Radio Opole » Kultura i rozrywka
2019-01-10, 17:50 Autor: Witold Wośtak

Głębiej do portfela trzeba sięgnąć przy wizycie w kluczborskim kinie Bajka

Kino Bajka [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Kino Bajka [fot. Kamila Gal-Skorupa]
Podrożały bilety do kina Bajka w Kluczborku. Od 1 stycznia kino jest samodzielną jednostka budżetową o nazwie Centrum Aktywności Lokalnej.
Bilety po 12 złotych to już historia - normalne wejściówki w tygodniu kosztują 17 złotych. Bilety weekendowe są droższe o 2 złote. Inne kina miały skarżyć się, że Bajka zaniża ceny, a dystrybutorzy narzekali na nieopłacalność. Dlaczego?

- Cena każdego biletu jest dzielona na pół - mówi Katarzyna Juranek-Mazurczak, kierownik CAL.

- 50 procent ceny biletu oddajemy dystrybutorom, którzy są właścicielami licencji na film. Od pozostałej połowy płacimy podatek, ZAiKS oraz Państwowy Instytut Filmowy. Dla kina pozostaje więc niewielki procent z całego biletu.

Juranek-Mazurczak dodaje, że repertuar kina uwzględnia polskie premiery na miarę możliwości, czyli jednej sali.

- Młodzież zarzuca nam, że pokazujemy mało filmów akcji i mało produkcji topowych z perspektywy właśnie nastolatków. Po zbadaniu rynku w Kluczborku wiemy natomiast, że widownia na podobne filmy będzie chodzić co najwyżej tydzień. Przez kolejne dwa tygodnie, które musimy grać zgodnie z warunkami dystrybutora, sale świecą pustkami.

Dodajmy, że samorząd gminny dofinansowuje bilety posiadaczom Karty Seniora i Karty Rodziny. Funkcjonuje też bilet rodzinny.
Katarzyna Juranek-Mazurczak 1
Katarzyna Juranek-Mazurczak 2

Kultura i rozrywka

2019-01-17, godz. 16:11 Orkiestra dęta z Krapkowic świętuje 20. urodziny Krapkowicka Orkiestra Dęta świętuje 20-lecie działalności. Z tej okazji odbędzie się specjalny, urodzinowy koncert, nagrana została też płyta. » więcej 2019-01-17, godz. 12:03 Badacz wulkanów spotka się z czytelnikami Grzegorz Gawlik zdobywa i bada wulkany - czasem na jeden poświęca kilka wypraw i wiele dni - często w niedostępnych rejonach i ekstremalnych warunkach, z zejś ... » więcej 2019-01-17, godz. 07:31 Kolorowy świat festiwali. Krystyna Gucewicz w Muzeum Polskiej Piosenki Krystyna Gucewicz, dziennikarka i wieloletnia recenzentka opolskich festiwali, była gościem Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu. Podczas spotkania opowiadała o s ... » więcej 2019-01-16, godz. 20:00 Wystawa "Intelligenzaktion" w Urzędzie Wojewódzkim Nauczyciele, duchowni, urzędnicy, dziennikarze, właściciele ziemscy, rzemieślnicy czy powstańcy śląscy - to bohaterowie wystawy 'Intelligenzaktion' w Urzędzie ... » więcej 2019-01-16, godz. 18:00 Z powodu żałoby odwołano koncerty w czwartek i sobotę W związku z żałobą po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, koncerty i spotkania zostają przełożone lub odwołane. » więcej 2019-01-16, godz. 14:17 Jarosław Makowski nowym dyrektorem Muzeum Ziemi Kozielskiej Zmiana na stanowisku dyrektora Muzeum Ziemi Kozielskiej w organizacji. Bolesława Bezega zastąpi Jarosław Makowski. » więcej 2019-01-16, godz. 09:00 Wystawa Sławoja Dubiela. Fotografie wykonane kamerą otworkową [ZDjĘCIA] Sławoj Dubiel pokazał swoje prace fotograficzne wykonane kamerą otworkową na wystawie zatytułowanej 'może morze' w Fotogalerii Miejskiej Biblioteki Publicznej ... » więcej 2019-01-16, godz. 07:55 Opolanie wspominali poetę Andrzeja Pałosza Wojewódzka Biblioteka Publiczna zaprosiła na spotkanie dr Beatę Świerczewską, autorkę książki „O życiu i twórczości Andrzeja Pałosza. Zarys monograficzny”. » więcej 2019-01-15, godz. 20:36 Dzień Judaizmu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu - Nie wszystkie prawa, które są wprowadzone w Europie sprzyjają mniejszości żydowskiej - zauważa rabin David Basok, który od 2016 roku stoi na czele Wyznaniow ... » więcej 2019-01-15, godz. 17:00 W Skarbimierzu - "Po drugiej stronie" Działające przy Gminnej Bibliotece w Skarbimierzu grupy teatralne przygotowały przedstawienie zatytułowane 'Po drugiej stronie'. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »