Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-08, 18:30 Autor: Jacek Pelczar

Mniejszość Niemiecka stawia na zdrowie

Mniejszość Niemiecka stawia na zdrowie - konferencja prasowa [fot. Jacek Pelczar]
Mniejszość Niemiecka stawia na zdrowie - konferencja prasowa [fot. Jacek Pelczar]
Polityka zdrowotna, opieka senioralna i kształcenie zawodowe. To jedne z najważniejszych elementów kampanii kandydatów Mniejszości Niemieckiej do sejmiku wojewódzkiego z okręgu numer 3, czyli powiatów kędzierzyńskiego-kozielskiego i strzeleckiego. Konferencję prasową mniejszość zorganizowała przed budynkiem dyrekcji szpitala w Kędzierzynie-Koźlu.
Startujący do sejmiku wicemarszałek Roman Kolek podkreślał jak istotne jest finansowanie opieki zdrowotnej.

- Od lat zwracamy uwagę i chcemy skuteczniej zabiegać o to, aby Opolszczyzna uzyskała więcej pieniędzy na świadczenia zdrowotne. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to niesłychanie ważne w sytuacji, gdy w raportach Najwyższej Izby Kontroli, chociażby, wskazane jest, że Opolszczyzna pod tym względem jest poszkodowana. Chcemy sprawiedliwego podziału pieniędzy między regiony. O to będziemy zabiegać. Mam nadzieję, że skutecznie.

Kandydaci mówili również na temat potrzeby zapewnienia opieki zdrowotnej i dziennej osobom starszym, o których często się zapomina, albo zdarza się, że zajmują się tym ludzie nieprzygotowani.
Kandydatka Dorota Rak, zwracała uwagę, że zmiany wprowadzić należy jak najszybciej, by mogły one zaprocentować w przyszłości.

- Opieki jest za mało! Te słowa kieruję nie tylko do ludzi starszych, ale również do ludzi młodych. Jaki system teraz zostanie przez nas wypracowany, taki system my odziedziczymy. Współpraca polityki zdrowotnej i społecznej jest niezmiernie ważna. Będziemy wspierać wszystkie programy, które umożliwią skuteczną i rzetelną opiekę nad osobami starszymi.

Kandydaci obiecywali również zająć się kwestią rozwoju kształcenia zawodowego, które według nich jest kolejnym problemem społecznym z jakim boryka się Opolszczyzna.
Roman Kolek
Dorota Rak

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 19:22 ZAKSA zaprezentowała nowy skład i sponsora. Wielka gala w Kędzierzynie-Koźlu [ZDJĘCIA] Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zaprezentowała skład na nowy sezon rozgrywek siatkarskiej PlusLigi. Gala miała miejsce podczas obchodów 25-lecia klubu, któ ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:19 Dobiega końca VIII Opolski Festiwal Gór. Wśród gości między innymi zdobywca Złotego Czekanu W stolicy regionu trwa trzeci, a zarazem ostatni dzień 8. edycji Opolskiego Festiwalu Gór. Oprócz warsztatów dla dzieci i dorosłych, uczestnicy mają też okazj ... » więcej 2019-10-19, godz. 19:16 W Opolu już po raz 44. goniono lisa. "Hubertus" nawiązuje do dawnych zwyczajów w czasie polowań" Zabawy dla dzieci, pokazy władania bronią białą czy ułańskie stroje, to część atrakcji, które czekały dziś (19.10) na uczestników zabawy z okazji dnia święteg ... » więcej 2019-10-19, godz. 16:43 Malując po ścianie, zachęcają do pomagania innym. W Opolu powstaje mural Opolskiego Centrum Wolontariatu Iskra W przejściu obok opolskiego amfiteatru powstaje kolejny mural. Dzieło ma promować ideę wolontariatu i zwracać uwagę na fakt, że niesienie pomocy przynosi nie ... » więcej 2019-10-19, godz. 15:39 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej 2019-10-19, godz. 08:30 Prudnik: wysłużone auta jednostek OSP wymagają pilnej wymiany OSP Moszczanka będzie miała nowe średnie auto gaśnicze. Tamtejsi strażacy przeprowadzili na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »