Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-04, 20:30 Autor: Katarzyna Doros

Dzieci poznają swoje prawa. Nowe miejsce edukacji bezpośredniej w Opolu

Ściana z prawami dziecka w Zespole Placówek Wsparcia i Edukacji w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Ściana z prawami dziecka w Zespole Placówek Wsparcia i Edukacji w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Opole zyskało miejsce, w którym najmłodsi mogą poznać swoje prawa. W Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia i Edukacji w Opolu powstało kolejne miejsce edukacji bezpośredniej - ściana z prawami dziecka.
- Chcemy budować w dzieciach świadomość, że one także mają swoje prawa, że nie są bezbronne i właśnie u nas mogą się o nich dowiedzieć - mówi Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia i Edukacji w Opolu. - Chcemy mówić i podkreślić, że prawa dziecka są ważne, że dziecko jest dla nas ważne i że ważne jest to, aby rosło w poczuciu, że dookoła nas obowiązują zasady, i że tych zasad się nie łamie. Jeśli nauczymy dzieci od początku, że są ich prawa, że te prawa mają i należy ich przestrzegać i będziemy innych jeszcze uczulać na przestrzeganie tych praw, to mam nadzieję, że ten świat będzie trochę lepszy - dodaje.

O znaczenie powieszonych plakatów zapytaliśmy samych zainteresowanych.

- Tam są plakaty z prawami dziecka! A prawo dziecka to jest coś takiego, co dziecko może, np. dziecko ma prawo do miłości - mówi Ksawery.

- Możemy odbić swoja łapcię i to oznacza, że się pod tym podpisujemy. Prawo dziecka jest do zabawy, do odpoczynku. Prawem dziecka jest kochać swoją mamę i całą swoją rodzinę - dodaje Paulina.

Na zajęcia w placówce dzieci mogą przyjść z nauczycielem bądź z rodzicem. Wystarczy zgłoszenie.
Lesław Tomczak
Ksawery i Paulina

Wiadomości z regionu

2019-02-20, godz. 19:30 Śmierć na stoku narciarskim. Nie żyje 31-letni mieszkaniec gminy Walce 31-letni mieszkaniec gminy Walce zmarł na skutek obrażeń, które odniósł w wypadku na stoku narciarskim w Zieleńcu. Do tragedii doszło 10 lutego, mężczyzna zma ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:15 Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska. » więcej 2019-02-20, godz. 19:00 Na paczkowskim rynku zatańczono poloneza. "Dobrze wykonany gwarantuje sukces na maturze" [ZDJĘCIA] Około 150 osób zatańczyło dziś (20.02) w południe poloneza na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich na ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:30 Wniosek złożony, teraz pora na decyzję Komisji Europejskiej. Walka ze smogiem na Opolszczyźnie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego niemal w ostatniej chwili zdążył złożyć wniosek do Komisji Europejskiej o pieniądze na program ochrony powietrza. » więcej 2019-02-20, godz. 14:45 Tomasz D., były kierownik ZAKSY, przyznał się do przywłaszczenia ponad miliona złotych. Został aresztowany na 3 miesią ... Były kierownik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Tomasz D. przyznał się przed prokuratorem do tego, że przywłaszczył ponad milion złotych z kont zawodników ZAKSY. Pienią ... » więcej 2019-02-20, godz. 14:15 Poszukiwał go austriacki wymiar sprawiedliwości, a zatrzymali głubczyccy kryminalni Policjanci z Głubczyc w poniedziałek (18.02) zatrzymali mieszkańca gminy Głubczyce poszukiwanego na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. » więcej 2019-02-20, godz. 11:45 Fałszywi policjanci ponownie zaatakowali. Okradli 77-letnią kobietę, ale większą kwotę udało się uratować Kolejna próba oszustwa seniorów z województwa opolskiego metodą 'na policjanta'. Prawdziwi policjanci z Opola zareagowali jednak błyskawicznie. Zaraz po zgłos ... » więcej 2019-02-20, godz. 10:46 Nie będzie tablicy Wałęsy, będzie izba pamięci "Solidarności". Prezydent Opola vs opozycja w sprawie obchodów rocznicy ... Nie tablicą pamiątkową, a izbą pamięci 'Solidarności' Opole chce uczcić zbliżającą się 30. rocznicę pierwszych, częściowo wolnych wyborów w czerwcu. Zapowiedz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »