Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-22, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

W powiecie nyskim wyborcza dogrywka tylko w Głuchołazach. Na czele pozostałych gmin bez zmian

Grzegorz Ptak powalczy w II turze z obecnym burmistrzem Głuchołaz [fot. Daniel Klimczak]
Grzegorz Ptak powalczy w II turze z obecnym burmistrzem Głuchołaz [fot. Daniel Klimczak]
Edward Szupryczyński jako jedyny burmistrz w powiecie nie może być jeszcze pewien zwycięstwa [fot. Wanda Kownacka]
Edward Szupryczyński jako jedyny burmistrz w powiecie nie może być jeszcze pewien zwycięstwa [fot. Wanda Kownacka]
Blisko 75% procent mieszkańców gminy Paczków oddało głos na Artura Rolkę [fot. Paula Hołubowicz]
Blisko 75% procent mieszkańców gminy Paczków oddało głos na Artura Rolkę [fot. Paula Hołubowicz]
Tylko w jednej gminie powiatu nyskiego konieczna będzie druga tura wyborów na burmistrza. Włodarze wszystkich pozostałych gmin zachowują swoje stanowiska.
Dogrywka czeka mieszkańców Głuchołaz. Urzędującemu burmistrzowi Edwardowi Szupryczyńskiemu do zwycięstwa w pierwszej turze zabrakło 184 głosów. 4 listopada zmierzy się on ponownie z Grzegorzem Ptakiem, na którego głos oddało 25.85% wyborców.

W wyborach na stanowiska burmistrza Korfantowa i wójta Łambinowic wystartowali tylko ich dotychczasowi włodarze. Większość mieszkańców opowiedziała się za kolejną kadencją.

Największym procentowym poparciem w wyborczej walce cieszył się Artur Rolka, któremu ponownie zaufało blisko 3/4 mieszkańców Paczkowa. Burmistrz przyznał, że tak dobry wynik był dla niego niespodzianką.

- Nie spodziewałem się. Ja podchodziłem do wyborów z duża pokorą. Oczywiście jest bardzo duże zadowolenie moje, moich współpracowników, radnych, których udało nam się wprowadzić. To jest bardzo duże również obciążenie. Wyborcy zaufali, a my musimy oczywiście spełnić ich oczekiwania i dalej kontynuować rozwój gminy, na przynajmniej dotychczasowym poziomie i tempie - zauważał.

Dodajmy, że komitet Artura Rolki zdobył też większość w radzie miasta, obsadzając 10 spośród 15 dostępnych miejsc.

Gospodarze pozostałych gmin w powiecie cieszyli się poparciem w okolicach 60%.
Artur Rolka

Wiadomości z regionu

2020-01-29, godz. 09:00 Stegu Arena w gronie trzech najlepszych obiektów sportowych w Polsce Opolska Stegu Arena nominowana do DEMES 2019 - najważniejszej nagrody biznesu sportowego w kraju. O tytuł najlepszego obiektu sportowego powalczy z drugą pod względem… » więcej 2020-01-29, godz. 08:15 Tym razem aktywność fizyczna. Kolejna profilaktyczna środa z NFZ Pokażą jakie wybrać ćwiczenia, jak wzmocnić swoje ciało i na co zwrócić uwagę, wybierając produkty ze sklepowej półki. 'Aktywność fizyczna', to temat dzisiejszej… » więcej 2020-01-29, godz. 07:32 Sprzedaż portu w Koźlu była legalna i zasadna. Prokuratura umarza śledztwo Prokuratura Okręgowa w Opolu uznała, że sprzedaż przez miasto portu w Koźlu prywatnej spółce była zasadna i legalna. Umorzono dochodzenie wszczęte na wniosek byłego… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Bonifratrzy utworzą w Prudniku Warsztaty Terapii Zajęciowej Wieloletnie zaniechania mają być nadrobione - w Prudniku powstaną Warsztaty Terapii Zajęciowej. Jest to zadanie powiatu, który zrealizuje tamtejszy zakon Bonifratrów… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Wicestarosta nyski nadal kieruje EKOM-em. Nowy prezes spółki zostanie wybrany za kilka tygodni Jeszcze przez kilka tygodni Damian Nowakowski będzie łączył funkcję prezesa miejskiej spółki komunalnej ze stanowiskiem wicestarosty nyskiego. » więcej 2020-01-28, godz. 21:00 Trzech młodych mieszkańców Kluczborka odpowie za nielegalny połów ryb. Ogłuszali je za pomocą petard Trwa policyjne dochodzenie pod kątem nielegalnego połowu ryb na zalewie w Ligocie Górnej (gmina Kluczbork). Do zdarzenia doszło 30 grudnia wieczorem. » więcej 2020-01-28, godz. 18:58 Zamiast chodnikiem idą przez błoto. Pasażerowie z pośpiechu skracają sobie drogę przy remontowanym dworcu autobusowym Ruszyła budowa centrum przesiadkowego Opole Główne. Teren został ogrodzony. Problem w tym, że pasażerowie, którzy chcą sobie skrócić drogę między dworcem PKP a… » więcej 2020-01-28, godz. 18:45 Nowy sekretarz i zastępca wójta w gminie Walce Z nowym rokiem w urzędzie gminy Walce pojawiły się nowe osoby na czołowych stanowiskach. Wójt ma już zastępcę, uporządkowane zostały też sprawy związane ze stanowiskiem… » więcej 2020-01-28, godz. 18:00 Spór wokół kompostowni odpadów w Przedmościu obok Praszki. Mieszkańcy mówią o bombie ekologicznej Mieszkańcy Przedmościa (gmina Praszka) nie chcą kompostowni odpadów we wsi. Inwestycja jest już jednak realizowana. » więcej 2020-01-28, godz. 16:40 Sprawa banerów antyaborcyjnych ponownie w opolskim sądzie. Prokuratura: "Treści nie nieprzyzwoite" Mieszkaniec Opola złożył do sądu wniosek o ukaranie działacza fundacji pro-prawo do życia, zarzucając mu wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym, jazdę pod prąd… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »