Radio Opole » Gospodarka
2019-05-29, 11:45 Autor: Daniel Klimczak

Bezrobotni z powiatu nyskiego pojadą za darmo w poszukiwaniu pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Powiatowy Urząd Pracy w Nysie [fot. Daniel Klimczak]
Bezrobotni z powiatu nyskiego zyskają łatwiejszy dostęp do porad specjalistów z urzędu pracy. Od czerwca będą mogli bezpłatnie dojeżdżać do nyskiego "pośredniaka".
Wprowadzenie takiego rozwiązania było możliwe dzięki porozumieniu instytucji z przewoźnikiem, a także władzami powiatu nyskiego.

- Doradcy w urzędzie będą wydawali zarejestrowanym specjalną kartę przejazdu, która będzie potwierdzała uprawnienia do darmowego kursu - tłumaczy Małgorzata Pliszka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie.

- Po otrzymaniu karty ważnej z dowodem osobistym, pieczątką doradcy klienta naszego urzędu, przejazd na zgłoszenie się Kowalskiego do urzędu pracy, na udział w giełdzie pracy, w targach pracy, w warsztatach z poradnictwa zawodowego będzie bezpłatny - zaznacza.

Zdaniem prezes nyskiego PKS-u Beaty Juralewicz, klienci "pośredniaka" zyskają dzięki temu kompleksową obsługę, co może przyczynić się do zwiększenia efektywności w ich aktywizowaniu.

- Jesteśmy, tak jak i urząd pracy, jednostką powiatową i im więcej kompleksowych działań wykonujemy dla mieszkańców, tym będzie to lepszy efekt synergii odebrany przez nich wszystkich. Na tyle, na ile możemy, realizujemy swoją misję jako przewoźnika powiatowego - wyjaśnia.

Sygnatariusze porozumienia liczą na to, że taka forma wsparcia pomoże przede wszystkim osobom zamieszkującym miejscowości położone w sporej odległości od stolicy powiatu, dla których dojazd do instytucji wiąże się z wydatkami, na które nie mogą sobie pozwolić.
Małgorzata Pliszka
Beata Juralewicz

Gospodarka

2019-08-24, godz. 17:22 Kolonowskie: na potęgę remontują drogi lokalne Kolejny rok z rzędu samorząd gminy Kolonowskie skupia się na remontach dróg lokalnych. Coraz więcej tras, które do tej pory nie miały pokrycia asfaltowego, do ... » więcej 2019-08-24, godz. 09:46 Ruszyła budowa obwodnicy Niemodlina. Będzie gotowa do 2021 roku Na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt. To oznacza, że na dobre ruszyły prace związane z powstaniem obwodnicy Niemodlina. Będzie miała długość 11,5 kilomet ... » więcej 2019-08-23, godz. 11:00 Strzelce Opolskie: Powiat i gminy wspólnie remontują drogi i chodniki Ponad 700 tysięcy złotych wydało wspólnie starostwo i 7 gmin powiatu strzeleckiego na inwestycje w drogi i chodniki. Ukończona jest już przebudowa ulicy Ujazd ... » więcej 2019-08-22, godz. 09:16 Unijna dotacja na wymianę źródeł ciepła trafi m.in. do Olesna Ponad sto osób w gminie Olesno skorzysta z unijnej dotacji na wymianę źródeł ciepła. Wczoraj w urzędzie marszałkowskim podpisano umowę w tej sprawie. » więcej 2019-08-22, godz. 07:00 PKS wraca do Tułowic. Od września mieszkańcy dojadą do Korfantowa i Niemodlina Tułowice odzyskują kluczowe połączenia autobusowe. Od 2. września mieszkańcy będą mogli dzięki komunikacji zbiorowej dostać się do pobliskich - Niemodlina i K ... » więcej 2019-08-21, godz. 21:00 Opole czeka na nowe autobusy - 51 nowych autobusów z ostatniego projektu 'Czyta komunikacja publiczna' jeździ już po Opolu. Czekamy na kolejnych 10. Przetarg jest rozstrzygnięty - powiedz ... » więcej 2019-08-21, godz. 18:16 Kędzierzyn-Koźle: wyremontowany odcinek ul. Wojska Polskiego już oddany do użytku Oficjalnie oddano do użytku wyremontowany fragment ul. Wojska Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu. W tym roku realizowana była przebudowa 3 odcinka tej drogi, od k ... » więcej 2019-08-21, godz. 17:25 Remontują drogi, żeby zdążyć przed zimą Koniec wakacji, to czas prowadzenia intensywnych prac drogowych w gminie Gogolin. Na ukończeniu jest największa inwestycja, czyli przebudowa skrzyżowania w Ch ... » więcej 2019-08-21, godz. 10:30 Elektryczny Ixar z Nysy ładuje się w Otmuchowie Elektryczny samochód z Nysy wyjechał na drogi. Stworzony przez Pawła Dytko elektryczny prototyp mini samochodu Ixar przemierza pierwsze testowe kilometry. Hom ... » więcej 2019-08-20, godz. 19:00 Problemy z wyłonieniem wykonawcy przebudowy dworca PKS w Prudniku Samorząd Prudnika unieważnił przetarg na przebudowę dworca autobusowego. Dotychczasowa koncepcja zakładała wyburzenie obiektu dawnego PKS i wybudowanie tam ce ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »