Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-11, 09:15 Autor: Piotr Wójtowicz

Wybuch gazu w Gierałcicach, jedna osoba ranna. Kilkunastu mieszkańców noc spędziło poza domem

Zniszczenia po wybuchu w Gierałcicach [fot. Witold Wośtak]
Zniszczenia po wybuchu w Gierałcicach [fot. Witold Wośtak]
Straż pożarna [fot. Marzena Śmierciak]
Straż pożarna [fot. Marzena Śmierciak]
Jedna osoba poparzona, a kilkanaście ewakuowanych. To efekt wybuchu gazu, do którego doszło w jednym z budynków wielorodzinnych w Gierałcicach koło Wołczyna. Jak ustalili strażacy, przyczyną była rozszczelniona instalacja gazowa. Gaz miał się ulatniać ze zbiornika, a następnie eksplodować.
Według informacji straży pożarnej, do wybuchu doszło około północy. Kapitan Roman Wyszka z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu relacjonuje, że w momencie eksplozji w budynku znajdowało się 18 osób i wszystkie ewakuowały się jeszcze przed przybyciem straży.

Najpoważniejszych obrażeń doznał jeden z lokatorów mieszkania, w którym ulatniał się gaz. - Ta osoba najpierw trafiła do szpitala w Kluczborku, a później została przetransportowana do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich - mówi kapitan Roman Wyszka.

Większość osób została ewakuowana, a na noc udali się do rodzin i znajomych. Jak się dowiedzieliśmy, 7 osób powróciło do swoich mieszkań. Dzisiaj (11.02) nadzór budowlany oceni, w jakim stanie są mieszkania.
Kapitajn Roman Wyszka

Wiadomości z regionu

2019-02-18, godz. 13:03 Brali łapówki i nie przeprowadzali badań technicznych. Dwóch diagnostów z Namysłowa zatrzymanych Policjanci z namysłowskiej komendy wraz z funkcjonariuszami z opolskiego garnizonu zatrzymali 40 i 61-latka, którzy podejrzani są o korupcję i poświadczenie n ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:40 Do dwóch razy sztuka? 49-letni mieszkaniec Krapkowic zaliczył policyjnego "dubla" Najpierw policjanci patrolując drogę krajową 45, na wysokości Żywocic zauważyli w polu rozbitego passata na śląskich numerach rejestracyjnych. Wewnątrz pojazd ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:30 "Miała dobre serce". Opolskie dzieci świętowały dzień urodzin Ireny Sendlerowej Pamięć o Irenie Sendlerowej wciąż żywa - przedszkolaki i ich starsi koledzy ze szkoły podstawowej 'TAK' w Opolu wspominali swoją patronkę. Mija 109. rocznica ... » więcej 2019-02-18, godz. 12:00 Historyk IPN: Polska nie jest winna Holocaustowi - Mówienie, że państwo polskie jest winne, czy w jakikolwiek sposób współwinne Holocaustowi jest kłamstwem - powiedział w 'Poglądach i osądach' dr Bartosz Kuś ... » więcej 2019-02-18, godz. 11:15 Dzięki czujnikowi tlenku węgla prawdopodobnie nie doszło do tragedii O dużym szczęściu może mówić jedna rodzin w Namysłowie. W miniony weekend w jednym z mieszkań przy ulicy Chrobrego odezwał się czujnik czadu. Lokatorzy natych ... » więcej 2019-02-18, godz. 11:15 Centrum Promocji Edukacji i Terapii Rodzin - to nowy pomysł na zagospodarowanie dawnego szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Dawny szpital miejski przy ul. Piramowicza w Kędzierzynie-Koźlu przeszedł gruntowny remont. Powstaje tam Centrum Promocji Edukacji i Terapii Rodzin. Inwestore ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:54 Wciąż nie wiadomo, kto zastąpi Arrivę w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Nadal nie wiadomo, kto będzie woził pasażerów w gminach wiejskich powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Operująca tam Arriva będzie świadczyć usługi tylko do cz ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:39 Dzieci w Opolu pamiętają o Irenie Sendlerowej - Irena Sendlerowa miała wielkie serce, którym się dzieliła, pomagała słabszym, miała cechy bohaterki, nie pozostawała obojętna wobec tego, co się działo - pr ... » więcej 2019-02-18, godz. 10:30 Senator PiS Jerzy Czerwiński: Chcemy upamiętnić poległych w Marszu Śmierci Pamiątkowa tablica ma przypominać o ofiarach Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. Zostanie ona odsłonięta 22 lutego, w rocznicę tego tragicznego wydarzania. ... » więcej 2019-02-18, godz. 09:53 Zabójca burmistrza Dietera Przewdzinga nadal nieznany Zginął na kilka dni przed 70-tymi urodzinami, do dziś jego zabójca jest nieznany i pozostaje na wolności. Mija 5 lat od śmierci burmistrza Zdzieszowic Dietera ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »