Radio Opole » Gospodarka
2018-11-30, 14:30 Autor: Maciej Stępień

Albo dołożą ponad milion złotych, albo śmieci nie zostaną odebrane na czas. Problem w Namysłowie

Śmieci [zdj. Jan Poniatyszyn]
Śmieci [zdj. Jan Poniatyszyn]
W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczono 3,3 mln na wywóz odpadów. W przetargu stanęła tylko jedna firma, której oferta znacznie przekracza zarezerwowane na ten cel pieniądze. Samorząd musi znaleźć naprędce ponad milion złotych. Inaczej po nowym roku śmieci nie będą odbierane.
- Jeżeli podpiszę umowę z EKOWODEM, to muszę znaleźć 1,2 mln złotych w budżecie, a takich pieniędzy poprzednicy mi nie zostawili. Jeśli nie podpiszę, to muszę ogłosić nowy przetarg i nie zdążę go rozstrzygnąć do końca roku. Widzieliśmy wszyscy, co działo się we Włoszech, w Rzymie czy Neapolu, jak śmieci zalegały na ulicach. Nie chciałbym takiej sytuacji u nas. Na szczęście przetarg wygrała nasza miejska spółka, analizujemy teraz ten problem - mówi Radiu Opole Bartłomiej Stawiarski, nowy burmistrz Namysłowa.

Od kilku dni samorządowcy sprawdzają, jakie są możliwości przesunięć w budżecie. Nieoficjalnie mówi się, że umowa z EKOWODEM zostanie podpisana, a wszystko po to, by od stycznia znów odbierać odpady od mieszkańców Namysłowa.
Bartłomiej Stawiarski

Gospodarka

2019-06-19, godz. 20:15 Obwodnica Piastowska w Opolu wykonana w około 65%. Nową trasa pojedziemy w grudniu Roboty drogowe za półmetkiem (60%), natomiast budowa mostów na poziomie 75 procent - tak stopień zaawansowania prac na Obwodnicy Piastowskiej w Opolu ocenia i ... » więcej 2019-06-19, godz. 19:00 NIK przyjrzała się gospodarowaniu wodą. W naszym województwie skontrolowano gminy Nysa i Głuchołazy. Obie wypadły dobr ... Dwie skontrolowane gminy z Opolszczyzny pozytywnie wyróżniają się w raporcie Najwyższej Izby Kontroli odnośnie gospodarki wodnej. Mowa o gminie Nysa i gminie ... » więcej 2019-06-19, godz. 10:30 Umowa podpisana. W Malni rozpocznie się budowa sieci gazowej Podpisano umowę i w gminie Gogolin rozpocznie się budowa sieci gazociągu. Pierwszą miejscowością, w której pojawi się gaz będzie Malnia. Gminie udało się podp ... » więcej 2019-06-19, godz. 08:30 Dobrzeń Wielki inwestuje w drogi. Część zadań już realizuje, na część szuka pieniędzy Dobrzeń Wielki rozpoczął największą tegoroczną inwestycję drogową. To przebudowa ulicy Konopnickiej. Wymieniona zostanie podbudowa, nawierzchnia, a sama droga ... » więcej 2019-06-18, godz. 21:15 Rolnicy z całej Opolszczyzny przyjechali do Łosiowa aby poznać nowe technologie uprawy. "Dzięki temu wiemy, co stosowa ... Około 500 rolników z całej Opolszczyzny odwiedziło Łosiów, gdzie odbyła się kolejna edycja warsztatów polowych zorganizowanych przez Opolski Ośrodek Doradztwa ... » więcej 2019-06-18, godz. 19:02 Koreańska firma chemiczna zainwestuje 100 mln euro w Kędzierzynie-Koźlu. Ma wsparcie MPiT Foosung to koreańska firma chemiczna, która inwestuje w Kędzierzynie-Koźlu. W ubiegłym tygodniu kupiła prawie 20-hektarową działkę na terenach inwestycyjnych ... » więcej 2019-06-18, godz. 18:15 Raport o stanie województwa opolskiego. Zarząd twierdzi, że region się bogaci a opozycja, że coś jest nie tak Mało konkretów - tak raport o stanie województwa opolskiego ocenia sejmikowa opozycja. Radni udzielili wotum zaufania (przy podziale głosów 19/9), ale członko ... » więcej 2019-06-18, godz. 18:00 Opolskie chce wysłać specjalny pociąg na festiwal Pol'and'rock Województwo opolskie chce sfinansować połączenie kolejowe na festiwal Pol'and'Rock w Kostrzyniu nad Odrą. W tej chwili nie mówią ile taka ekstra usługa będzie ... » więcej 2019-06-18, godz. 15:39 Zbliża się remont dwóch kluczborskich ulic w ramach FDS. Będą utrudnienia dla kierowców Będą utrudnienia dla kierowców w Kluczborku z powodu zbliżającego się remontu ulic Powstańców Śląskich i Różanej. Według planu, prace mają rozpocząć się w pie ... » więcej 2019-06-17, godz. 22:00 Remont niemal zakończony. Trzeba jeszcze dokupić sprzęt. Kończą się prace w sali widowiskowej w Głubczycach Kończy się remont sali widowiskowej w głubczyckim Miejskim Ośrodku Kultury. Podniesiony zostanie komfort występujących w niej artystów, jak i widzów. Remont t ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »