Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-11, 09:30 Autor: Jacek Pelczar

Budowa nie jest skończona a chłody za pasem. Jest firma, która zabezpieczy kędzierzyńskie "Wodne okko" na zimę

Wizualizacja ukończonego obiektu [fot. archiwum urzędu miasta]
Wizualizacja ukończonego obiektu [fot. archiwum urzędu miasta]
Postępy w pracy [fot. archiwum urzędu miasta]
Postępy w pracy [fot. archiwum urzędu miasta]
Samorząd Kędzierzyna-Koźla podpisał umowę z firmą, która ma się zająć zabezpieczeniem budowanego w mieście kompleksu "Wodne oKKo". Przypomnijmy, w sierpniu generalny wykonawca inwestycji - firma Erbud sp. z o.o. - zamiast szykować się do otwarcia basenu, zszedł z placu budowy. Przyczyną miały być zbyt duże koszty inwestycji, choć miasto płaci za nią aż 20,5 mln.
O zakresie i koszcie przygotowań do zimy - mówi rzecznik prasowy urzędu miasta Jarosław Jurkowski.
- Prace zabezpieczające na "Wodnym oKKu" będą polegały na wzniesieniu pozostałych ścian zewnętrznych hali basenów, przykryciu całości budynków dachem. Wykonawca zajmie się też stawianiem stolarki okiennej i stolarki drzwiowej. Te warte blisko 3 miliony złotych prace zostaną wykonane w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Ostateczny koszt i termin realizacji inwestycji uzależnione będą od wyniku kolejnego przetargu, który będzie miał za zadanie wyłonić głównego wykonawcę. Władze miasta obiecują, że obiekt zostanie ukończony w 2019 roku.
rzecznika prasowy urzędu miasta Jarosław Jurkowski.

Wiadomości z regionu

2018-10-19, godz. 19:00 Bezpieczeństwo mieszkańców i walka z bezrobociem. Wojciech Stachoń zapowiada ściągnięcie do Pakosławic inwestora Wodociąg i kanalizacja we wszystkich miejscowościach w gminie, nowe chodniki i remonty dróg, a także sprowadzenie zagranicznego inwestora mogącego zatrudnić n ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:30 Kto będzie prezydentem? Kto zasiądzie w Radzie Miasta Opola? Komentarze kandydatów do sondażu NTO Gdyby wybory odbywały się dziś, to ubiegający się o reelekcję prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski zdobyłby 41,1 proc. głosów i spotkałby się w drugiej turze ... » więcej 2018-10-19, godz. 18:00 Kamińska znów obiecała bezpłatne przejazdy autobusowe dla uczniów. Odpowiedziała na słowa Wiśniewskiego Barbara Kamińska podtrzymuje zapowiedź nieodpłatnych przejazdów autobusowych dla uczniów po wygraniu wyborów na prezydenta Opola. » więcej 2018-10-19, godz. 17:00 Wyborcza walka na nyskich przystankach. Kandydaci skarżą się na nieuczciwe działania konkurentów Plakatowa wojna wyborcza w Nysie. Do naszej redakcji zgłosił się jeden z kandydatów na miejskiego radnego, którego materiały wyborcze mają być uporczywie zakl ... » więcej 2018-10-19, godz. 17:00 Regionalne Święto Edukacji. "Takie będą Rzeczypospolite jakie ich młodzieży chowanie" Z okazji Regionalnego Święta Edukacji marszałek województwa wręczył nagrody nauczycielom, a uczniom i doktorantom stypendia. Najwięcej, bo 33 nagrody przyznan ... » więcej 2018-10-19, godz. 16:30 Policja ostrzega przed coraz gorszymi warunkami na drodze. "Prędkość to wciąż największy grzech kierowców" Policja apeluje do kierowców o szczególną ostrożność z powodu coraz gorszych warunków pogodowych. Chodzi między innymi o szybciej zapadający zmrok, śliską jez ... » więcej 2018-10-19, godz. 16:00 Biletomaty w autobusach MZK coraz bliżej. Opole podpisało umowę 95 biletomatów mobilnych w autobusach, 10 automatów stacjonarnych w najważniejszych punktach miasta czy 44 tablice dynamicznej informacji pasażerskiej wraz z ... » więcej 2018-10-19, godz. 15:50 "Życie z ryzykiem, ryzyko w życiu - wyzwania etyczne". Międzynarodowa konferencja w Opolu Organizatorem jest Środkowo-Europejskie Stowarzyszenie Etyków we współpracy z Katedrą Bioetyki i Etyki Społecznej UO. » więcej 2018-10-19, godz. 15:45 Podsumowanie kampanii przez SLD. "Chcemy decydować w oparciu o konsensus" Komitet SLD-Lewica Razem podsumował kampanię. Kandydatka na prezydenta Opola z tego komitetu Apolonia Klepacz pokazała „Alfabet Lepszego Opola”, czyli zbiór p ... » więcej 2018-10-19, godz. 15:35 Violetta Porowska przewiduje, że będzie w drugiej turze. PiS apeluje o udział w wyborach Na kilka godzin przed zakończeniem kampanii wyborczej kandydatka na prezydenta Opola Violetta Porowska mówi o tym, że podczas spotkań z mieszkańcami osobiście ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »