Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-08, 11:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Jest firma, która dokończy budowę basenów w Kędzierzynie-Koźlu. Wodne oKKo ma być gotowe w tym roku

Jest firma, która skończy budować Wodne oKKo. Baseny mają być gotowe w tym roku [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Jest firma, która skończy budować Wodne oKKo. Baseny mają być gotowe w tym roku [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Gmina Kędzierzyn-Koźle znalazła firmę, która dokończy budowę kompleksu basenów na osiedlu Azoty. „Wodne oKKo” miało być gotowe rok temu, ale najpierw były problemy z projektem, później zmieniano sposób ogrzewania, a na koniec firma budowlana wycofała się z realizacji tej inwestycji.
- Faktycznie ten projekt bardzo się ciągnie – przyznaje wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Artur Maruszczak.

– Ruszyło się i już mamy nowego wykonawcę, który ma dokończyć zadanie. Plan jest taki, żeby w czerwcu oddać basen zewnętrzny, ten ogólnodostępny na wolnym powietrzu, a w czwartym kwartale, myślę, że to będzie przełom października i listopada, oddać do użytku basen zamknięty.

Ze względu na pogodę prace prowadzone są wewnątrz obiektu. Podwykonawcy zajmują się już wykończeniem budynku, jak również instalacjami w podbaseniu.

Koszt budowy kompleksu basenów z pierwotnego przetargu to 20,5 mln zł. Firma, która zeszła z placu budowy, ma zapłacić miastu 2 mln w ramach kar umownych za zerwanie kontraktu.
Artur Maruszczak

Wiadomości z regionu

2020-01-28, godz. 22:00 Bonifratrzy utworzą w Prudniku Warsztaty Terapii Zajęciowej Wieloletnie zaniechania mają być nadrobione - w Prudniku powstaną Warsztaty Terapii Zajęciowej. Jest to zadanie powiatu, który zrealizuje tamtejszy zakon Bonifratrów… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Wicestarosta nyski nadal kieruje EKOM-em. Nowy prezes spółki zostanie wybrany za kilka tygodni Jeszcze przez kilka tygodni Damian Nowakowski będzie łączył funkcję prezesa miejskiej spółki komunalnej ze stanowiskiem wicestarosty nyskiego. » więcej 2020-01-28, godz. 21:00 Trzech młodych mieszkańców Kluczborka odpowie za nielegalny połów ryb. Ogłuszali je za pomocą petard Trwa policyjne dochodzenie pod kątem nielegalnego połowu ryb na zalewie w Ligocie Górnej (gmina Kluczbork). Do zdarzenia doszło 30 grudnia wieczorem. » więcej 2020-01-28, godz. 18:58 Zamiast chodnikiem idą przez błoto. Pasażerowie z pośpiechu skracają sobie drogę przy remontowanym dworcu autobusowym Ruszyła budowa centrum przesiadkowego Opole Główne. Teren został ogrodzony. Problem w tym, że pasażerowie, którzy chcą sobie skrócić drogę między dworcem PKP a… » więcej 2020-01-28, godz. 18:45 Nowy sekretarz i zastępca wójta w gminie Walce Z nowym rokiem w urzędzie gminy Walce pojawiły się nowe osoby na czołowych stanowiskach. Wójt ma już zastępcę, uporządkowane zostały też sprawy związane ze stanowiskiem… » więcej 2020-01-28, godz. 18:00 Spór wokół kompostowni odpadów w Przedmościu obok Praszki. Mieszkańcy mówią o bombie ekologicznej Mieszkańcy Przedmościa (gmina Praszka) nie chcą kompostowni odpadów we wsi. Inwestycja jest już jednak realizowana. » więcej 2020-01-28, godz. 16:40 Sprawa banerów antyaborcyjnych ponownie w opolskim sądzie. Prokuratura: "Treści nie nieprzyzwoite" Mieszkaniec Opola złożył do sądu wniosek o ukaranie działacza fundacji pro-prawo do życia, zarzucając mu wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym, jazdę pod prąd… » więcej 2020-01-28, godz. 16:32 Przedstawiciele Solidarnej Polski proszą o poparcie reformy sądownictwa Opolscy politycy Solidarnej Polski zwrócili się do sędziów z prośbą o poparcie reformy sądownictwa i zaakceptowanie słuszności powołanej Izby Dyscyplinarnej. Na… » więcej 2020-01-28, godz. 16:05 Seniorzy z opolskich Chabrów stawiają na aktywność fizyczną Rada Dzielnicy Chabry w Opolu stawia na aktywizację sportowo-fizyczną w każdym wieku. Dzisiaj (28.01) w Centrum Rozrywki 'Kubatura' seniorzy powyżej 75. roku życia… » więcej 2020-01-28, godz. 15:15 "Wspólne działania na rzecz regionu ponad podziałami". Utworzono Opolski Zespół Parlamentarny Promowanie i skuteczny lobbing na rzecz najważniejszych i największych projektów dla Opolszczyzny - to główne zadania powołanego na ostatnim posiedzeniu sejmu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »