Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-02-01, 16:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnik: działalność ginekologii nadal zawieszona, lekarze wolą większe szpitale

Szpitalowi Prudnickiego Centrum Medycznego brakuje specjalistów położnictwa [zdj. Jan Poniatyszyn]
Szpitalowi Prudnickiego Centrum Medycznego brakuje specjalistów położnictwa [zdj. Jan Poniatyszyn]
Na trzy miesiące zawieszono działalność oddziału ginekologiczno - położniczego prudnickiego szpitala. Lecznicy nie udało się zatrudnić niezbędnej liczby lekarzy. Problem ten pojawił się już wcześniej. Dlatego w połowie stycznia zawieszono funkcjonowanie oddziału na dwa tygodnie.
- Nie powiodły się nasze starania - mówi Wiesława Gajewska, prezes Prudnickiego Centrum Medycznego.

– W międzyczasie spotkałam się z grupą lekarzy ginekologów-położników. Odpowiedzieli mi, że przy dużej roszczeniowości rodzin, starają się szukać pracy w większych szpitalach, gdzie jest porodów powyżej 700 i na dyżurze jest dwóch lekarzy. W związku z brakiem lekarzy, musiałam ponownie zwrócić się do urzędu wojewódzkiego o przedłużenie zawieszenia działalności oddziału ginekologiczno – położniczego.

W ubiegłym roku w Prudniku przyjęto 343 porody. Szpital dopłacił do funkcjonowania ginekologii ponad 800 tysięcy złotych.

- Przyjmowanie pacjentek zostanie wznowione, gdy oddział będzie miał odpowiednią liczbę lekarzy – zapewnia prezes PCM.

– Po to jest zawieszona działalność oddziału, a nie zamknięta, że jeżeli znajdziemy kadrę lekarską, czyli trzech ginekologów, to oddział będzie otwarty. Jeżeli chodzi o pozostałą działalność szpitala, to nic jej nie zagraża.

W szpitalu PCM nie ulega zmianie funkcjonowanie oddziału dziecięcego. Natomiast pacjentki, które spodziewają się dziecka, muszą udać się na porodówki w ościennych lecznicach.
Wiesława Gajewska
Wiesława Gajewska

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej 2019-04-22, godz. 08:15 Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Charbielinie na DK 40 Do śmiertelnego potrącenia rowerzysty przez samochód osobowy doszło kilkanaście minut po godz. 7 w Charbielinie w powiecie nyskim. Droga krajowa nr 40 Głuchoł ... » więcej 2019-04-22, godz. 07:00 Bank Żywności radzi co zrobić, żeby nie wyrzucać jedzenia po świętach  Święta to czas, w którym Polacy marnują najwięcej jedzenia. Zazwyczaj zaraz po wspólnym biesiadowaniu świąteczne potrawy trafiają do kosza. Prezes Banku Żywno ... » więcej 2019-04-21, godz. 22:05 Trwa remont nyskiej bazyliki – Pomnika Historii. W kościele stanęły 27-metrowe rusztowania Prace renowacyjne są finansowane z programów unijnych, asygnowanych i kontrolowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. To kwota ok. 21 mln ... » więcej 2019-04-21, godz. 22:04 Śmigus-dyngus pod kontrolą. Niewinna zabawa może zakończyć się poważnymi konsekwencjami. Ta tradycja kojarzy się nie tylko z mnóstwem wody, ale i z dobrą zabawą. Zazwyczaj dobrą, bo nie wszystkim może ona odpowiadać. A w efekcie może skończyć się ... » więcej 2019-04-21, godz. 21:59 Jakie będą tematy kampanii i czy 26 maja pójdziemy do urn? Debata w Świątecznej Loży Radiowej Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała w całym kraju 25 komitetów. W naszym rejonie startuje 15 osób z 7 komitetów. Na Opolszczyźnie, przy poprzednich euro ... » więcej 2019-04-21, godz. 18:29 Wyciek gazu w Opolu. Nieprzejezdna ulica Sosnkowskiego [AKTUALIZACJA] Uwaga kierowcy! Zablokowana ulica Sosnkowskiego w Opolu. Powodem wyciek gazu z jednej ze studzienek. Na miejscu pracują strażacy i służby gazowe. Ulica jest n ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »