Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-18, 15:00 Autor: Ewelina Laxy

KWW Mniejszość Niemiecka podsumowuje kampanię wyborczą. "To był intensywny i szybki czas"

KWW Mniejszość Niemiecka podsumował kończącą się kampanię wyborczą [fot. Ewelina Laxy]
KWW Mniejszość Niemiecka podsumował kończącą się kampanię wyborczą [fot. Ewelina Laxy]
KWW Mniejszość Niemiecka podsumował kończącą się kampanię wyborczą [fot. Ewelina Laxy]
KWW Mniejszość Niemiecka podsumował kończącą się kampanię wyborczą [fot. Ewelina Laxy]
KWW Mniejszość Niemiecka podsumował kończącą się kampanię wyborczą. Komitetowi udało się zebrać 11 tysięcy podpisów poparcia pod listami ponad 600 kandydatów. Jak mówią członkowie KWW w kampanii jednym z nadrzędnych celów były spotkania z mieszkańcami i wyborcami.
- W kampanię zaangażowali się też sympatycy naszego towarzystwa. Liczba zebranych podpisów jest dla nas sukcesem - mówi Rafał Bartek, pełnomocnik KWW Mniejszość Niemiecka. - To pokazuje też skalę, ogromna skalę zaangażowania ludzi "od dołu". Tak też byli wskazywani nasi kandydaci, własnie "od dołu" poprzez struktury. Wystawienie 605 kandydatów do 37 gmin, do 7 powiatów i do sejmiku województwa w 4 okręgach, to jest wyzwanie również logistyczne i techniczne.

Na konferencji prasowej członkowie KWW Mniejszość Niemiecka przypominali o swoich najważniejszych założeniach w tych wyborach samorządowych

- Nasz program zawiera to, co czujemy i o czym myślimy - mówi Zuzanna Donath-Kasiura, kandydatka do sejmiku województwa. - Traktujemy region, w którym mieszkamy jako całość. To, co dla nas najważniejsze, to rodzina, to gospodarka, infrastruktura, ekologia, to społeczeństwo obywatelskie i edukacja.

- Kampania wyborcza to ukoronowanie naszej pracy przez całą kadencję. Szliśmy przez całą kadencję z tą dobrą robotą na wszystkich szczeblach - dodaje Hubert Kołodziej, radny sejmiku, ubiegający się o reelekcję.

KWW Mniejszość Niemiecka wystawiła w sumie 23 kandydatów na wójtów i burmistrzów, a oficjalnie poparło 8 kandydatów. W sumie na listach komitetu znalazły się 252 kandydatki, co stanowi 42% i 353 kandydatów (58%).
Rafał Bartek
Zuzanna Donath-Kasiura, Hubert Kołodziej

Wiadomości z regionu

2020-01-29, godz. 08:15 Tym razem aktywność fizyczna. Kolejna profilaktyczna środa z NFZ Pokażą jakie wybrać ćwiczenia, jak wzmocnić swoje ciało i na co zwrócić uwagę, wybierając produkty ze sklepowej półki. 'Aktywność fizyczna', to temat dzisiejszej… » więcej 2020-01-29, godz. 07:32 Sprzedaż portu w Koźlu była legalna i zasadna. Prokuratura umarza śledztwo Prokuratura Okręgowa w Opolu uznała, że sprzedaż przez miasto portu w Koźlu prywatnej spółce była zasadna i legalna. Umorzono dochodzenie wszczęte na wniosek byłego… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Bonifratrzy utworzą w Prudniku Warsztaty Terapii Zajęciowej Wieloletnie zaniechania mają być nadrobione - w Prudniku powstaną Warsztaty Terapii Zajęciowej. Jest to zadanie powiatu, który zrealizuje tamtejszy zakon Bonifratrów… » więcej 2020-01-28, godz. 22:00 Wicestarosta nyski nadal kieruje EKOM-em. Nowy prezes spółki zostanie wybrany za kilka tygodni Jeszcze przez kilka tygodni Damian Nowakowski będzie łączył funkcję prezesa miejskiej spółki komunalnej ze stanowiskiem wicestarosty nyskiego. » więcej 2020-01-28, godz. 21:00 Trzech młodych mieszkańców Kluczborka odpowie za nielegalny połów ryb. Ogłuszali je za pomocą petard Trwa policyjne dochodzenie pod kątem nielegalnego połowu ryb na zalewie w Ligocie Górnej (gmina Kluczbork). Do zdarzenia doszło 30 grudnia wieczorem. » więcej 2020-01-28, godz. 18:58 Zamiast chodnikiem idą przez błoto. Pasażerowie z pośpiechu skracają sobie drogę przy remontowanym dworcu autobusowym Ruszyła budowa centrum przesiadkowego Opole Główne. Teren został ogrodzony. Problem w tym, że pasażerowie, którzy chcą sobie skrócić drogę między dworcem PKP a… » więcej 2020-01-28, godz. 18:45 Nowy sekretarz i zastępca wójta w gminie Walce Z nowym rokiem w urzędzie gminy Walce pojawiły się nowe osoby na czołowych stanowiskach. Wójt ma już zastępcę, uporządkowane zostały też sprawy związane ze stanowiskiem… » więcej 2020-01-28, godz. 18:00 Spór wokół kompostowni odpadów w Przedmościu obok Praszki. Mieszkańcy mówią o bombie ekologicznej Mieszkańcy Przedmościa (gmina Praszka) nie chcą kompostowni odpadów we wsi. Inwestycja jest już jednak realizowana. » więcej 2020-01-28, godz. 16:40 Sprawa banerów antyaborcyjnych ponownie w opolskim sądzie. Prokuratura: "Treści nie nieprzyzwoite" Mieszkaniec Opola złożył do sądu wniosek o ukaranie działacza fundacji pro-prawo do życia, zarzucając mu wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym, jazdę pod prąd… » więcej 2020-01-28, godz. 16:32 Przedstawiciele Solidarnej Polski proszą o poparcie reformy sądownictwa Opolscy politycy Solidarnej Polski zwrócili się do sędziów z prośbą o poparcie reformy sądownictwa i zaakceptowanie słuszności powołanej Izby Dyscyplinarnej. Na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »