Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-12-10, 05:45 Autor: Maciej Stępień

Zmiany w namysłowskich gminnych spółkach. Nowy burmistrz wymienia kierownictwo

EKOWOD ma nowego prezesa. Burmistrz Namysłowa zmienia kierownictwo w spółkach [fot. Maciej Stępień]
EKOWOD ma nowego prezesa. Burmistrz Namysłowa zmienia kierownictwo w spółkach [fot. Maciej Stępień]
Siedziba Namysłowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji [fot. Maciej Stępień]
Siedziba Namysłowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji [fot. Maciej Stępień]
Bartłomiej Stawiarski [fot. Barbara Więcek]
Bartłomiej Stawiarski [fot. Barbara Więcek]
Bartłomiej Stawiarski postanowił odwołać prezesów kilku spółek i wprowadzić zmiany w ich funkcjonowaniu. Stanowisko w ostatnim czasie stracił szef EKOWOD-u, a także prezes Zakładu Administracji Nieruchomości. Zmian dokonano również w Namysłowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji. Zdaniem nowego burmistrza, wiele stanowisk obsadzonych było czynnymi politykami poprzedniej ekipy rządzącej.
Stawiarski w rozmowie z Radiem Opole podkreśla, że to nowo powołane rady nadzorcze odwołują prezesów, ale rzeczywiście jego zdaniem zmiany były pilne i niezbędne.

- Szybkich zmian należało dokonać w EKOWODZIE, ponieważ jeszcze przed wyborami poprzedni prezes potrafił rozdać nowe angaże pracownikom spółki z ogromnymi podwyżkami. Miały one wynieść 600 tysięcy złotych w skali roku. Nasze wodociągi nie mogą pozwolić sobie dziś na takie dodatkowe wydatki – mówi burmistrz Namysłowa.

Decyzję poprzednich władz cofnięto za zgodą większości pracowników EKOWOD-u. Stanowisko stracił również szef Zakładu Administracji Nieruchomości. Nowe władze mają zostać wybrane dzisiaj(10.12). Posadę z kolei utrzymał prezes Namysłowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, ale wewnątrz spółki trzeba było dokonać zmian.

- Utworzono tam cały polityczny moim zdaniem pion marketingowy. Nie wiadomo po co, skoro w gminie funkcjonuje wydział promocji. Pracę znaleźli tam m.in. emerytowani politycy Platformy Obywatelskiej oraz były przewodniczący Rady Miejskiej w Namysłowie. Wszyscy zarabiali oni niewspółmiernie duże pieniądze do zakresu obowiązków. Była to spiżarnia do przechowywania ludzi związanych z poprzednią władzą.

Nowy burmistrz Namysłowa chce szukać w gminie oszczędności. Przyszłoroczny budżet przygotowany przez poprzedników zakłada 5 mln złotych na inwestycje. Obecne władze chcą ten plan wydatków i dochodów nowelizować w pierwszych miesiącach 2019 roku.
Bartłomiej Stawiarski

Wiadomości z regionu

2019-01-19, godz. 20:00 W niedzielę wybory uzupełniające w Turawie. Chodzi o dwa miejsca w radzie gminy Czwórka kandydatów powalczy w niedzielę (20.01) o dwa miejsca w Radzie Gminy Turawa. Wybory uzupełniające dotyczą okręgu numer 6 i numer 14. » więcej 2019-01-19, godz. 19:00 Mieszkańcy wiosek wybierają sołtysów. Coraz częściej tę funkcję sprawują kobiety W prawie wszystkich gminach rozpoczęły się już zebrania wiejskie, w czasie których wybierani są nowi sołtysi i rady sołeckie. Po raz pierwszy przedstawiciele ... » więcej 2019-01-19, godz. 18:00 Politycy powinni zaprzestać mowy nienawiści - uważają opolscy samorządowcy Tragiczna śmierć Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska jest wstrząsem również dla opolskich samorządowców. Mówili o tym w sobotniej (19.01) Samorządowej Loży R ... » więcej 2019-01-19, godz. 16:23 W nocy z soboty na niedzielę możliwa gołoledź W nocy z soboty na niedzielę może być ślisko na drogach. Według komunikatu Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej temperatura będzie wahać się od zera do ... » więcej 2019-01-19, godz. 15:45 Są pieniądze, niedługo ruszy przebudowa rynku w Strzeleczkach Gdy pogoda pozwoli, to rozpoczną się prace przy drugim etapie rewitalizacji rynku w Strzeleczkach. Gminie udało się pozyskać na ten cel 300 tysięcy złotych. » więcej 2019-01-19, godz. 15:36 Jak reagować na niebezpieczeństwo? Radzi były dowódca opolskich antyterrorystów - Takie sytuacje, jak ta w Gdańsku, będą się niestety zdarzały przez brutalizację życia. My coraz więcej zaczynamy hejtować, używać wulgaryzmów, pokazywać swo ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:59 Młodzi lecą do Panamy na Światowe Dni Młodzieży Młodzi ludzie z diecezji opolskiej są już w drodze na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Lecą, aby spotkać się z Ojcem Świętym i poczuć jedność kościoła katoli ... » więcej 2019-01-19, godz. 12:10 Żałoba po tragedii w Gdańsku: "Ciężej na sercu" mówią opolanie [AKTUALIZACJA] Rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe zamordowanego podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W całym kraju o ... » więcej 2019-01-19, godz. 11:18 W tym roku zostanie zakończona rewitalizacja centrum Jemielnicy W tym roku zaplanowano już ostatnie prace w związku z rewitalizacją zabytkowego centrum Jemielnicy. W poprzednich latach udało się odrestaurować stary spichle ... » więcej 2019-01-19, godz. 10:56 Żegnają Pawła Adamowicza i sprzeciwiają się przemocy i nienawiści Od wczoraj trwa żałoba narodowa w związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Flagi są opuszczone do połowy także we wszystkich miastach ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »