Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-11, 06:00 Autor: Mariusz Chałupnik

W Kluczborku zadbają o kadrę nauczycielską. W gminie ma powstać "Kluczborska szkoła ćwiczeń"

Szkoła [fot. pixabaya]
Szkoła [fot. pixabaya]
Kluczbork chce się zabezpieczyć i wyszkolić kadrę nauczycielską. W gminie mają powstać centra szkolące studentów, którzy swoją przyszłość wiążą właśnie z tym zawodem.
Projekt ma być prowadzony w trzech szkołach podstawowych w Kluczborku i będzie się składał z dwóch elementów - utworzenia i doposażenia pracowni oraz szkoleń.

- Chcemy stworzyć "Kluczborską szkołę ćwiczeń". Tym razem postaramy się o dokształcenie kadry - mówi Elżbieta Pietrzykowska, dyrektor Administracji Oświaty w Kluczborku. - Ten projekt kierujemy do nauczycieli, nie do uczniów. Choć oczywiście kiedyś, w przyszłości skorzystają na nim również uczniowie. Chcemy wzbogacić system szkolenia kadr. Będzie to bardzo dobra forma, prowadzona tu na miejscu - dodaje.

Szkolenia pozwolą rozwinąć przyszłym nauczycielom kompetencje przede wszystkim w zakresie matematyki, nauk przyrodniczych oraz języków.

- Chcemy być w tym elastyczni - podkreśla Pietrzykowska. - Jeśli chodzi o tworzenie warsztatów, to będzie spora dowolność. To co zaproponują nam nauczyciele, to będziemy starali się zrealizować. Na pewno będziemy wsłuchiwać się w ich potrzeby.

Projekt jest współrealizowany z Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Opolu oraz gminą Byczyna. Ma nim zostać objętych około 250 osób. Koszt projektu to ponad milion złotych.
Elżbieta Pietrzykowska
Elżbieta Pietrzykowska

Wiadomości z regionu

2019-11-12, godz. 14:44 Intensywne opady deszczu na zachodzie i południu regionu Ostrzeżenie meteo dla trzech powiatów regionu wydało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Według prognoz IMiGW przed nami deszczowe 2 dni. » więcej 2019-11-12, godz. 14:30 Strażak na quadzie czasem dojedzie szybciej, niż dużym wozem bojowym To najmniejszy z „wozów”, którymi dysponują strażacy z Kędzierzyna-Koźla. Flota pojazdów wzbogaciła się o nowego quada. Maszyna jest warta niespełna 100 tysięcy… » więcej 2019-11-12, godz. 13:15 Diagności laboratoryjni mówią o organizacji badań w systemie ochrony zdrowia W województwie opolskim zarejestrowanych jest 46 laboratoriów. Dzisiaj (12.11) podczas konferencji 'Medycyna Laboratoryjna' pokazano miejsce i rolę diagnosty laboratoryjnego… » więcej 2019-11-12, godz. 12:39 Wyremontowali przedszkole i od razu jest w nim więcej dzieci Zakończyła się termomodernizacja przedszkola w Raszowej, w gminie Leśnica. Za miesiąc dzieci wrócą do odnowionych sal w budynku, który nie tylko został ocieplony… » więcej 2019-11-12, godz. 12:21 Gmina Strzelce Opolskie przejęła kamienicę przez zasiedzenie. Jest wyrok sądu Gmina Strzelce Opolskie przejęła przez tzw. zasiedzenie kamienicę przy ul. Dąbrowskiego 14 - taki jest wyrok sądu w tej sprawie. Chodzi o jeden z czterech budynków… » więcej 2019-11-12, godz. 11:45 Bez ofiar śmiertelnych, ale z nadmierną prędkością i alkoholem. Policja podsumowała długi weekend na opolskich drogach Dwa wypadki drogowe, dwie osoby ranne i 31 kierowców jadących 'na podwójnym gazie'. Opolska policja podsumowała długi weekend na drogach regionu. Oprócz stanu… » więcej 2019-11-12, godz. 11:30 Dziś ostatni dzień II Forum Małżeństwa i Rodziny w Bytomiu. Hasło przewodnie to "Ku wolności" Prawie pół tysiąca osób z różnych zakątków Polski zjechało do Bytomia, by uczestniczyć w trwającym od soboty (09.11) II Forum Małżeństwa i Rodziny. Gośćmi tegorocznego… » więcej 2019-11-12, godz. 10:57 Będzie remont hotelu, żeby wprowadzić tam OPS Największą przyszłoroczną inwestycją w gminie Zdzieszowice będzie przebudowa starego hotelu na pomieszczenia biurowe. Nową siedzibę znajdzie tam Ośrodek Pomocy… » więcej 2019-11-12, godz. 10:45 "Większa różnorodność nie musi być czymś złym". Poranni goście Radia Opole o pierwszym posiedzeniu Sejmu i Senatu - Sejm IX kadencji będzie miejscem sporu światopoglądowego - ocenił w rozmowie 'W cztery oczy' Radia Opole były parlamentarzysta Kukiz'15 Paweł Grabowski. Spotkanie… » więcej 2019-11-12, godz. 09:45 Opole: poranny wypadek na Wrocławskiej Dwa samochody osobowe zderzyły się na ulicy Wrocławskiej w Opolu. Do tego zdarzenia doszło przed godziną 9. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »