Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-24, 08:00 Autor: Daniel Klimczak

Głuchołazy przed wyborczą dogrywką. Szupryczyński: nigdy nie wygrywałem w I turze. Ptak: dosyć polityki dyktatora

W II turze zmierzą się Edward Szupryczyński i Grzegorz Ptak
W II turze zmierzą się Edward Szupryczyński i Grzegorz Ptak
Głuchołazy jako jedyne miasto w powiecie nyskim nie zakończyło jeszcze wyborczej walki. Edward Szupryczyński zdobył mniej niż 50% głosów, przez co w II turze zmierzy się z reprezentującym komitet Kukiz'15 Grzegorzem Ptakiem.
Do reelekcji w I turze urzędującemu burmistrzowi zabrakło 184 głosów. Mimo to gospodarz miasta cieszy się z uzyskanego wyniku.

- Poza jednym okręgiem szpitalnym, we wszystkich okręgach osiągnąłem największą liczbę głosów. Na pewno każdy startując chciałby to mieć już za sobą. To nie jest moja pierwsza kadencja. Nigdy nie wygrywałem w I turze, jestem przyzwyczajony do takiej trudnej pracy przekonywania nawet tych, którzy w I turze wybrali innego kandydata - przyznaje.

Z kolei Grzegorz Ptak, któremu w I turze zaufała nieco ponad 1/4 wyborców uważa, że jego wynik był manifestem niezadowolenia mieszkańców z działań obecnych władz miasta. Styl rządzenia swojego rywala określa "polityką dyktatora", której chce się przeciwstawiać między innymi poprzez dialog z mieszkańcami.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyniku. W sumie to jest ponad 50% ludzi, którzy głosowali jakby przeciwko obecnej władzy, więc jest bardzo dobry wynik i to jest dobra prognoza na 4 listopada - zapowiada.

Oprócz Głuchołaz, wyborcza dogrywka odbędzie się jeszcze między innymi w Brzegu, Namysłowie, Niemodlinie, Prudniku i Głogówku.
Edward Szupryczyński
Grzegorz Ptak

Wiadomości z regionu

2019-04-19, godz. 20:00 Opolszczyzna będzie kontynuować współpracę z landem Nadrenia-Palatynat. My im specjalistów, oni nam technologie Województwo opolskie przedłuża współpracę Nadrenią-Palatynatem w Niemczech. Opolszczyzna dostarczy specjalistów do rozwijającej się niemieckiej gospodarki, na ... » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 Uważajmy na kieszonkowców, jedźmy ostrożnie - apeluje przed świętami policja Tłumy w sklepach, na bazarach, czy środkach komunikacji miejskiej. To idealne warunki dla złodziei. Ich aktywność zwiększa się zwłaszcza przed świętami. » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 To tradycja kultywowana od wieków. Na opolskich polach znów pojawiły się krzyżyki Powstają w intencji pomyślnych i obfitych zbiorów. Mają chronić przed powodzią, suszą i innymi klęskami żywiołowymi, a rolników zabezpieczyć dodatkowo przed n ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:33 Najmłodsi grodkowianie sami przygotowali wielkanocne ciasteczka i świąteczne ozdoby Świąteczną atmosferę czuć od kilku dni w grodkowskim domu kultury. Pod okiem instruktorów, najmłodsi mieszkańcy mogli nauczyć się, jak własnoręcznie przygotow ... » więcej 2019-04-19, godz. 18:00 Świąteczne zakupy rób z głową i listą potrzebnych produktów - apeluje opolski Bank Żywności W Polsce co roku marnuje się około 9 milionów ton żywności. Skala tego zjawiska szczególnie nasila się w okresie świątecznym. Do najczęściej marnowanych i wyr ... » więcej 2019-04-19, godz. 17:00 Klekotki i kołatki zamiast dzwonów. W Wawelnie dzieci "klekoczą" na znak żałoby po Chrystusie Wielki Piątek w Kościele katolickim to jedyny dzień w roku, w którym nie odprawia się mszy świętej. W kościołach zamilkły wszystkie dzwony, a ich miejsce zaję ... » więcej 2019-04-19, godz. 16:07 Funkcjonariusz służby więziennej postrzelił się w trakcie ćwiczeń Do nietypowego wypadku doszło dzisiaj (19.04) w Farskiej Kolonii pod Strzelcami Opolskimi. Na strzelnicy Służby Więziennej funkcjonariusz tej formacji przypad ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:57 "Pomagali wszyscy, ludzie przynosili palety i znaki drogowe". Strażacy o akcji ratowniczej w Schodni koło Ozimka - To była bardzo trudna akcja - tak o ratowaniu zasypanego zwałami ziemi pracownika budującego kanalizację w Schodni mówi uczestniczący w akcji młodszy kapita ... » więcej 2019-04-19, godz. 15:30 Nauczyciele wszystkich szkół w Opolu nadal protestują. Z protestu zrezygnowało część przedszkoli 12. dzień strajku nauczycieli. 91 procent placówek oświatowych z Opola nadal strajkuje. » więcej 2019-04-19, godz. 15:00 Jedno przedszkole wycofało się ze strajku nauczycieli. Kurator oświaty apeluje o klasyfikowanie maturzystów Pracownicy Przedszkola Publicznego numer 5 w Opolu wycofali się dzisiaj (19.04) z akcji strajkowej. To jedyna zmiana na Opolszczyźnie. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »