Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-04, 07:00 Autor: Jan Poniatyszyn

Prudnickie Centrum Medyczne zawiesza działalność oddziału ginekologiczno-położniczego. Brakuje lekarzy

Szpitalowi Prudnickiego Centrum Medycznego brakuje specjalistów położnictwa [zdj. Jan Poniatyszyn]
Szpitalowi Prudnickiego Centrum Medycznego brakuje specjalistów położnictwa [zdj. Jan Poniatyszyn]
To już pewne - od 16 stycznia oddział ginekologiczno-położniczy Prudnickiego Centrum medycznego zawiesza działalność. Powodem jest brak odpowiedniej liczby lekarzy. Narodowy Fundusz Zdrowia w Opolu wyraził zgodę na czternastodniowe zaprzestanie działalności oddziału, do końca stycznia. W tym czasie pacjentki będą rodzić w szpitalach nyskim i krapkowickim.
- Mimo wielu działań nie udało się pozyskać lekarzy o tej specjalizacji - mówi Jerzy Ordysiński, Naczelny Lekarz Prudnickiego Centrum Medycznego. – Od 10 stycznia nie będą przyjmowane nowe pacjentki na oddział ginekologiczno-położniczy. Zawieszeniu ulegnie również działalność oddziału noworodkowego, który jest ściśle związany z oddziałem położniczym. Natomiast działalność oddziału dziecięcego nie ulegnie zmianie.

- Zawieszenie oddziału położniczego będzie oznaczać duży dyskomfort dla kobiet, które spodziewają się dziecka i będą musiały rodzić w innym szpitalu – uważa Magdalena Sobczak, prudnicka radna powiatowa z PiS. – Strach przed rozwiązaniem jest na tyle duży, aby powiększać go jeszcze tym, że ktoś może nie zdążyć dojechać do szpitala. Zawsze to ryzyko istnieje. Potęgowanie strachu u kobiet, które mają rodzić, to nie jest dobre zjawisko i nie chciałbym być w ich sytuacji.

O zawieszenie działalności oddziału ginekologiczno-położniczego w Prudniku wystąpiła zarządzająca szpitalem spółka. Wymagają tego procedury. Przyjmowanie pacjentek zostanie wznowione, gdy oddział ten będzie miał odpowiednią liczbę lekarzy.
Jerzy Ordysiński
Magdalena Sobczak

Wiadomości z regionu

2019-06-19, godz. 17:00 Bez ich wsparcia żołnierz na współczesnym polu walki znaczy niewiele. 55. Batalion Remontowy w Opolu świętuje Dbają o sprawność wozów bojowych, uzbrojenia i sprzętu łączności. 55. Batalion Remontowy z Opola świętuje 52. urodziny. Choć jubileusz przypada na 28. czerwca ... » więcej 2019-06-19, godz. 16:00 Dzień otwarty organizuje w najbliższą sobotę (22.06) schronisko dla bezdomnych zwierząt w Konradowej W ramach akcji będzie można skorzystać z bezpłatnej wizyty u weterynarza, ale przede wszystkim poznać czworonożnych mieszkańców schroniska. Kto wie, może ktoś ... » więcej 2019-06-19, godz. 15:30 9 kąpielisk figuruje od dziś w zestawieniu opolskiego sanepidu We wszystkich woda aktualnie nadaje się do kąpieli. Zgodnie z informacją służb sanitarnych do 31 sierpnia można korzystać z kąpielisk: nad Jeziorem Nyskim, w ... » więcej 2019-06-19, godz. 14:35 Niski poziom Odry odsłonił wrak "Malucha" na dnie. Strażacy wyciągnęli pozostałości samochodu [ZDJĘCIA] Wrak Fiata 126P wyciągnęli strażacy z Odry na wysokości Parku Nadodrzańskiego w Opolu. Wewnątrz było pusto. » więcej 2019-06-19, godz. 14:30 Uwaga kierowcy! Drogowcy pracują na Krapkowickiej w Gogolinie Z utrudnieniami muszą liczyć się kierowcy jadący dzisiaj drogą wojewódzką 409 między centrum Gogolina a Krapkowicami. Drogowcy wykorzystując zamknięty przejaz ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:16 Nareszcie wakacje! W Głubczycach odbyło się wojewódzkie zakończenie roku szkolnego [ZDJĘCIA, FILM] Za nimi 10 miesięcy wytężonej nauki. Teraz czas na zasłużone - wyjątkowo długie w tym roku - wakacje. Blisko 100 tysięcy opolskich uczniów rozpoczęło letni wy ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:15 Nadszedł czas letniej kanikuły. Uczniowie PSP numer 2 w Opolu odebrali świadectwa Białe koszule, świadectwa i radość uczniów z rozpoczętych wakacji. Tak wyglądało zakończenie roku szkolnego w Publicznej Szkole Podstawowej numer 2 im. Polski ... » więcej 2019-06-19, godz. 13:00 Szykują się kolejne zmiany w otoczeniu niemodlińskiego zamku. Park zostanie połączony z Gospodarstwem Rybackim Ma być wygodnie i zgodnie z potrzebami osób niepełnosprawnych. W parku Zamku Książęcego w Niemodlinie mają powstać alejki. To inwestycja, która będzie kontynu ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 60 zarzutów już na koncie. "Sprawa oszustów jest rozwojowa" [FILM] Łącznie 60 zarzutów usłyszały trzy osoby zatrzymane do śledztwa ws. firmy, oszukującej rolników. Przypomnijmy - jak już informowaliśmy na naszej antenie - męż ... » więcej 2019-06-19, godz. 11:30 Szkoła w Dobrzeniu Małym poddana została termomodernizacji. Inwestycję trzeba zakończyć w sierpniu Trwa termomodernizacja Zespołu Szkół w Dobrzeniu Małym. Pracami objęty jest nie tylko budynek, w którym prowadzone są lekcje, ale również sala gimnastyczna. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »