Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-01-10, 17:50 Autor: Witold Wośtak

Głębiej do portfela trzeba sięgnąć przy wizycie w kluczborskim kinie Bajka

Kino Bajka [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Kino Bajka [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Podrożały bilety do kina Bajka w Kluczborku. Od 1 stycznia kino jest samodzielną jednostka budżetową o nazwie Centrum Aktywności Lokalnej.
Bilety po 12 złotych to już historia - normalne wejściówki w tygodniu kosztują 17 złotych. Bilety weekendowe są droższe o 2 złote. Inne kina miały skarżyć się, że Bajka zaniża ceny, a dystrybutorzy narzekali na nieopłacalność. Dlaczego?

- Cena każdego biletu jest dzielona na pół - mówi Katarzyna Juranek-Mazurczak, kierownik CAL.

- 50 procent ceny biletu oddajemy dystrybutorom, którzy są właścicielami licencji na film. Od pozostałej połowy płacimy podatek, ZAiKS oraz Państwowy Instytut Filmowy. Dla kina pozostaje więc niewielki procent z całego biletu.

Juranek-Mazurczak dodaje, że repertuar kina uwzględnia polskie premiery na miarę możliwości, czyli jednej sali.

- Młodzież zarzuca nam, że pokazujemy mało filmów akcji i mało produkcji topowych z perspektywy właśnie nastolatków. Po zbadaniu rynku w Kluczborku wiemy natomiast, że widownia na podobne filmy będzie chodzić co najwyżej tydzień. Przez kolejne dwa tygodnie, które musimy grać zgodnie z warunkami dystrybutora, sale świecą pustkami.

Dodajmy, że samorząd gminny dofinansowuje bilety posiadaczom Karty Seniora i Karty Rodziny. Funkcjonuje też bilet rodzinny.
Katarzyna Juranek-Mazurczak 1
Katarzyna Juranek-Mazurczak 2

Kultura i rozrywka

2020-01-28, godz. 16:51 Okolicznościową wystawą prudnickie muzeum oddało hołd więźniom i ofiarom II wojny światowej  „Tu są żywi, ale już umarli. Rzeczywistość obozowa na przykładzie losów Wacława Surowieckiego”. Taki tytuł ma najnowsza wystawa w Muzeum Ziemi Prudnickiej. Ekspozycja… » więcej 2020-01-28, godz. 13:30 Przed nami koncert kolędowy w gospelowej odsłonie 'Radość wielka nastała', czyli koncert kolędowy w gospelowym klimacie odbędzie się w środę (29.01) w Filharmonii Opolskiej. Na scenie klubowej zaprezentuje się… » więcej 2020-01-28, godz. 07:42 Film o zamku w Mosznej na dużym ekranie [ZDJĘCIA] W kinie Helios autorzy filmu o zamku w Mosznej zaprezentowali swój film. Produkcja nosi tytuł 'Moszna, historia która nigdy się nie kończy'. » więcej 2020-01-27, godz. 12:30 Ruszyły zapisy na zimowy kurs tworzenia ceramiki w Galerii Sztuki Współczesnej Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 13 lat. Na ferie zaplanowano w sumie 5 spotkań, w ramach których będzie można poznać proces tworzenia… » więcej 2020-01-27, godz. 10:00 "Jak nakarmić dyktatora?" - Witold Szabłowski spotka się z opolanami Witold Szabłowski to dziennikarz, który otrzymał za swoje reportaże już kilka ważnych nagród. Na swoim koncie ma również nominacje m.in. do Nagrody Literackiej… » więcej 2020-01-26, godz. 16:54 Amerykańska przygoda z Bemolem i Nutką! Za nami kolejny koncert rodzinny w filharmonii [ZDJĘCIA] Karnawałowy klimat i amerykańska kultura muzyczna zdominowały pierwszy w nowym roku kalendarzowym, niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej… » więcej 2020-01-26, godz. 14:00 Artyści wykonają dla gminy nie tylko rzeźby, ale również szafki do wymiany książek Do lata jeszcze daleko, ale w Polskiej Cerekwi już teraz planowane są artystyczne wydarzenia, które będą miały miejsce w czasie wakacji. Poza tradycyjnym spotkaniem… » więcej 2020-01-26, godz. 11:00 W Muzeum Wsi Opolskiej już myślą o Wielkanocy. Ruszają bezpłatne warsztaty zdobienia jaj W ramach Wojewódzkiego Konkursu Plastyki Obrzędowej „Kroszonki Opolskie 2020” prowadzone będą zajęcia dla niemal 1,5 tys. osób. » więcej 2020-01-26, godz. 08:00 Filharmonia Opolska: Bemol i Nutka ponownie spotkają się najmłodszymi melomanami Przed nami pierwszy w tym roku kalendarzowym, a czwarty w serii niedzielny (26.01) koncert rodzinny w Filharmonii Opolskiej. Wierszowane opowieści, zagadki, wspólne… » więcej 2020-01-25, godz. 22:00 Historycy ze Strzeleczek poszukują starych zdjęć z tej miejscowości Lokalna Grupa Historyczna ze Strzeleczek przygotowuje się do wydania książki ze starymi fotografiami z tej miejscowości i okolic. W związku z tym zwraca się z… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »