Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-31, 20:15 Autor: Katarzyna Zawadzka

Morsy z Opola witają rok 2019 w lodowatej wodzie

Morosowanie [fot. facebook grupy Morsy Opole]
Morosowanie [fot. facebook grupy Morsy Opole]
Już po raz drugi opolskie morsy spędzą Sylwestra na kąpielisku Bolko w Opolu. Przypomnijmy, że grupa tradycyjnie spotyka się w każdą niedzielę w samo południe właśnie w tym miejscu. W sylwestrowy poniedziałek (31.12) jej członkowie zapraszają, aby wspólnie z nimi wejść do lodowatej wody pięć minut przed północą.
- Będzie zdrowo, tanio i nie trzeba wydawać pieniędzy na kreację - mówi Dariusz Chwist z grupy Morsy Opole. - W zeszłym roku wpadliśmy na pomysł, aby spotkać się w Sylwestra. Wtedy po raz pierwszy właśnie w tę noc weszliśmy razem do wody. Frekwencja przekroczyła moje wyobrażenia. Spodziewałem się, że będzie kilka, kilkanaście osób, a było nas kilkadziesiąt, więc w tym roku robimy drugą edycję. Zapraszamy wszystkich chętnych. Jeśli ktoś się nudzi też może przyjść, zobaczyć, jak my to robimy, może też się przekona - dodaje.

- Warto pamiętać, że przed zanurzeniem się w wodzie nie należy jeść obfitego posiłku - przypomina Dariusz Chwist i apeluje, aby nie przynosić petard czy fajerwerków, które powodują huk.

Grupa Opolskie Morsy spotka się także na kąpielisku Bolko we wtorek (1.01), czyli w Nowy Rok tradycyjnie w samo południe.
Dariusz Chwist

Wiadomości z regionu

2019-08-23, godz. 12:45 Brzeg: prowadził auto pod wpływem alkoholu. Kierowcy grozi pięć lat więzienia 40-latek z Lewina Brzeskiego zatrzymany za jazdę na podwójnym gazie. Mężczyzna miał dwa i pól promila alkoholu, auto którym kierował nie miało ważnych badań t ... » więcej 2019-08-23, godz. 12:00 "Korekta liczby województw ma się odbyć kosztem Opolszczyzny". Tomasz Kostuś o planach w sprawie zmian administracyjny ... - Nasza lista jest obsadzona w 99 procentach i jest z kogo wybierać - powiedział w 'Poglądach i Osądach' Radia Opole poseł Tomasz Kostuś, drugi na opolskiej l ... » więcej 2019-08-23, godz. 11:30 „Łączy nas przyszłość” – z takim hasłem Lewica idzie do Sejmu „Łączy nas przyszłość” - z takim hasłem Lewica idzie do sejmu. Opolscy przedstawiciele 'koalicji' Marcelina Zawisza z Partii Razem i Piotr Woźniak z SLD zapre ... » więcej 2019-08-23, godz. 10:08 PiS Bus rusza w kurs po Opolszczyźnie Kampania do parlamentu ruszyła. W trasę po regionie rusza PiS Bus. Na jego pokładzie będzie 'jedynka' opolskiego Prawa i Sprawiedliwości Violetta Porowska, wi ... » więcej 2019-08-23, godz. 09:45 "Należy ten ustrój zmienić". Paweł Kukiz zwolennikiem ordynacji większościowej - Są takie podejrzenia w kuluarach sejmowych, są też komunikaty dotyczące planów powołania województwa częstochowskiego, czy utworzenia regionu środkowo-pomor ... » więcej 2019-08-23, godz. 09:34 Rodzinna integracja w Pietrowicach Głubczyckich. Trwa turnus dla podopiecznych stowarzyszenia "Tacy Sami" 'Zabawa przez rehabilitację' - pod takim hasłem blisko 70 osób bierze udział w turnusie rehabilitacyjnym dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi w Pietrowicach ... » więcej 2019-08-23, godz. 09:32 Zatrzymany za próbę wyłudzenia kredytu Kredyt na 200 tysięcy złotych usiłował wyłudzić 29-letni mieszkaniec Głubczyc w jednym z opolskich banków. Przedłożył fałszywe dokumenty o zatrudnieniu i doch ... » więcej 2019-08-23, godz. 08:30 Nie pomogła zmiana wizerunku i ucieczka za granicę. 18-letni złodziej z Opola zatrzymany 16 zarzutów dotyczących włamań, kradzieży i posiadania narkotyków przedstawiono w prokuraturze 18-latkowi z Opola. Mężczyzna ukrywał się przed policją poza gr ... » więcej 2019-08-22, godz. 22:00 Trwają prewencyjne odstrzały dzików. Przypadków ASF na Opolszczyźnie nie stwierdzono Prewencyjne działania w związku z zagrożeniem wirusem ASF podejmują inspektoraty weterynarii w całym kraju. Przypadki Afrykańskiego Pomoru Świń pojawiają się ... » więcej 2019-08-22, godz. 21:10 Nowy sprzęt do tomografii i mammografii w Opolskim Centrum Onkologii. Ma być mniej bólu i promieniowania Nowoczesne dwa urządzenia: tomograf i mammograf trafiły do Zakładu Radioterapii Opolskiego Centrum Onkologii. Dzięki nim skróci się kolejka oczekujących na ba ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »