Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-08, 18:30 Autor: Jacek Pelczar

Mniejszość Niemiecka stawia na zdrowie

Mniejszość Niemiecka stawia na zdrowie - konferencja prasowa [fot. Jacek Pelczar]
Mniejszość Niemiecka stawia na zdrowie - konferencja prasowa [fot. Jacek Pelczar]
Polityka zdrowotna, opieka senioralna i kształcenie zawodowe. To jedne z najważniejszych elementów kampanii kandydatów Mniejszości Niemieckiej do sejmiku wojewódzkiego z okręgu numer 3, czyli powiatów kędzierzyńskiego-kozielskiego i strzeleckiego. Konferencję prasową mniejszość zorganizowała przed budynkiem dyrekcji szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.
Startujący do sejmiku wicemarszałek Roman Kolek podkreślał jak istotne jest finansowanie opieki zdrowotnej.

- Od lat zwracamy uwagę i chcemy skuteczniej zabiegać o to, aby Opolszczyzna uzyskała więcej pieniędzy na świadczenia zdrowotne. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to niesłychanie ważne w sytuacji, gdy w raportach Najwyższej Izby Kontroli, chociażby, wskazane jest, że Opolszczyzna pod tym względem jest poszkodowana. Chcemy sprawiedliwego podziału pieniędzy między regiony. O to będziemy zabiegać. Mam nadzieję, że skutecznie.

Kandydaci mówili również na temat potrzeby zapewnienia opieki zdrowotnej i dziennej osobom starszym, o których często się zapomina, albo zdarza się, że zajmują się tym ludzie nieprzygotowani.
Kandydatka Dorota Rak, zwracała uwagę, że zmiany wprowadzić należy jak najszybciej, by mogły one zaprocentować w przyszłości.

- Opieki jest za mało! Te słowa kieruję nie tylko do ludzi starszych, ale również do ludzi młodych. Jaki system teraz zostanie przez nas wypracowany, taki system my odziedziczymy. Współpraca polityki zdrowotnej i społecznej jest niezmiernie ważna. Będziemy wspierać wszystkie programy, które umożliwią skuteczną i rzetelną opiekę nad osobami starszymi.

Kandydaci obiecywali również zająć się kwestią rozwoju kształcenia zawodowego, które według nich jest kolejnym problemem społecznym z jakim boryka się Opolszczyzna.
Roman Kolek
Dorota Rak

Wiadomości z regionu

2019-01-21, godz. 22:00 Wandale grasują w Brzegu. O pomoc w ich zatrzymaniu apelują policja i straż miejska Powyrywane znaki, przewrócone śmietniki, zniszczone tablice informacyjne - do takich powtarzających się aktów wandalizmu dochodzi ostatnio w Brzegu. » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Miał być nowy dom, jest konflikt o zadatek. Sąd pomoże w rozwiązaniu sprawy Pan Michał, marzył o kupnie domu za blisko 300 tysięcy złotych w Walidrogach koło Opola, podpisał umowę przedwstępną i wpłacił zadatek. Bank kredytu nie przyz ... » więcej 2019-01-21, godz. 21:00 Ubezpieczajmy dzieci! - apeluje NFZ Nawet 25 tysięcy dzieci w naszym województwie nie jest zgłoszonych do ubezpieczenia zdrowotnego. » więcej 2019-01-21, godz. 20:00 Opolski ratusz rozważa zmiany w Budżecie Obywatelskim Opola Powstała koncepcja, aby przenieść zadania mikro do tzw. inicjatywy lokalnej. Ten pomysł był omawiany dziś (21.01) na debacie w Miejskiej Bibliotece Publicznej ... » więcej 2019-01-21, godz. 19:54 Kolejna ofiara zimy na Opolszczyźnie Kolejna ofiara ujemnych temperatur w naszym regionie. Około godziny 15 w Oleśnie przy ulicy Mostowej przechodnie zauważyli w wodzie przymarznięte ciało mężczy ... » więcej 2019-01-21, godz. 17:00 Wnuki życzą spokoju i zdrowia. W Filharmonii Opolskiej obchodzono Opolskie Święto Babci i Dziadka To u nich znajdziemy przytulny kąt, pyszny posiłek, dobrą radę i wiele miłości oraz wyrozumiałości. Dziś i jutro babcie i dziadkowie mają swoje święto. To cza ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:15 Rośnie liczba chorych na odrę w regionie. Pediatria USK w Opolu trzyma w rezerwie kilkanaście łóżek Od początku roku na Opolszczyźnie odnotowano 10 przypadków zachorowań na odrę - to o dwa więcej niż w całym 2018 r. Chorzy w większości trafili do Szpitala Wo ... » więcej 2019-01-21, godz. 16:00 Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek Brzegu Z bezpłatnych badań mammograficznych mogą skorzystać mieszkanki Brzegu. Zaproszenie jest kierowane do pań w wieku 50-69 lat. » więcej 2019-01-21, godz. 15:15 Prudnik: chciał być burmistrzem, stanie przed sądem za nieprawidłowości związane z listami poparcia dla swoich kandyda ... Za złamanie prawa w związku z wyborami samorządowymi odpowie Wojciech B., który chciał kandydować na burmistrza Prudnik. Zarzuca mu się m.in. przestępstwo prz ... » więcej 2019-01-21, godz. 14:04 Gmina sfinansuje działalność szkoły dla tylko jednej klasy Po spotkaniu z rodzicami uczniów władze gminy Reńska Wieś podjęły decyzję w sprawie przenosin klasy ze szkoły w Komornie do placówki w Koźlu. Z powodu małego ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »