Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-26, 08:30 Autor: Witold Wośtak

Wygrywają w wyborach od 2002 roku. Burmistrz Wojtala i wójt Czaja o reelekcji

Waldemar Czaja i Joachim Wojtala [fot. Witold Wośtak]
Waldemar Czaja i Joachim Wojtala [fot. Witold Wośtak]
Rządzili gminami przez 16 lat i dostali kolejny kredyt zaufania. Joachim Wojtala wygrał wybory na burmistrza Gogolina, a wójt Waldemar Czaja zdobył więcej głosów niż kontrkandydat w gminie Zębowice.
Obaj włodarze stoją na czele samorządów od 2002 roku, więc dziś obie gminy są w kondycji takiej, a nie innej, głównie dzięki ich decyzjom.

Burmistrz Wojtala zapewnia, że zdaje sobie sprawę, jak trudno jest o reelekcję. - Opłaca się być przyzwoitym i uczciwie pracować, służąc mieszkańcom. Wyborcy oddali mi to w trójnasób, obdarowując mnie tak wielkim zaufaniem. Fakt, że będę mógł służyć im przez następne pięć lat, jeśli zdrowie pozwoli, to największe wyróżnienie za moje zaangażowanie oraz za to, co osiągnęliśmy wspólnie z zespołem.

Z kolei wójt Czaja uważa, że zawsze znajdzie się grono przeciwników włodarza, a wybory pozostają niewiadomą. - Ktoś może dobrze pracować przez całą kadencję, a jeden nieudany element może zauważyć na finalnej ocenie. Ja nie podchodziłem do wyborów z pewnością, że skoro jestem tyle lat i zrobiłem ileś rzeczy, to muszę zostać wybrany. Podchodziłem z pokorą i oddałem się w ocenę moich wyborców.

Waldemar Czaja zdobył 830 głosów, czyli o ponad 200 więcej niż kontrkandydat Edmund Langosz. Z kolei Joachima Wojtalę poparło ponad 3050 wyborców - trzy razy więcej niż startującego też na stanowisko burmistrza Gogolina Piotra Szymałę.
Joachim Wojtala
Waldemar Czaja

Wiadomości z regionu

2019-10-15, godz. 15:30 Piłkarz Startu Namysłów złamał nos sędziemu. Nie podobało mu się to, jak sędziował Piłkarz czwartoligowego Startu Namysłów Krystian B. po zakończeniu spotkania ze Skalnikiem Gracze podszedł do sędziego i uderzył go głową w nos. Zawodnik - we ... » więcej 2019-10-15, godz. 15:11 5 osób rannych po wypadku na przejeździe kolejowym w Brzegu. Kierowca ominął rogatki i wjechał w pociąg Przejazd kolejowy na ulicy Wrocławskiej w Brzegu wciąż jest nieprzejezdny po wypadku, do którego doszło w tym miejscu około 13:30. Według relacji świadków, ki ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:45 Opole: I Konwent Przewodniczących Rad Gmin, Powiatów i Sejmiku Województwa Opolskiego za nami Możliwość wykorzystania mediów społecznościowych w informowaniu o działaniach rady czy problemy poszczególnych samorządów terytorialnych - takie tematy porusz ... » więcej 2019-10-15, godz. 14:30 Brak szczepionek przeciwko ospie. Sanepid: dokonaliśmy już wewnętrznych przesunięć Brakuje szczepionek przeciwko ospie, deficyt jest w aptekach i przychodniach. Mają pojawić się w połowie listopadzie, na razie rodzice muszą zaczekać. » więcej 2019-10-15, godz. 14:10 37-letni policjant postrzelił się podczas ćwiczeń na strzelnicy w Strzelcach Opolskich. Policja bada okoliczności wypa ... 37-letni policjant postrzelił się z broni podczas ćwiczeń na strzelnicy znajdującej się w Farskiej Kolonii, dzielnicy na obrzeżach Strzelec Opolskich. Do zdar ... » więcej 2019-10-15, godz. 13:10 Ukradł skuter, a następnie spowodował wypadek pod wpływem alkoholu. 26-letni grodkowianin wpadł w ręce policji Najpierw ukradł motorower, a później wsiadł za kierownicę pod wpływem alkoholu. W tym stanie 26-letni grodkowianin spowodował wypadek na obwodnicy miasta. » więcej 2019-10-15, godz. 12:50 NFZ organizuje "Środę z profilaktyką" w przychodni Centrum w Opolu i zaprasza na bezpłatne badania 'Środa z profilaktyką' to kolejne spotkanie organizowane przez opolski oddział NFZ z myślą o pacjentach w ramach ogólnopolskiej akcji. Tym razem w przychodni ... » więcej 2019-10-15, godz. 12:15 Namysłowscy mundurowi angażują się w pomoc dla 7-letniego Tomka. Dziecko choruje na glejaka mózgu Policjanci z Namysłowa włączają się w akcję pomocy dla chorego syna funkcjonariusza dolnośląskiego garnizonu. 7-letni Tomek z Oławy choruje na glejaka mózgu. ... » więcej 2019-10-15, godz. 11:20 "To będzie forum wymiany doświadczeń". W Opolu rusza spotkanie samorządowców I Konwent Przewodniczących Rad Gmin Powiatów i Sejmiku z województwa opolskiego odbywa się dziś (15.10) w sali Orła Białego na opolskim Ostrówku. - Będzie to ... » więcej 2019-10-15, godz. 10:45 Witold Zembaczyński zadowolony z wyniku wyborczego. "Moje propozycje przekonały Opolan" - To był pojedynek Dawida z Goliatem - tak kampanie wyborczą i swój wynik w wyborach parlamentarnych komentuje Witold Zembaczyński. Polityk Nowoczesnej startu ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »