Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-08, 11:00 Autor: Agnieszka Pospiszyl

Jest firma, która dokończy budowę basenów w Kędzierzynie-Koźlu. Wodne oKKo ma być gotowe w tym roku

Jest firma, która skończy budować Wodne oKKo. Baseny mają być gotowe w tym roku [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Jest firma, która skończy budować Wodne oKKo. Baseny mają być gotowe w tym roku [fot. Agnieszka Pospiszyl]
Gmina Kędzierzyn-Koźle znalazła firmę, która dokończy budowę kompleksu basenów na osiedlu Azoty. „Wodne oKKo” miało być gotowe rok temu, ale najpierw były problemy z projektem, później zmieniano sposób ogrzewania, a na koniec firma budowlana wycofała się z realizacji tej inwestycji.
- Faktycznie ten projekt bardzo się ciągnie – przyznaje wiceprezydent Kędzierzyna-Koźla Artur Maruszczak.

– Ruszyło się i już mamy nowego wykonawcę, który ma dokończyć zadanie. Plan jest taki, żeby w czerwcu oddać basen zewnętrzny, ten ogólnodostępny na wolnym powietrzu, a w czwartym kwartale, myślę, że to będzie przełom października i listopada, oddać do użytku basen zamknięty.

Ze względu na pogodę prace prowadzone są wewnątrz obiektu. Podwykonawcy zajmują się już wykończeniem budynku, jak również instalacjami w podbaseniu.

Koszt budowy kompleksu basenów z pierwotnego przetargu to 20,5 mln zł. Firma, która zeszła z placu budowy, ma zapłacić miastu 2 mln w ramach kar umownych za zerwanie kontraktu.
Artur Maruszczak

Wiadomości z regionu

2019-03-23, godz. 22:15 Szlachetna Paczka świętuje. Gala w Szkole Muzycznej w Opolu Wyróżnienia dla wolontariuszy i darczyńców, a także podsumowanie sukcesów i całorocznej pracy wręczono na Gali Wojewódzkiej Szlachetnej Paczki w Państwowej Sz ... » więcej 2019-03-23, godz. 21:17 Politycy PiS rozmawiali o Europie z mieszkańcami Nysy - Chcemy Europy opartej na tradycyjnych, chrześcijańskich wartościach - mówił na spotkaniu z mieszkańcami Nysy Sławomir Kłosowski, kandydat na europosła z ram ... » więcej 2019-03-23, godz. 20:45 Jutro bieg na powitanie wiosny z Kędzierzynie-Koźlu Prawie 250 zawodników stanie jutro (24.03) na starcie I Biegu na Powitanie Wiosny w Kędzierzynie-Koźlu. Zawodnicy zmierzą się z trasą długości 10 kilometrów, ... » więcej 2019-03-23, godz. 19:09 Wielkie ślizganie w szczytnym celu Po raz 14. na lodowisku Toropol w Opolu odbyło się Wielkie Ślizganie. Tę sportowo-charytatywną imprezę wymyślili i organizują członkowie Związku Młodzieży Nie ... » więcej 2019-03-23, godz. 18:29 Spotkanie eurokandydatów PiS z mieszkańcami Otmuchowa. Pytania o Brexit i transport lokalny Zarówno o sprawy lokalne, jak nocna opieka lekarska w Paczkowie, jak i europejskie - np. Brexit, pytali mieszkańcy kandydatów na europosłów z ramienia Prawa i ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:37 Modernizacja oczyszczalni ścieków w Opolu coraz bliżej. Niebawem podpisanie umowy z wykonawcą Pod koniec stycznia tego roku spółka Wodociągi i Kanalizacja wyłoniła wykonawcę prac, firmę WTE Wassertechnik. Umowa zostanie podpisana na przełomie marca i k ... » więcej 2019-03-23, godz. 16:15 Ponad 200-letni spichlerz dworski ze Sławięcic doczekał się remontu Mający ponad 200 lat spichlerz dworski ze Sławięcic przechodzi gruntowny remont. Budynek w latach 70-tych został przeniesiony na teren Muzeum Wsi Opolskiej w ... » więcej 2019-03-23, godz. 15:46 Eurokandydaci PiS w Opolu rozpoczęli kampanię wyborczą Politycy Prawa i Sprawiedliwości konferencją w Opolu rozpoczęli kampanię przed majowym wyborami do Europarlamentu. Wraz z grupą członków i sympatyków tej part ... » więcej 2019-03-23, godz. 14:13 - Zaraz po konwencji ruszamy do ciężkiej pracy - zapowiadają opolscy kandydaci PiS do Parlamentu Europejskiego Katarzyna Czochara i Sławomir Kłosowski to opolscy kandydaci na listach Prawa i Sprawiedliwości do Parlamentu Europejskiego. Swoją drużynę do tej instytucji P ... » więcej 2019-03-23, godz. 13:48 Jarosław Kaczyński na konwencji PiS we Wrocławiu: Teraz jest czas determinacji i pracy, a zwycięstwo przyjdzie - Tylko zwycięstwo pozwoli nam kontynuować obraną drogę rządzenia - powiedział podczas konwencji we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyńsk ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »