Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-01, 16:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: działalność ginekologii nadal zawieszona, lekarze wolą większe szpitale

Szpitalowi Prudnickiego Centrum Medycznego brakuje specjalistów położnictwa [zdj. Jan Poniatyszyn]
Szpitalowi Prudnickiego Centrum Medycznego brakuje specjalistów położnictwa [zdj. Jan Poniatyszyn]
Na trzy miesiące zawieszono działalność oddziału ginekologiczno - położniczego prudnickiego szpitala. Lecznicy nie udało się zatrudnić niezbędnej liczby lekarzy. Problem ten pojawił się już wcześniej. Dlatego w połowie stycznia zawieszono funkcjonowanie oddziału na dwa tygodnie.
- Nie powiodły się nasze starania - mówi Wiesława Gajewska, prezes Prudnickiego Centrum Medycznego.

– W międzyczasie spotkałam się z grupą lekarzy ginekologów-położników. Odpowiedzieli mi, że przy dużej roszczeniowości rodzin, starają się szukać pracy w większych szpitalach, gdzie jest porodów powyżej 700 i na dyżurze jest dwóch lekarzy. W związku z brakiem lekarzy, musiałam ponownie zwrócić się do urzędu wojewódzkiego o przedłużenie zawieszenia działalności oddziału ginekologiczno – położniczego.

W ubiegłym roku w Prudniku przyjęto 343 porody. Szpital dopłacił do funkcjonowania ginekologii ponad 800 tysięcy złotych.

- Przyjmowanie pacjentek zostanie wznowione, gdy oddział będzie miał odpowiednią liczbę lekarzy – zapewnia prezes PCM.

– Po to jest zawieszona działalność oddziału, a nie zamknięta, że jeżeli znajdziemy kadrę lekarską, czyli trzech ginekologów, to oddział będzie otwarty. Jeżeli chodzi o pozostałą działalność szpitala, to nic jej nie zagraża.

W szpitalu PCM nie ulega zmianie funkcjonowanie oddziału dziecięcego. Natomiast pacjentki, które spodziewają się dziecka, muszą udać się na porodówki w ościennych lecznicach.
Wiesława Gajewska
Wiesława Gajewska

Wiadomości z regionu

2020-02-26, godz. 23:00 Przebudowa brzeskiego dworca PKS zakończy się szybciej, niż planowano. Prace mają ruszyć lada dzień W ciągu maksymalnie 2 tygodni rozpoczną się prace związane z utworzeniem brzeskiego centrum przesiadkowego. » więcej 2020-02-26, godz. 21:15 Sąd Okręgowy w Opolu zajął się apelacją w sprawie byłego burmistrza Paczkowa. Wyrok poznamy w marcu W 2019 roku Sąd Rejonowy w Nysie orzekł, że Bogdan Wyczałkowski, burmistrz Paczkowa w latach 2010-2014 nie dopełnił obowiązków i jest winny strat w budżecie gminy… » więcej 2020-02-26, godz. 21:00 Głuchołazy: rozpoczną budowę basenu, gdy znajdą źródło dofinansowanie tej inwestycji W tym roku nie ruszy budowa krytej pływalni w Głuchołazach. Unieważniono przetargi, które miały wyłonić wykonawcę tego zadania. W drugim z tych postępowań wpłynęły… » więcej 2020-02-26, godz. 20:43 Wypadek na DK 40 w Kędzierzynie Koźlu Zablokowana jest DK 40 w Kędzierzynie-Koźlu. Na ul. Głubczyckiej doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych - poinformował Radio Opole dyżurny Komendy Wojewódzkiej… » więcej 2020-02-26, godz. 19:30 Przy namysłowskim liceum ma stanąć stadion za 5 milionów złotych. Starostwo szuka pieniędzy na budowę Jeszcze w tym roku może ruszyć budowa wielofunkcyjnego stadionu w Namysłowie. Planowany w sąsiedztwie miejscowego liceum obiekt ma posłużyć zarówno piłkarzom… » więcej 2020-02-26, godz. 19:00 Biegi Tropem Wilczym w ośmiu opolskich miejscowościach. Mieszkańcy na sportowo upamiętnią Żołnierzy Wyklętych W ośmiu opolskich miejscowościach mieszkańcy na sportowo upamiętnią Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę (1.03) w południe wystartują Biegi Tropem Wilczym. Wydarzenie… » więcej 2020-02-26, godz. 18:15 GDDKiA zaprasza do Byczyny na czwartkowe spotkanie dotyczące przebiegu i budowy S11 O budowie drogi ekspresowej S11 będą rozmawiać jutro (27.02) mieszkańcy gminy Byczyna z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. » więcej 2020-02-26, godz. 17:30 "Stop brawurze na przejazdach kolejowych". Młodzież, seniorzy i samorząd razem w akcji #NaszBezpiecznyPrzejazd2020 Mówią stop pośpiechowi, ignorancji i brawurze na przejazdach kolejowych. Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego wspólnie z forum seniorów i samorządem… » więcej 2020-02-26, godz. 17:15 Specjaliści przekonywali do badania cukru i czytania etykiet produktów spożywczych. Akcja NFZ "Środa z profilaktyką" Cukrzyca jest chorobą XXI wieku. Szacuje się, że cierpi na nią ponad 3 miliony Polaków, a 30% osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Cukrzyca na początku nie daje… » więcej 2020-02-26, godz. 17:00 W "Medyku" w Kędzierzynie-Koźlu ruszył nabór. Musi się zebrać 50 osób, żeby szkoła mogła nadal funkcjonować Mimo tego, że radni sejmiku wczoraj (25.02) podjęli decyzję o zamiarze likwidacji Zespołu Szkół Medycznych w Kędzierzynie-Koźlu, los ten placówki nie jest przesądzony… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »