Radio Opole » Gospodarka
2019-05-29, 11:45 Autor: Daniel Klimczak

Bezrobotni z powiatu nyskiego pojadą za darmo w poszukiwaniu pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Powiatowy Urząd Pracy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Bezrobotni z powiatu nyskiego zyskają łatwiejszy dostęp do porad specjalistów z urzędu pracy. Od czerwca będą mogli bezpłatnie dojeżdżać do nyskiego "pośredniaka".
Wprowadzenie takiego rozwiązania było możliwe dzięki porozumieniu instytucji z przewoźnikiem, a także władzami powiatu nyskiego.

- Doradcy w urzędzie będą wydawali zarejestrowanym specjalną kartę przejazdu, która będzie potwierdzała uprawnienia do darmowego kursu - tłumaczy Małgorzata Pliszka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie.

- Po otrzymaniu karty ważnej z dowodem osobistym, pieczątką doradcy klienta naszego urzędu, przejazd na zgłoszenie się Kowalskiego do urzędu pracy, na udział w giełdzie pracy, w targach pracy, w warsztatach z poradnictwa zawodowego będzie bezpłatny - zaznacza.

Zdaniem prezes nyskiego PKS-u Beaty Juralewicz, klienci "pośredniaka" zyskają dzięki temu kompleksową obsługę, co może przyczynić się do zwiększenia efektywności w ich aktywizowaniu.

- Jesteśmy, tak jak i urząd pracy, jednostką powiatową i im więcej kompleksowych działań wykonujemy dla mieszkańców, tym będzie to lepszy efekt synergii odebrany przez nich wszystkich. Na tyle, na ile możemy, realizujemy swoją misję jako przewoźnika powiatowego - wyjaśnia.

Sygnatariusze porozumienia liczą na to, że taka forma wsparcia pomoże przede wszystkim osobom zamieszkującym miejscowości położone w sporej odległości od stolicy powiatu, dla których dojazd do instytucji wiąże się z wydatkami, na które nie mogą sobie pozwolić.
Małgorzata Pliszka
Beata Juralewicz

Gospodarka

2020-02-20, godz. 20:00 Drugi przetarg "śmieciowy" w Turawie. Na razie mieszkańcy płacą według stawek z 2019 roku Turawa unieważniła styczniowy przetarg na wywóz odpadów i czeka na rozstrzygnięcie kolejnego. Powodem takiej decyzji są zbyt wysokie stawki, które zaproponowała… » więcej 2020-02-20, godz. 19:16 Nowe tereny szansą rozwoju. Baborów szykuje działki pod zabudowę jednorodzinną Utworzenie miejsc pod zabudowę jednorodzinną - to jeden z pomysłów władz Baborowa na zatrzymanie procesu wyludniania się gminy. Taki teren wydzielono przy ulicy… » więcej 2020-02-20, godz. 15:05 Remont kędzierzyńsko-kozielskich śluz na Kanale Gliwickim za półmetkiem. Już można korzystać ze zmodernizowanych komór Już ponad połowa zaplanowanych prac budowlanych została zrealizowana podczas remontu śluz Sławięcice i Nowa Wieś na Kanale Gliwickim na terenie Kędzierzyna-Koźla… » więcej 2020-02-20, godz. 12:14 Uwaga oszuści! Tym razem podają się za kuriera z urzędu marszałkowskiego Próba wyłudzenia pieniędzy na.. urząd marszałkowski - ostrzegają służby marszałka województwa. Pracownik kancelarii urzędu odebrał dziś (20.02) telefon od mieszkanki… » więcej 2020-02-19, godz. 22:30 Nysa także stawia na elektromobilność. W tym roku w mieście pojawią się pierwsze instalacje do ładowania samochodów Nysa to kolejne miasto, w którym zamontowane zostaną stacje ładowania samochodów o napędzie elektrycznym. Instalacje mają pojawić się tam jeszcze w tym roku. » więcej 2020-02-19, godz. 21:00 Na początku marca zamkną odcinek trasy z Opola do Namysłowa 2 marca drogowcy zamkną odcinek drogi wojewódzkiej 454 Opole - Namysłów. Zmiana organizacji ruchu związana jest z robotami drogowymi między Pokojem a Ładzą. Arkadiusz… » więcej 2020-02-19, godz. 18:00 Za miesiąc rusza przebudowa drogi wojewódzkiej 462 w Janowie W ostatnim tygodniu marca rusza przebudowa drogi wojewódzkiej 462 w Janowie w gminie Olszanka. To trasa, która łączy drogę krajową 94 w okolicy Łosiowa z autostradą… » więcej 2020-02-19, godz. 16:00 Trwa rozbudowa oczyszczalni ścieków w Strzelcach Opolskich. Prawie gotowe są olbrzymie osadniki Niemal rok temu rozpoczęła się rozbudowa oczyszczalni ścieków w Strzelcach Opolskich. Zaawansowanie prac jest na poziomie 15%, ale wykonano już największe elementy… » więcej 2020-02-19, godz. 09:03 Ostatnia szansa na dotacje. Kietrzański LGD "Płaskowyż Dobrej Ziemi" ogłosi osiem naborów Na rozpoczęcie działalności gospodarczej oraz na wyposażenia obiektów pełniących funkcje społeczne, turystyczne lub rekreacyjne i miejsce związane z zagospodarowaniem… » więcej 2020-02-18, godz. 21:00 Rolnicy spodziewają się suszy, dlatego chcą zmian w szacowaniu strat Rolnicy chcą zmiany przepisów dotyczących obliczania strat związanych z suszą. Po doświadczeniach z ubiegłego roku część czuła się pokrzywdzona, ponieważ na polach… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »