Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-30, 09:00 Autor: Daniel Klimczak

Nyski pośredniak pracuje bez stosów papieru. Działanie elektronicznych dokumentów podpatrują inne urzędy w kraju

Tradycyjne archiwum [fot. Daniel Klimczak]
Tradycyjne archiwum [fot. Daniel Klimczak]
Delegacja urzędu pracy z Zabrza [fot. PUP Nysa]
Delegacja urzędu pracy z Zabrza [fot. PUP Nysa]
Od ubiegłego roku, nyski urząd pracy, jako jeden z pierwszych w kraju, posługuje się niemal wyłącznie dokumentami w wersji cyfrowej.
Teraz do nyskiego pośredniaka przyjeżdżają urzędnicy z innych miast, by przekonać się, jak w praktyce wygląda praca bez stosów papieru. Ostatnio taką wizytę złożyła delegacja urzędu pracy w Zabrzu.

Dzięki dokumentom w wersji cyfrowej, osoba bezrobotna dostarcza świadectwa pracy, czy certyfikaty z odbytych szkoleń jedynie podczas pierwszej rejestracji. Od tego czasu urzędnik ma do nich dostęp w dowolnym momencie, także po latach. Jak zauważa Małgorzata Pliszka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie, rozwiązanie to bardzo usprawnia pracę instytucji.

- To jest 100 tysięcy akt osobowych, które znajdują się w naszym archiwum i ja sobie żartuję, że jakbyśmy to przeliczyli na kilometry, to pewnie byśmy wyścielili drogę do Opola, albo jeszcze dalej. Koniecznym stało się wejście w formę elektroniczną. Przygotowania trwały cały rok; wyłoniliśmy firmę zewnętrzną, która zajęła się skanowaniem akt osobowych i wprowadzeniem ich do systemu - wyjaśnia.

Do tej pory udało się zdigitalizować ponad połowę zasobów archiwum nyskiego pośredniaka.

Dodajmy, że na wdrożenie systemu, instytucja pozyskała 600 tysięcy złotych z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
Małgorzata Pliszka

Wiadomości z regionu

2019-09-16, godz. 21:45 KWW Mniejszość Niemiecka ma pomysł na inwestycje przeciwpowodziowe w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Reaktywacja portu w Koźlu, budowa zbiornika retencyjnego Kotlarnia w gminie Bierawa i ukończenie innych inwestycji przeciwpowodziowych - to priorytety w powie ... » więcej 2019-09-16, godz. 21:00 Podwyższone piki benzenu niepokoją mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, ale do średniorocznej normy daleko Od kilku dni aktywiści z Kędzierzyna Koźla alarmują o niepokojących pikach benzenu. Stacja pomiarowa przy ul. Bolesława Śmiałego wskazywała przekroczenie norm ... » więcej 2019-09-16, godz. 20:00 Dyrektorzy szkół mogą wnioskować w NFZ o uruchomienie gabinetu dentystycznego Szkoły z całego województwa mogą zgłaszać chęć otwarcia nowego gabinetu stomatologicznego. Namawia do tego Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdro ... » więcej 2019-09-16, godz. 19:00 Zamiast 29 będzie 13. W październiku głosowanie do rad dzielnic w Opolu Za miesiąc ruszają wybory do rad dzielnic w Opolu. Od dzisiaj można zgłaszać kandydatów. W tym roku zachodzą dwie ważne zamiany; mieszkańcy będą głosowali int ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:30 Kędzierzyn-Koźle ma pierwszy "zielony" przystanek. Wydarzenie zainaugurowało Europejski Tydzień Zrównoważonego Transpo ... Przystanek nr 181 przy ulicy Piastowskiej w Kędzierzynie-Koźlu zyskał nowy, zielony wygląd dzięki nasadzeniom. W ten sposób w Kędzierzynie-Koźlu zainaugurowan ... » więcej 2019-09-16, godz. 17:30 Wyremontowany Dom Harcerza w Oleśnie ma od dziś imię Janiny Kłopockiej. To autorka znaku Rodła Janina Kłopocka została patronką Domu Harcerza w Oleśnie. Urząd miejski kupił budynek przy ulicy Krasickiego i wyremontował go za około 600 tysięcy złotych. » więcej 2019-09-16, godz. 17:00 Opole: pierwsze egzaminy z wystąpień publicznych za nami Poprzez przystąpienie do egzaminów kwalifikacyjnych można było udowodnić swoje umiejętności i odebrać certyfikat. » więcej 2019-09-16, godz. 16:10 Kampania wyborcza. Antoni Duda: ważne, by PiS kontynuowało swoją misję. Tomasz Kotuś: Wszystko się może zdarzyć - Najważniejsze dla mnie jest to, aby Prawo i Sprawiedliwość po wyborach kontynuowało rządzenie - powiedział w 'Loży Radiowej' poseł PiS Antoni Duda startując ... » więcej 2019-09-16, godz. 15:30 Kowalski wezwał Zembaczyńskiego do debaty. Lider opolskiej listy KO odpowiada, że kandydat PiS źle dobrał rywala Janusz Kowalski wezwał Witolda Zembaczyńskiego do debaty przedwyborczej. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości do Sejmu chce porównać, ile dla Opolszczyzny przez 8 ... » więcej 2019-09-16, godz. 15:00 Opolanie upamiętnią ofiary 80. rocznicy napaści wojsk sowieckich na Polskę Opolski Urząd Wojewódzki zaprasza mieszkańców Opolszczyzny na uroczystość uczczenia ofiar napaści Rosji na Polskę w 1939 roku. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »