Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-22, 18:00 Autor: Daniel Klimczak

W powiecie nyskim wyborcza dogrywka tylko w Głuchołazach. Na czele pozostałych gmin bez zmian

Grzegorz Ptak powalczy w II turze z obecnym burmistrzem Głuchołaz [fot. Daniel Klimczak]
Grzegorz Ptak powalczy w II turze z obecnym burmistrzem Głuchołaz [fot. Daniel Klimczak]
Edward Szupryczyński jako jedyny burmistrz w powiecie nie może być jeszcze pewien zwycięstwa [fot. Wanda Kownacka]
Edward Szupryczyński jako jedyny burmistrz w powiecie nie może być jeszcze pewien zwycięstwa [fot. Wanda Kownacka]
Blisko 75% procent mieszkańców gminy Paczków oddało głos na Artura Rolkę [fot. Paula Hołubowicz]
Blisko 75% procent mieszkańców gminy Paczków oddało głos na Artura Rolkę [fot. Paula Hołubowicz]
Tylko w jednej gminie powiatu nyskiego konieczna będzie druga tura wyborów na burmistrza. Włodarze wszystkich pozostałych gmin zachowują swoje stanowiska.
Dogrywka czeka mieszkańców Głuchołaz. Urzędującemu burmistrzowi Edwardowi Szupryczyńskiemu do zwycięstwa w pierwszej turze zabrakło 184 głosów. 4 listopada zmierzy się on ponownie z Grzegorzem Ptakiem, na którego głos oddało 25.85% wyborców.

W wyborach na stanowiska burmistrza Korfantowa i wójta Łambinowic wystartowali tylko ich dotychczasowi włodarze. Większość mieszkańców opowiedziała się za kolejną kadencją.

Największym procentowym poparciem w wyborczej walce cieszył się Artur Rolka, któremu ponownie zaufało blisko 3/4 mieszkańców Paczkowa. Burmistrz przyznał, że tak dobry wynik był dla niego niespodzianką.

- Nie spodziewałem się. Ja podchodziłem do wyborów z duża pokorą. Oczywiście jest bardzo duże zadowolenie moje, moich współpracowników, radnych, których udało nam się wprowadzić. To jest bardzo duże również obciążenie. Wyborcy zaufali, a my musimy oczywiście spełnić ich oczekiwania i dalej kontynuować rozwój gminy, na przynajmniej dotychczasowym poziomie i tempie - zauważał.

Dodajmy, że komitet Artura Rolki zdobył też większość w radzie miasta, obsadzając 10 spośród 15 dostępnych miejsc.

Gospodarze pozostałych gmin w powiecie cieszyli się poparciem w okolicach 60%.
Artur Rolka

Wiadomości z regionu

2019-03-18, godz. 20:20 Co dalej z otmuchowskim Sandaczem? "Prace idą pełną parą, znajdziemy brakujące pieniądze na remont" Prace remontowe przy 'Sandaczu', czyli dawnym ośrodku wypoczynkowym nad Jeziorem Otmuchowskim idą pełną parą i nie są zagrożone, mimo iż powiat wycofał się z ... » więcej 2019-03-18, godz. 20:15 Duże utrudnienia przy dworcu PKP Opole Wschodnie. Od dzisiaj czasowo będzie zamykany przejazd pod wiaduktem na ul. Ole ... W związku z przebudową dworca kolejowego Opole Wschodnie dzisiaj (18.03) rozpoczyna się demontaż przęsła oraz podpór pod wiaduktem kolejowym na ulicy Oleskiej. » więcej 2019-03-18, godz. 20:00 Joachim Brudziński, szef MSWiA spotkał się w Opolu z podległymi mu służbami Koordynacja działań, podsumowanie pracy w ubiegłym roku i plan na rok trwający. W Opolu minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński spotkał ... » więcej 2019-03-18, godz. 18:40 Trwają przygotowania do tegorocznego Dnia Flagi. Patronat nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki - Przygotowania do Święta Flagi Rzeczypospolitej trwają już długo, bo tak ważnej uroczystości nie da się zorganizować w przeciągu jednego miesiąca - powiedzia ... » więcej 2019-03-18, godz. 17:40 Pięciu kierowców straciło prawo jazdy. W terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h Policjanci ze Strzelec Opolskich w miniony weekend (15-17.03) zatrzymali pięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o przynajmniej 50 km/h w ter ... » więcej 2019-03-18, godz. 17:40 Dzielni nastolatkowie wyróżnieni. Karolina i Denis z medalami "Młody Bohater" Wykazali się niezwykłą odwagą i przytomnością umysłu, dzięki czemu uratowali ludzkie życie. 17-letnia Karolina Łada z Jasienicy Górnej i 14-letni Denis Korzen ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:35 Służbowy samochód ministra Brudzińskiego zatrzymany na Opolszczyźnie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Skończyło ... Kluczborska policja udowodniła, że nawet przedstawiciele rządu nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód szefa MSWiA J ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:30 Bus "NowejPiątki" w trasie. Na początek odwiedził dwie gminy powiatu opolskiego Dąbrowa i Komprachcice to pierwsze przystanki w województwie opolskim w ramach akcji 'NowaPiątka'. Przedstawiciele administracji rządowej prowadzą od dziś (18 ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:23 Centrum Opola bez samochodów, ale z ogródkami letnimi. Ratusz przygotowuje pierwszy etap zmian Azyl dla pieszych i rowerzystów oraz wprowadzenie strefy zamieszkania z ograniczonym ruchem samochodów w obszarze ulic: Koraszewskiego, Rynek, Książąt Opolski ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:00 Przebudowa dworca Opole Wschodnie: Zabytkowe filary i barierki nie trafią na złom. Zostaną wykorzystane w innych miejs ... Żeliwne filary wiaduktu zostaną ponownie wykorzystane - takie są plany PKP PLK, który prowadzi przebudowę stacji Opole Wschodnie. Przypomnijmy, dziś (18.03) w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »