Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-26, 08:30 Autor: Witold Wośtak

Wygrywają w wyborach od 2002 roku. Burmistrz Wojtala i wójt Czaja o reelekcji

Waldemar Czaja i Joachim Wojtala [fot. Witold Wośtak]
Waldemar Czaja i Joachim Wojtala [fot. Witold Wośtak]
Rządzili gminami przez 16 lat i dostali kolejny kredyt zaufania. Joachim Wojtala wygrał wybory na burmistrza Gogolina, a wójt Waldemar Czaja zdobył więcej głosów niż kontrkandydat w gminie Zębowice.
Obaj włodarze stoją na czele samorządów od 2002 roku, więc dziś obie gminy są w kondycji takiej, a nie innej, głównie dzięki ich decyzjom.

Burmistrz Wojtala zapewnia, że zdaje sobie sprawę, jak trudno jest o reelekcję. - Opłaca się być przyzwoitym i uczciwie pracować, służąc mieszkańcom. Wyborcy oddali mi to w trójnasób, obdarowując mnie tak wielkim zaufaniem. Fakt, że będę mógł służyć im przez następne pięć lat, jeśli zdrowie pozwoli, to największe wyróżnienie za moje zaangażowanie oraz za to, co osiągnęliśmy wspólnie z zespołem.

Z kolei wójt Czaja uważa, że zawsze znajdzie się grono przeciwników włodarza, a wybory pozostają niewiadomą. - Ktoś może dobrze pracować przez całą kadencję, a jeden nieudany element może zauważyć na finalnej ocenie. Ja nie podchodziłem do wyborów z pewnością, że skoro jestem tyle lat i zrobiłem ileś rzeczy, to muszę zostać wybrany. Podchodziłem z pokorą i oddałem się w ocenę moich wyborców.

Waldemar Czaja zdobył 830 głosów, czyli o ponad 200 więcej niż kontrkandydat Edmund Langosz. Z kolei Joachima Wojtalę poparło ponad 3050 wyborców - trzy razy więcej niż startującego też na stanowisko burmistrza Gogolina Piotra Szymałę.
Joachim Wojtala
Waldemar Czaja

Wiadomości z regionu

2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 Policjantka wracała po pracy do domu, zatrzymała pijanego rowerzystę Prawie 4 promile alkoholu miał 56-letni rowerzysta, którego zatrzymała wracająca po pracy do domu strzelecka policjantka. Mężczyzna próbował jechać na rowerze ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:15 Uczczono ofiary Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. "Ta pamięć lokalna nie powinna nigdy wygasnąć" [ZDJĘCIA] Wojewódzkie uroczystości upamiętniające „Marsze Śmierci” odbyły się w Racławicach Śląskich. Odsłonięto tablicę pamiątkową wspominającą więźniów niemieckiego o ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:00 Ordynariusz Andrzej Czaja na liście biskupów, którzy mieli ukrywać księży-pedofilów. Rzecznik kurii: to informacje kom ... Opolska kuria podważa informacje zawarte w raporcie fundacji „Nie lękajcie się”. To raport dotyczący wykorzystywania małoletnich w Kościele, który dwa dni tem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »