkań po nocnym wybuchu gazu. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kluczborku podjął decyzję o dopuszczeniu lokali do użytkowania, bo konstrukcja budynku jest nienaruszona.
Zniszczenia w mieszkaniu na parterze wskazują na wybuch ulatniającego się gazu.

- Eksplozja butli wyrządziłaby więcej szkód - mówi Piotr Rasztar, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Kluczborku. - Umówiłem się z policją, żeby zawiadomili nas po oczyszczeniu mieszkania ze zgliszczy. Przed wpuszczeniem tych lokatorów potrzeba jeszcze jednych oględzin, bo rano nie wszystko było widać. Nie znaleźliśmy jednak poważniejszych ani mniejszych spękań. Myślę więc, że budynek jest w porządku.

Mężczyzna, który z wnukiem przebywał w mieszkaniu, gdzie doszło do eksplozji mówi, że uciekali jak najszybciej się dało. - Nie było czasu ubrać się - dodaje.

- Ogień pojawił się od razu, bo zapaliły się firanki oraz wszystko w kuchni. Ja wyskoczyłem przez okno i trzymałem wnuczka za rękę, żeby nie uciekł w złą stronę, bo był w szoku. Krzyczałem, że pożar i zadzwoniliśmy po pogotowie.

Inspektor Rasztar zaznacza, że do momentu zrobienia przeglądu gazowego i kominiarskiego mieszkańcy budynku mają zakaz używania butli gazowych.
Piotr Rasztar
Mieszkaniec

Wiadomości z regionu

2019-02-18, godz. 13:03 Brali łapówki i nie przeprowadzali badań technicznych. Dwóch diagnostów z Namysłowa zatrzymanych Policjanci z namysłowskiej komendy wraz z funkcjonariuszami z opolskiego garnizonu zatrzymali 40 i 61-latka, którzy podejrzani są o korupcję i poświadczenie n ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:40 Do dwóch razy sztuka? 49-letni mieszkaniec Krapkowic zaliczył policyjnego "dubla" Najpierw policjanci patrolując drogę krajową 45, na wysokości Żywocic zauważyli w polu rozbitego passata na śląskich numerach rejestracyjnych. Wewnątrz pojazd ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:30 "Miała dobre serce". Opolskie dzieci świętowały dzień urodzin Ireny Sendlerowej Pamięć o Irenie Sendlerowej wciąż żywa - przedszkolaki i ich starsi koledzy ze szkoły podstawowej 'TAK' w Opolu wspominali swoją patronkę. Mija 109. rocznica ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:00 Historyk IPN: Polska nie jest winna Holocaustowi - Mówienie, że państwo polskie jest winne, czy w jakikolwiek sposób współwinne Holocaustowi jest kłamstwem - powiedział w 'Poglądach i osądach' dr Bartosz Kuś ... » więcej 2019-02-18, godz. 11:15 Dzięki czujnikowi tlenku węgla prawdopodobnie nie doszło do tragedii O dużym szczęściu może mówić jedna rodzin w Namysłowie. W miniony weekend w jednym z mieszkań przy ulicy Chrobrego odezwał się czujnik czadu. Lokatorzy natych ... » więcej 2019-02-18, godz. 11:15 Centrum Promocji Edukacji i Terapii Rodzin - to nowy pomysł na zagospodarowanie dawnego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Dawny szpital miejski przy ul. Piramowicza w Kędzierzynie-Koźlu przeszedł gruntowny remont. Powstaje tam Centrum Promocji Edukacji i Terapii Rodzin. Inwestore ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:54 Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Arrivę w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Nadal nie wiadomo, kto będzie woził pasażerów w gminach wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Operująca tam Arriva będzie świadczyć usługi tylko do cz ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:39 Dzieci w Opolu pamiętają o Irenie Sendlerowej - Irena Sendlerowa miała wielkie serce, którym się dzieliła, pomagała słabszym, miała cechy bohaterki, nie pozostawała obojętna wobec tego, co się działo - pr ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:30 Senator PiS Jerzy Czerwiński: Chcemy upamiętnić poległych w Marszu Śmierci Pamiątkowa tablica ma przypominać o ofiarach Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. Zostanie ona odsłonięta 22 lutego, w rocznicę tego tragicznego wydarzania. ... » więcej 2019-02-18, godz. 09:53 Zabójca burmistrza Dietera Przewdzinga nadal nieznany Zginął na kilka dni przed 70-tymi urodzinami, do dziś jego zabójca jest nieznany i pozostaje na wolności. Mija 5 lat od śmierci burmistrza Zdzieszowic Dietera ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »