Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-11, 09:30 Autor: Jacek Pelczar

Budowa nie jest skończona a chłody za pasem. Jest firma, która zabezpieczy kędzierzyńskie "Wodne okko" na zimę

Wizualizacja ukończonego obiektu [fot. archiwum urzędu miasta]
Wizualizacja ukończonego obiektu [fot. archiwum urzędu miasta]
Postępy w pracy [fot. archiwum urzędu miasta]
Postępy w pracy [fot. archiwum urzędu miasta]
Samorząd Kędzierzyna-Koźla podpisał umowę z firmą, która ma się zająć zabezpieczeniem budowanego w mieście kompleksu "Wodne oKKo". Przypomnijmy, w sierpniu generalny wykonawca inwestycji - firma Erbud sp. z o.o. - zamiast szykować się do otwarcia basenu, zszedł z placu budowy. Przyczyną miały być zbyt duże koszty inwestycji, choć miasto płaci za nią aż 20,5 mln.
O zakresie i koszcie przygotowań do zimy - mówi rzecznik prasowy urzędu miasta Jarosław Jurkowski.
- Prace zabezpieczające na "Wodnym oKKu" będą polegały na wzniesieniu pozostałych ścian zewnętrznych hali basenów, przykryciu całości budynków dachem. Wykonawca zajmie się też stawianiem stolarki okiennej i stolarki drzwiowej. Te warte blisko 3 miliony złotych prace zostaną wykonane w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Ostateczny koszt i termin realizacji inwestycji uzależnione będą od wyniku kolejnego przetargu, który będzie miał za zadanie wyłonić głównego wykonawcę. Władze miasta obiecują, że obiekt zostanie ukończony w 2019 roku.
rzecznika prasowy urzędu miasta Jarosław Jurkowski.

Wiadomości z regionu

2018-12-16, godz. 22:40 Właściciel podpalił swój dom w Mesznie Siedem jednostek straży pożarnej gasiło pożar domu jednorodzinnego w miejscowości Meszno w gminie Otmuchów. Podpalania dokonał prawdopodobnie chory na schizof ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 I Jarmark Bożonarodzeniowy Uniwersytetu Opolskiego."Ugościmy każdego" Po raz pierwszy na Uniwersytecie Opolskim zostanie zorganizowany Jarmark Bożonarodzeniowy. Samorząd studencki i przedstawiciele uczelnianych mediów zadbają o ... » więcej 2018-12-16, godz. 21:30 Harcerze łamali się opłatkiem w bierkowickim skansenie. Były też rozmowy o przyszłości Spotkanie opłatkowe zorganizowała Chorągiew Opolska Związku Harcerstwa Polskiego. W bierkowickim Muzeum Wsi Opolskiej rozmawiano również o celach i wyzwaniach ... » więcej 2018-12-16, godz. 19:00 Opolscy politycy dyskutowali o okolicznościach tragedii w Ciecierzynie. "To rzecz niezrozumiała w cywilizowanym kraju" Tragedia w Ciecierzynie była jednym z tematów Niedzielnej Loży Radiowej. Przypomnijmy, 27-letnia Aleksandra J. została oskarżona o zabójstwo swojego jednego d ... » więcej 2018-12-16, godz. 15:30 Opóźnienie zakończenia budowy drogi przez Zalesie Śląskie. Nowy termin - koniec roku W miniony czwartek drogowcy powinni zakończyć prace przy przebudowie drogi powiatowej łączącej Zalesie Śląskie z osiedlem Cisowa w Kędzierzynie-Koźlu. Tymczas ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:30 Sąsiadujące szpitale zorganizowały wspólne spotkanie opłatkowe. Kiedyś było inaczej Wspólną mszę świętą i spotkanie opłatkowe zorganizował przed południem Szpital Wojewódzki w Opolu z Opolskim Centrum Onkologii. Lecznice znajdują się w bezpoś ... » więcej 2018-12-16, godz. 14:00 Nauczyciele i uczniowie nyskiego "Plastyka" chcą pomóc w leczeniu Karoliny. Szkoła zorganizuje kiermasz dzieł sztuki Obrazy, rzeźby czy bożonarodzeniowe ozdoby wykonane zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, będzie można nabyć podczas charytatywnego kiermaszu, który jutro ... » więcej 2018-12-16, godz. 13:00 Będzie gotowe w przyszłym roku. W Walidrogach na drodze krajowej powstanie rondo. Inwestycję planowano już w 2010 roku Tę inwestycję planowano od kilku lat. W Walidrogach na skrzyżowaniu drogi krajowej 94 z powiatową w kierunku Ozimka i Tarnowa Opolskiego powstanie rondo. Inwe ... » więcej 2018-12-16, godz. 11:45 Morsy Borów Niemodlińskich zorganizowały zbiórkę prezentów dla dzieci Kilkadziesiąt osób wzięło udział w akcji Lokalna Paczka, zorganizowanej rano na basenie w Lipnie przez grupę Morsy Borów Niemodlińskich. Nie chodziło jedynie ... » więcej 2018-12-16, godz. 10:30 Ma być bezpiecznie i nowocześnie. W Głubczycach planują budowę żłobka Głubczyce chcą wybudować nowy żłobek. Obecny przy ul. Wałowej funkcjonuje na piętrze, w jednym budynku wraz z przedszkolem. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »