Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-26, 08:30 Autor: Witold Wośtak

Wygrywają w wyborach od 2002 roku. Burmistrz Wojtala i wójt Czaja o reelekcji

Waldemar Czaja i Joachim Wojtala [fot. Witold Wośtak]
Waldemar Czaja i Joachim Wojtala [fot. Witold Wośtak]
Rządzili gminami przez 16 lat i dostali kolejny kredyt zaufania. Joachim Wojtala wygrał wybory na burmistrza Gogolina, a wójt Waldemar Czaja zdobył więcej głosów niż kontrkandydat w gminie Zębowice.
Obaj włodarze stoją na czele samorządów od 2002 roku, więc dziś obie gminy są w kondycji takiej, a nie innej, głównie dzięki ich decyzjom.

Burmistrz Wojtala zapewnia, że zdaje sobie sprawę, jak trudno jest o reelekcję. - Opłaca się być przyzwoitym i uczciwie pracować, służąc mieszkańcom. Wyborcy oddali mi to w trójnasób, obdarowując mnie tak wielkim zaufaniem. Fakt, że będę mógł służyć im przez następne pięć lat, jeśli zdrowie pozwoli, to największe wyróżnienie za moje zaangażowanie oraz za to, co osiągnęliśmy wspólnie z zespołem.

Z kolei wójt Czaja uważa, że zawsze znajdzie się grono przeciwników włodarza, a wybory pozostają niewiadomą. - Ktoś może dobrze pracować przez całą kadencję, a jeden nieudany element może zauważyć na finalnej ocenie. Ja nie podchodziłem do wyborów z pewnością, że skoro jestem tyle lat i zrobiłem ileś rzeczy, to muszę zostać wybrany. Podchodziłem z pokorą i oddałem się w ocenę moich wyborców.

Waldemar Czaja zdobył 830 głosów, czyli o ponad 200 więcej niż kontrkandydat Edmund Langosz. Z kolei Joachima Wojtalę poparło ponad 3050 wyborców - trzy razy więcej niż startującego też na stanowisko burmistrza Gogolina Piotra Szymałę.
Joachim Wojtala
Waldemar Czaja

Wiadomości z regionu

2020-07-14, godz. 14:45 Oleskie liceum będzie kształcić w zakresie "informatyki wojskowej" jako jedna z 16 szkół w Polsce. To pilotażowy projekt… Oleska szkoła będzie kształcić młodzież na profilu 'Cyberbezpieczeństwo i nowoczesne technologie informatyczne'. » więcej 2020-07-14, godz. 14:05 Już nie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa a Collegium Salutis Humanae. Fuzja uczelni staje się faktem Po blisko 6 latach prób, wątpliwości i sporów od jutra (15.07) oficjalnie Państwowa Medyczna Wyższa Szkoła Zawodowa w Opolu zostanie włączona do struktur Uniwersytetu… » więcej 2020-07-14, godz. 13:00 Mandat i obowiązkowa naprawa układu oczyszczania spalin za posiadanie nielegalnego emulatora Inspektorzy kędzierzyńsko-kozielskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego wykryli emulator SCR podczas kontroli polskiego przewoźnika. To… » więcej 2020-07-14, godz. 12:15 Opolskie parki krajobrazowe zwiedzisz z telefonem w ręku Turyści odwiedzający opolskie parki krajobrazowe mogą korzystać z aplikacji, która podpowie im, gdzie pójść, żeby zobaczyć ciekawe miejsca, przybliży też historię… » więcej 2020-07-14, godz. 12:00 Kędzierzyn-Koźle: wymieniają sieć ciepłowniczą i jednocześnie remontują drogę Remont ulicy Mościckiego na osiedlu Azoty w Kędzierzynie-Koźlu to jedna z większych miejskich inwestycji realizowanych w tym roku. Po jej zakończeniu, większość… » więcej 2020-07-14, godz. 11:15 W Ligocie Wołczyńskiej zderzyły się dwa busy. Jedna osoba ranna [AKTUALIZACJA] Na DK42 w Ligocie Wołczyńskiej po godzinie 09.00 doszło do zderzenia dwóch busów. Jedna osoba została poszkodowana. » więcej 2020-07-14, godz. 11:15 Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2 nowe zakażenia w regionie i śmierć 87-letniej kobiety z powiatu opolskiego Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 267 nowych zakażeniach koronawirusem, dwa z nich dotyczą województwa opolskiego. To oznacza, że dotąd w regionie zakaziło… » więcej 2020-07-14, godz. 11:00 Poszukiwany wpadł w czasie kontroli drogowej Poszukiwany mężczyzna wpadł w ręce policjantów, gdy kierował samochodem, mimo sądowego zakazu. Oprócz tego mundurowi znaleźli przy nim amfetaminę. Teraz za stare… » więcej 2020-07-14, godz. 11:00 Krapkowice: budowlańcy kończą przebudowę starego mostu kolejowego nad Odrą [ZDJĘCIA] Przebudowa nieczynnego mostu kolejowego nad Odrą w Krapkowicach Otmęcie jest już na ukończeniu. Pod koniec roku będą mogły nim przejechać samochody osobowe. Przygotowano… » więcej 2020-07-14, godz. 09:45 WYBORY 2020: "Opole było, jest i będzie bastionem opozycji". Tomasz Kostuś o wynikach wyborów prezydenckich - Opole i Opolszczyzna wcale nie są bastionem Prawa i Sprawiedliwości i Andrzeja Dudy - ocenił w rozmowie 'W cztery oczy' poseł Koalicji Obywatelskiej Tomasz Kostuś… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »