Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-15, 10:45 Autor: Daniel Klimczak

Na kryty basen w Grodkowie trzeba będzie jeszcze poczekać. "Temat nie upadł, choć jest spowolniony"

Wizualizacja nowego basenu [fot. UM Grodków]
Wizualizacja nowego basenu [fot. UM Grodków]
Wizualizacja nowego basenu [fot. UM Grodków]
Wizualizacja nowego basenu [fot. UM Grodków]
Grodków na razie nie rozpocznie budowy krytego basenu. W tegorocznym budżecie miasta nie zapisano na ten cel pieniędzy. Według zapewnień władz, zadanie to powinno jednak zostać zrealizowane w trakcie obecnej kadencji.
O kształcie pływalni, ani też terminie jej powstania na razie niewiele wiadomo. Decyzję w tej sprawie mają wkrótce podjąć radni, którzy wezmą pod uwagę przygotowaną przez miasto analizę.

Jak wskazują władze gminy, ostatnio znacząco wzrosły koszty podobnych inwestycji, stąd też budowę trzeba na razie odłożyć na dalszy plan.

- Temat nie upadł, on po prostu jest może trochę bardziej spowolniony. Musimy podchodzić do tego bardzo racjonalnie. Przetargi na baseny tego typu jak ten, który chcielibyśmy budować, podrożały o 200 - 300 procent. Samorządy mają problemy z rozstrzygnięciem tych przetargów, także tu trzeba zachować trochę spokoju - wyjaśnia burmistrz Grodkowa Marek Antoniewicz.

Samorząd nie wyklucza powstania obiektu w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, choć warto dodać, że gmina już kilka lat temu bezskutecznie szukała partnera do wspólnej realizacji podobnej inwestycji.

Budowa basenu ma pochłonąć od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu milionów złotych. Jak zaznacza włodarz miasta, pod uwagę należy brać także późniejsze koszty jej utrzymania.

Dodajmy, że pływalnia ma powstać w miejscu odkrytego basenu, który zamknięto ze względu na zły stan techniczny. Na remont tego kąpieliska na razie nie ma szans, gdyż koszt szacowany jest na kilka milionów złotych.
Marek Antoniewicz

Wiadomości z regionu

2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 Policjantka wracała po pracy do domu, zatrzymała pijanego rowerzystę Prawie 4 promile alkoholu miał 56-letni rowerzysta, którego zatrzymała wracająca po pracy do domu strzelecka policjantka. Mężczyzna próbował jechać na rowerze ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:15 Uczczono ofiary Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. "Ta pamięć lokalna nie powinna nigdy wygasnąć" [ZDJĘCIA] Wojewódzkie uroczystości upamiętniające „Marsze Śmierci” odbyły się w Racławicach Śląskich. Odsłonięto tablicę pamiątkową wspominającą więźniów niemieckiego o ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:00 Ordynariusz Andrzej Czaja na liście biskupów, którzy mieli ukrywać księży-pedofilów. Rzecznik kurii: to informacje kom ... Opolska kuria podważa informacje zawarte w raporcie fundacji „Nie lękajcie się”. To raport dotyczący wykorzystywania małoletnich w Kościele, który dwa dni tem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »