Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-18, 13:00 Autor: Maciej Stępień

Grodków stawia na basen i rozbudowę kanalizacji. Czas na najważniejsze inwestycje w gminie

Grodkowski ratusz doczeka się modernizacji. W mieście ma powstać kryty basen, a w sołectwach kanalizacja [fot. Maciej Stępień]
Grodkowski ratusz doczeka się modernizacji. W mieście ma powstać kryty basen, a w sołectwach kanalizacja [fot. Maciej Stępień]
Samorząd Grodkowa w nowej kadencji chce postawić na kilka ważnych inwestycji, które będą miały wpływ na dalszy rozwój samorządu. Burmistrz Marek Antoniewicz, który Grodkowem będzie rządził kolejną kadencję zapowiada milionowe inwestycje. Wśród nich jest m.in. budowa krytego basenu.
Antoniewicz w rozmowie z Radiem Opole podkreśla, że inwestycja nabiera tempa, ale o jej ostatecznym kształcie zdecyduje nowa rada.

- Pierwsze prace w zasadzie są już rozpoczęte, bo jesteśmy na etapie tworzenia pełnej dokumentacji. Nowi radni zdecydują, z czego sfinansujemy inwestycję i jaki kierunek obierzemy, jeśli chodzi o to zadnie. Na pewno kryty basen jest dla nas priorytetem - mówi Antoniewicz.

Kolejnym ważnym zadaniem dla gminy ma być skanalizowanie wszystkich miejscowości.
Dziś 20 sołectw już posiada zmodernizowane sieci, ale do 15 miejscowości nadal kanalizacja nie dotarła.

- To sołectwa oddalone od Grodkowa, dlatego tam trzeba będzie zastosować inne rozwiązania techniczne. Chcemy ten problem przynajmniej w części rozwiązać. Dziś np. jesteśmy na etapie rozstrzygnięcia przetargu na budowę kanalizacji w największej wsi na terenie gminy, tj. w Kopicach. – wyjaśnia Antoniewicz.

Samorząd chce także, za unijne pieniądze, zmodernizować budynek grodkowskiego ratusza. Zabytkowy obiekt ma stać się wizytówką miasta.
Marek Antoniewicz

Wiadomości z regionu

2019-12-06, godz. 21:30 To będzie obiekt nie tylko dla sportowców. Budowa hali w Zagwiździu na ostatniej prostej Murów kończy budowę pierwszej, profesjonalnej hali gimnastycznej na terenie gminy. Obiekt ma niebawem zostać otwarty przy szkole podstawowej w Zagwiździu. » więcej 2019-12-06, godz. 20:45 "Chcemy poprawy bezpieczeństwa na naszych ulicach". Radny Opola apeluje w imieniu mieszkańców Gosławic do prezydenta Mieszkańcy Gosławic chcą, żeby miasto ulicę Wiejską i Wygonową objęło strefą spokojnego ruchu i wprowadziło zakaz poruszania się tam samochodów ciężarowych powyżej… » więcej 2019-12-06, godz. 20:01 "Zrobiło się świątecznie, pięknie, kolorowo". W Opolu ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy na opolskim rynku. Wydarzenie pod hasłem 'Kraina Ciepła' zainaugurowało uroczyste uruchomienie 16-metrowego Koła Młyńskiego. Na… » więcej 2019-12-06, godz. 19:00 Mieszkańcy Ozimka prawdopodobnie 9 lutego 2020 roku wybiorą nowego burmistrza Wszystko wskazuje, że w niedzielę 9 lutego 2020 roku odbędą się przedterminowe wybory na burmistrza Ozimka. Projekt rozporządzenia w tej sprawie opublikowało Rządowe… » więcej 2019-12-06, godz. 16:59 Zderzenie trzech aut na DK 45. Nie żyje 28-letni mieszkaniec Baborowa [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest droga krajowa nr 45 w miejscowości Żużela. Na trasie Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle tuż po godzinie 16:00 zderzyły się trzy pojazdy - dwie osobówki… » więcej 2019-12-06, godz. 15:52 Wrażeń i prezentów wystarczy na długo. Mikołaje z wizytą na oddziale pediatrii USK Uśmiech jest najlepszym lekarstwem, co wiadomo nie od dzisiaj. Nie zabraknie go przez wiele godzin, a nawet dni na twarzach najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego… » więcej 2019-12-06, godz. 15:11 Prudnik: rękodzielnicy zaprezentują wyroby i ozdoby świąteczne Atrakcje dla całych rodzin przygotowano podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Prudniku. Trzydniowej imprezie na rynku towarzyszyć będzie bogata oferta świątecznego… » więcej 2019-12-06, godz. 13:45 Nietypowy prezent na mikołaja. Policjanci z Tułowic otrzymali alkomat Alkomat na mikołaja. Każdy prezent jest dobry. Z takiego założenia wyszły władze Tułowic, które taki sprzęt podarowały policjantom z miejscowego posterunku. » więcej 2019-12-06, godz. 12:45 Sąd: pielęgniarz nie gwałcił więźnia, ale przekroczył uprawnienia Pielęgniarz z głubczyckiego więzienia Łukasz H., początkowo był oskarżany przez więźnia o przymuszenie do kontaktów seksualnych. Miało do tego dochodzić na terenie… » więcej 2019-12-06, godz. 12:30 Już można składać wnioski o "OPOLKĘ" Kartę autobusową proponuje dla mieszkańców stolicy województwa Miejski Zakład Komunikacyjny. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »