Radio Opole » Wiadomości z regionu
2019-01-11, 06:00 Autor: Mariusz Chałupnik

W Kluczborku zadbają o kadrę nauczycielską. W gminie ma powstać "Kluczborska szkoła ćwiczeń"

Szkoła [fot. pixabaya]
Szkoła [fot. pixabaya]
Kluczbork chce się zabezpieczyć i wyszkolić kadrę nauczycielską. W gminie mają powstać centra szkolące studentów, którzy swoją przyszłość wiążą właśnie z tym zawodem.
Projekt ma być prowadzony w trzech szkołach podstawowych w Kluczborku i będzie się składał z dwóch elementów - utworzenia i doposażenia pracowni oraz szkoleń.

- Chcemy stworzyć "Kluczborską szkołę ćwiczeń". Tym razem postaramy się o dokształcenie kadry - mówi Elżbieta Pietrzykowska, dyrektor Administracji Oświaty w Kluczborku. - Ten projekt kierujemy do nauczycieli, nie do uczniów. Choć oczywiście kiedyś, w przyszłości skorzystają na nim również uczniowie. Chcemy wzbogacić system szkolenia kadr. Będzie to bardzo dobra forma, prowadzona tu na miejscu - dodaje.

Szkolenia pozwolą rozwinąć przyszłym nauczycielom kompetencje przede wszystkim w zakresie matematyki, nauk przyrodniczych oraz języków.

- Chcemy być w tym elastyczni - podkreśla Pietrzykowska. - Jeśli chodzi o tworzenie warsztatów, to będzie spora dowolność. To co zaproponują nam nauczyciele, to będziemy starali się zrealizować. Na pewno będziemy wsłuchiwać się w ich potrzeby.

Projekt jest współrealizowany z Wyższą Szkołą Zarządzania i Administracji w Opolu oraz gminą Byczyna. Ma nim zostać objętych około 250 osób. Koszt projektu to ponad milion złotych.
Elżbieta Pietrzykowska
Elżbieta Pietrzykowska

Wiadomości z regionu

2019-01-17, godz. 17:54 Wypadek na Prószkowskiej w Opolu Dwa auta osobowe zderzyły się na ul. Prószkowskiej w Opolu. Do wypadku doszło około godz. 17:00. » więcej 2019-01-17, godz. 17:00 Trzeba wyburzyć budynek socjalny zniszczony przez pożar Budynek socjalny w Zdzieszowicach, w którym w listopadzie ubiegłego roku wybuchł pożar, trzeba będzie wyburzyć. Koszt poniesie gmina. Cały czas trwa policyjne ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:15 Na Spychalskiego w Opolu wraca buspas W piątek (18.01) na ulicę Spychalskiego w Opolu wraca buspas. Wcześniej taka organizacja ruchu od mostu na kanale Ulgi w stronę ulicy Wrocławskiej już funkcjo ... » więcej 2019-01-17, godz. 16:00 Opolskie wcześniaki mogą obronić się przed wirusem RSV Tylko do końca lutego opolskie wcześniaki mogą skorzystać z tego sezonu realizacji programu lekowego 'Profilaktyka zakażeń wirusem RS'. Poradnia Neonatologicz ... » więcej 2019-01-17, godz. 15:00 Weekendowe studniówki dwóch szkół z Opola bez zmian. "Bardzo trudno przełożyć ten bal" Zgodnie z planem odbędą się studniówki w Liceum Ogólnokształcącym numer 1 i Zespole Szkół Ekonomicznych w Opolu, mimo piątkowo-sobotniej żałoby narodowej. » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Ciężarówka z dziurawą tarczą hamulcową zatrzymana przez ITD Ciężarówkę zagrażającą bezpieczeństwu ruchu drogowego zatrzymali podczas rutynowej kontroli inspektorzy z kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiej Ins ... » więcej 2019-01-17, godz. 14:30 Żałoba miejska w Opolu. Odwołano wiele imprez kulturalnych, jutro msza św. w intencji Pawła Adamowicza Opole dziś w żałobie. To decyzja po wydarzeniach do których doszło w niedzielę w Gdańsku. Podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Paweł ... » więcej 2019-01-17, godz. 13:30 Trwa Wojewódzki Konkurs Języka Niemieckiego. Jakim zainteresowaniem cieszy się ten język wśród uczniów? - Frekwencja jest duża, my już tradycyjnie wspieramy stronę organizacyjną i techniczną konkursu - przyznał w rozmowie 'W cztery oczy' Rafał Bartek, przewodnic ... » więcej 2019-01-17, godz. 12:53 Wypchnął kompana przez balkon, odpowie za zabójstwo Nyska policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o zabójstwo. 43-latek miał wypchnąć znajomego przez okno balkonowe na trzecim piętrze. » więcej 2019-01-17, godz. 11:25 Policjanci z Grodkowa przygotowali paczki dla Polaków na Kresach Grodkowscy policjanci i pracownicy cywilni tamtejszego komisariatu kolejny raz zaangażowali się w akcję 'Wesprzyj polskich Kombatantów na Kresach'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »