Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-17, 10:00 Autor: Witold Wośtak

W Rudnikach czekają z otwarciem lodowiska

Lodowisko w Rudnikach [fot. Witold Wośtak]
Lodowisko w Rudnikach [fot. Witold Wośtak]
Anna Sekienda [fot. Witold Wośtak]
Anna Sekienda [fot. Witold Wośtak]
Samorząd Rudnik czeka na ujemne temperatury, aby uruchomić lodowisko na kompleksie boisk "Orlik".
Gmina od kilku lat ma własny sprzęt do mrożenia o niedużej mocy, który został rozłożony na boisku do koszykówki już w ubiegłym tygodniu. Deszcz i topniejący śnieg pokrzyżowały jednak plany otwarcia tafli.

- Możemy życzyć sobie lekkiego mrozu lub chociaż temperatury bliskiej zera - mówi Anna Sekienda, zastępca wójta gminy Rudniki.

- Jeżeli zdarzą się przynajmniej dwa dni bez opadów deszczu i śniegu, przy temperaturze ujemnej lub bliskiej zera, na trzeci dzień można by już zaprosić mieszkańców do jazdy na łyżwach. Będzie stosowna informacja na stronie internetowej gminy i tego samego dnia lodowisko będzie bezpłatne dla wszystkich. Chcielibyśmy, aby lodowisko funkcjonowało przez całą zimę, natomiast w szczególności zależy nam na feriach - dodaje Sekienda.

Jak ustaliło nieoficjalnie Radio Opole, organizatorzy przygotowują niespodziankę dotyczącą biletów wstępu na lodowisko.
Anna Sekienda

Wiadomości z regionu

2019-02-16, godz. 20:10 Przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla "buźkami" monitorują jakość powietrza W Kędzierzynie-Koźlu nawet dzieci wiedzą, jak rozpoznać, czy powietrze jest dobrej jakości, czy zanieczyszcza je smog. W placówkach oświatowych, zaczynając od ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:59 Opolscy strażacy ratowali turystów uwięzionych na wyciągu w czeskim ośrodku narciarskim Filipovice Służby ratunkowe naszych południowych sąsiadów o pomoc poprosiły Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Głuchołaz. W akcji brał też udział helikop ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:40 Dwa autobusy i osobówka zderzyły się na DK 40 w Łące Prudnickiej. Cztery osoby są poszkodowane Mogą być jeszcze utrudnienia na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Łąka Prudnicka. Około 17:40 na trasie z Prudnika do Głuchołaz doszło do zderzenia trzech ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:41 5-letni chłopiec przygnieciony przez konar drzewa w lesie koło Niemodlina. Jego stan jest ciężki Chłopiec w ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Do wypadku doszło w piątkowe popołudnie - poinformował Radio Opole Darius ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:21 Bezpłatnie zaczipuj i wysterylizuj psa. Akcja w Kędzierzynie-Koźlu Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mają okazję za darmo zaczipować swojego psa. W ten sposób właściciele czworonogów mogą być spokojniejsi, że ich pupil wróci do do ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:10 Malują dziecięce przychodnie. "Największą nagrodą jest dla nas ich uśmiech" Zwierzęce, barwne postaci pojawiły się na ścianach przychodni dziecięcych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Od samego rana grupa Murki, specjalnie ... » więcej 2019-02-16, godz. 14:41 Od poniedziałku w Dobrzeniu Wielkim ruszają konsultacje w sprawie zmiany granic gminy 18 lutego rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic gminy Dobrzeń Wielki. W konsultacjach będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec gminy, niezale ... » więcej 2019-02-16, godz. 12:01 Dachowanie w Przysieczy Do wypadku doszło w Przysieczy. Dachował tam samochód osobowy marki Mercedes. » więcej 2019-02-16, godz. 11:19 Sprawdzali, gdzie w Kędzierzynie-Koźlu żyją bezdomni Prawie stu mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, to osoby bezdomne. Pracownicy opieki społecznej, strażnicy miejscy i policjanci wiedzą dokładnie, gdzie bezdomni prz ... » więcej 2019-02-16, godz. 08:12 Nowe jednostki i huczne rozpoczęcie sezonu - to plany Mariny Ujazd na ten rok Nowe łodzie, w tym jedna przerobiona na muzeum, pojawią się w tym roku na Kanale Gliwickim. Wejść na ich pokład będzie można w Marinie Ujazd. Właściciele mari ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »