Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-18, 15:00 Autor: Ewelina Laxy

KWW Mniejszość Niemiecka podsumowuje kampanię wyborczą. "To był intensywny i szybki czas"

KWW Mniejszość Niemiecka podsumował kończącą się kampanię wyborczą [fot. Ewelina Laxy]
KWW Mniejszość Niemiecka podsumował kończącą się kampanię wyborczą [fot. Ewelina Laxy]
KWW Mniejszość Niemiecka podsumował kończącą się kampanię wyborczą [fot. Ewelina Laxy]
KWW Mniejszość Niemiecka podsumował kończącą się kampanię wyborczą [fot. Ewelina Laxy]
KWW Mniejszość Niemiecka podsumował kończącą się kampanię wyborczą. Komitetowi udało się zebrać 11 tysięcy podpisów poparcia pod listami ponad 600 kandydatów. Jak mówią członkowie KWW w kampanii jednym z nadrzędnych celów były spotkania z mieszkańcami i wyborcami.
- W kampanię zaangażowali się też sympatycy naszego towarzystwa. Liczba zebranych podpisów jest dla nas sukcesem - mówi Rafał Bartek, pełnomocnik KWW Mniejszość Niemiecka. - To pokazuje też skalę, ogromna skalę zaangażowania ludzi "od dołu". Tak też byli wskazywani nasi kandydaci, własnie "od dołu" poprzez struktury. Wystawienie 605 kandydatów do 37 gmin, do 7 powiatów i do sejmiku województwa w 4 okręgach, to jest wyzwanie również logistyczne i techniczne.

Na konferencji prasowej członkowie KWW Mniejszość Niemiecka przypominali o swoich najważniejszych założeniach w tych wyborach samorządowych

- Nasz program zawiera to, co czujemy i o czym myślimy - mówi Zuzanna Donath-Kasiura, kandydatka do sejmiku województwa. - Traktujemy region, w którym mieszkamy jako całość. To, co dla nas najważniejsze, to rodzina, to gospodarka, infrastruktura, ekologia, to społeczeństwo obywatelskie i edukacja.

- Kampania wyborcza to ukoronowanie naszej pracy przez całą kadencję. Szliśmy przez całą kadencję z tą dobrą robotą na wszystkich szczeblach - dodaje Hubert Kołodziej, radny sejmiku, ubiegający się o reelekcję.

KWW Mniejszość Niemiecka wystawiła w sumie 23 kandydatów na wójtów i burmistrzów, a oficjalnie poparło 8 kandydatów. W sumie na listach komitetu znalazły się 252 kandydatki, co stanowi 42% i 353 kandydatów (58%).
Rafał Bartek
Zuzanna Donath-Kasiura, Hubert Kołodziej

Wiadomości z regionu

2019-03-18, godz. 14:43 Przejmują konto na portalu społecznościowym i wyłudzają kod BLIK do banku. Uwaga na internetowych oszustów! Opolscy policjanci przestrzegają przed oszustwami dokonywanymi przy wykorzystaniu jednorazowego kodu z aplikacji mobilnej banku. » więcej 2019-03-18, godz. 12:56 Zapadł wyrok za wypadek sprzed 3 lat niedaleko Olesna. Zginęła córka oskarżonej i jej najlepsza przyjaciółka Opolski sąd odwoławczy prawomocnie skazał na rok więzienia w zawieszeniu na 3 lata kobietę, która doprowadziła do śmiertelnego wypadku, w którym zginęła jej c ... » więcej 2019-03-18, godz. 11:00 Opole przeznaczy pieniądze na policyjne staże 88 tysięcy złotych trafi z budżetu Opola na Fundusz Wsparcia Policji. Umowę w tej sprawie opolski garnizon zawarł z prezydentem miasta Arkadiuszem Wiśniewskim. » więcej 2019-03-18, godz. 10:59 Bus Nowej Piątki ruszył w teren. W ramach akcji informacyjnej odwiedzi wszystkie gminy województwa Ruszyła akcja informacyjna na temat Nowej Piątki. Specjalny bus do końca kwietnia odwiedzi wszystkie gminy województwa opolskiego. Przeszkoleni pracownicy urz ... » więcej 2019-03-18, godz. 09:32 Aresztowany za posiadanie marihuany i amfetaminy Ponad 350 gramów amfetaminy i blisko 30 gramów marihuany zabezpieczyli policjanci u 36-letniego mieszkańca Brzegu. Na wniosek prokuratury sąd tymczasowo aresz ... » więcej 2019-03-18, godz. 07:30 Zmiana organizacji ruchu na wysokości dworca Opole Wschodnie. Do 18 kwietnia utrudnienia nocne pod wiaduktem na ul. Ol ... Nocna zmiana organizacji ruchu w rejonie dworca Opole Wschodnie. W poniedziałek (18.03) PKP Polskie Linie Kolejowe rozpoczną demontaż przęsła i podpór pod wia ... » więcej 2019-03-18, godz. 07:29 Bus "NowaPiątka" rusza w teren. Zaprezentuje Opolanom szczegóły rządowych propozycji 'Bus na piątkę' rusza w kurs po województwie. To rządowa inicjatywa, która stawia sobie za cel prezentację w terenie tzw. piątki Kaczyńskiego. W naszym region ... » więcej 2019-03-17, godz. 19:00 Polska polityka zagraniczna zdominowała Niedzielną Lożę Radiową W tym roku mija 20. rocznica przystąpienia Polski do NATO. O dwóch dekadach członkostwa naszego kraju w Sojuszu Północnoatlantyckim, a także o czwartkowym exp ... » więcej 2019-03-17, godz. 17:00 Opolscy motocykliści przywitali wiosnę. Sezon można uznać za otwarty Wypędzili zimę, a przywitali wiosnę. W Opolu kilkuset miłośników jednośladów rozpoczęło motocyklowy sezon. » więcej 2019-03-17, godz. 16:15 74 lata temu wyzwolono obóz jeniecki w Łambinowicach. Życie straciło tam blisko 40 tysięcy osób W Łambinowicach uczczono 74. rocznicę wyzwolenia Stalagu 344. Lamsdorf. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz państwowych, samorządowych oraz kom ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »