Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-11-18, 13:00 Autor: Maciej Stępień

Grodków stawia na basen i rozbudowę kanalizacji. Czas na najważniejsze inwestycje w gminie

Grodkowski ratusz doczeka się modernizacji. W mieście ma powstać kryty basen, a w sołectwach kanalizacja [fot. Maciej Stępień]
Grodkowski ratusz doczeka się modernizacji. W mieście ma powstać kryty basen, a w sołectwach kanalizacja [fot. Maciej Stępień]
Samorząd Grodkowa w nowej kadencji chce postawić na kilka ważnych inwestycji, które będą miały wpływ na dalszy rozwój samorządu. Burmistrz Marek Antoniewicz, który Grodkowem będzie rządził kolejną kadencję zapowiada milionowe inwestycje. Wśród nich jest m.in. budowa krytego basenu.
Antoniewicz w rozmowie z Radiem Opole podkreśla, że inwestycja nabiera tempa, ale o jej ostatecznym kształcie zdecyduje nowa rada.

- Pierwsze prace w zasadzie są już rozpoczęte, bo jesteśmy na etapie tworzenia pełnej dokumentacji. Nowi radni zdecydują, z czego sfinansujemy inwestycję i jaki kierunek obierzemy, jeśli chodzi o to zadnie. Na pewno kryty basen jest dla nas priorytetem - mówi Antoniewicz.

Kolejnym ważnym zadaniem dla gminy ma być skanalizowanie wszystkich miejscowości.
Dziś 20 sołectw już posiada zmodernizowane sieci, ale do 15 miejscowości nadal kanalizacja nie dotarła.

- To sołectwa oddalone od Grodkowa, dlatego tam trzeba będzie zastosować inne rozwiązania techniczne. Chcemy ten problem przynajmniej w części rozwiązać. Dziś np. jesteśmy na etapie rozstrzygnięcia przetargu na budowę kanalizacji w największej wsi na terenie gminy, tj. w Kopicach. – wyjaśnia Antoniewicz.

Samorząd chce także, za unijne pieniądze, zmodernizować budynek grodkowskiego ratusza. Zabytkowy obiekt ma stać się wizytówką miasta.
Marek Antoniewicz

Wiadomości z regionu

2018-12-12, godz. 22:00 13 tysięcy głosów poparcia nie pomogło. Opolski NFZ nie ma pieniędzy na neurochirurgię i OIOM w Kluczborku Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia nie ma pieniędzy na kontrakt dla kluczborskiego szpitala Vital Medic. Placówka od kilku miesięcy walczy, aby podpi ... » więcej 2018-12-12, godz. 21:00 "Świeć się na święta" - ruszyła akcja opolskiej policji. "Piesi mogą w każdej chwili wejść na jezdnię" Na placu Wolności w Opolu policjanci rozdawali przechodniom odblaski, a także przypominali o prawidłowym zachowaniu wszystkich uczestników ruchu drogowego po ... » więcej 2018-12-12, godz. 19:30 W opolskiej Betanii zapachniało świętami. Pacjenci wraz młodzieżą dekorowali świąteczne pierniki Uczniowie klasy gastronomicznej z Zespołu Szkół nr 4 w Opolu upiekli dla pacjentów Betanii dwa kartony pierników. Dziś (12.12) młodzież dostarczyła je senioro ... » więcej 2018-12-12, godz. 19:25 Pożar hali magazynowej. 16 zastępów straży w akcji 16 zastępów straży pożarnej zostało zaalarmowanych z powodu pożaru hali magazynowej w jednym z zakładów przy ul. Portowej w Kędzierzynie-Koźlu. Ogień pojawił ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:46 Wójtowie pięciu gmin: musimy zapewnić transport mieszkańcom Wójtowie pięciu gmin wiejskich z powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego spotkali się z przedstawicielami PKS Racibórz. Rozmowy dotyczyły zapewnienia transportu mi ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:45 Dachowanie na autostradzie. Jedna osoba ranna Na 202 kilometrze autostrady doszło do dachowania samochodu osobowego. Jak podaje dyżurny GDDKiA, jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2018-12-12, godz. 18:45 Nie żyje mężczyzna. Spłonął przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu Przy jednym z bloków na opolskim Zaodrzu spłonął mężczyzna. Do tego tragicznego zdarzenia doszło dzisiaj (12.12) przed godziną 16.00 na tyłach Instytutu Sztuk ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:30 Wigilijne spotkanie seniorów w Domu Dziennego Pobytu "Nad Odrą" Karp pieczony z warzywami ze swojskim chlebem i śląska makówka - tego nie zabrakło dziś (12.12) na stołach w Domu Dziennego Pobytu 'Nad Odrą'. Do wigilijnego ... » więcej 2018-12-12, godz. 18:15 Opolskie Centrum Onkologii stara się o uzyskanie certyfikatu SIS Certyfikat ten potwierdza wysokie standardy jakości usług ośrodków leczenia raka piersi. - Uzyskanie tego certyfikatu jest gwarancją, że skoordynowana opieka ... » więcej 2018-12-12, godz. 17:30 Tragedia na Wrocławskiej w Opolu. To było samopodpalenie? Do tragicznego zdarzenia doszło po południu w Opolu w pobliżu szkoły podstawowej nr 8 w Opolu. Nie żyje mężczyzna, który prawdopodobnie sam się podpalił. Na m ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »