Radio Opole » Wiadomości z regionu
2018-10-04, 20:30 Autor: Katarzyna Doros

Dzieci poznają swoje prawa. Nowe miejsce edukacji bezpośredniej w Opolu

Ściana z prawami dziecka w Zespole Placówek Wsparcia i Edukacji w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Ściana z prawami dziecka w Zespole Placówek Wsparcia i Edukacji w Opolu [fot. Katarzyna Doros]
Opole zyskało miejsce, w którym najmłodsi mogą poznać swoje prawa. W Regionalnym Zespole Placówek Wsparcia i Edukacji w Opolu powstało kolejne miejsce edukacji bezpośredniej - ściana z prawami dziecka.
- Chcemy budować w dzieciach świadomość, że one także mają swoje prawa, że nie są bezbronne i właśnie u nas mogą się o nich dowiedzieć - mówi Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek Wsparcia i Edukacji w Opolu. - Chcemy mówić i podkreślić, że prawa dziecka są ważne, że dziecko jest dla nas ważne i że ważne jest to, aby rosło w poczuciu, że dookoła nas obowiązują zasady, i że tych zasad się nie łamie. Jeśli nauczymy dzieci od początku, że są ich prawa, że te prawa mają i należy ich przestrzegać i będziemy innych jeszcze uczulać na przestrzeganie tych praw, to mam nadzieję, że ten świat będzie trochę lepszy - dodaje.

O znaczenie powieszonych plakatów zapytaliśmy samych zainteresowanych.

- Tam są plakaty z prawami dziecka! A prawo dziecka to jest coś takiego, co dziecko może, np. dziecko ma prawo do miłości - mówi Ksawery.

- Możemy odbić swoja łapcię i to oznacza, że się pod tym podpisujemy. Prawo dziecka jest do zabawy, do odpoczynku. Prawem dziecka jest kochać swoją mamę i całą swoją rodzinę - dodaje Paulina.

Na zajęcia w placówce dzieci mogą przyjść z nauczycielem bądź z rodzicem. Wystarczy zgłoszenie.
Lesław Tomczak
Ksawery i Paulina

Wiadomości z regionu

2019-12-14, godz. 15:45 "Każdy znajdzie coś dla siebie'. Na opolskim rynku trwają warsztaty robienia świątecznych ozdób Wianki, kule ze słomy, czy piankowe bombki. To wszystko można wykonać własnoręcznie na opolskim rynku podczas trwających tam warsztatów przygotowywania ozdób świątecznych… » więcej 2019-12-14, godz. 15:15 Fani RPG i planszówek spotkali się w Opolu W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu trwają Dni Grania w gry RPG i planszówki. Głównym celem imprezy jest popularyzowanie gier fabularnych i planszowych… » więcej 2019-12-14, godz. 15:00 Bez pośpiechu, z dużą wyobraźnią i sprawnym samochodem. Policja przypomina, jak jeździć w okresie przedświątecznym Opolska policja apeluje do kierowców o jazdę bez pośpiechu w okresie przedświątecznym. Przed startem w dłuższą trasę należy sprawdzić stan samochodu. » więcej 2019-12-14, godz. 14:00 Kierowca auta osobowego staranował ogrodzenie w podopolskich Chróścicach Do groźnie wyglądającej kolizji doszło dzisiaj (14.12) w Chróścicach w gminie Dobrzeń Wielki. Kierowca niewielkiego volkswagena, na drodze wojewódzkiej nr 457… » więcej 2019-12-14, godz. 13:45 "Pracy mamy dużo, ale na 24 grudnia zdążymy". W Szczepanowicach mieszkańcy tworzą szopkę bożonarodzeniową W Opolu-Szczepanowicach trwa budowa największej szopki bożonarodzeniowej na Opolszczyźnie. W stajence będzie można dostrzec wiele osób związanych z Opolem, a także… » więcej 2019-12-14, godz. 13:00 Opolskie parafie rozpoczęły wydawanie zaproszeń na wigilię dla samotnych i bezdomnych W dwudziestu opolskich parafiach oraz siedzibie Caritas można już odbierać bezpłatne zaproszenia na 27. Opolską Wigilię dla Samotnych i Bezdomnych, która odbędzie… » więcej 2019-12-14, godz. 13:00 Przeciwpożarowa profilaktyka na święta. Warto pamiętać o zasadach, które ograniczą ryzyko przykrych zdarzeń W okresie zimowym opolscy strażacy notują zwiększoną liczbę interwencji przy podtruciach tlenkiem węgla, czy pożarach wynikających z niewłaściwego użytkowania… » więcej 2019-12-14, godz. 12:00 Opole: NFZ szkoli pracowników służby zdrowia z wystawiania elektronicznych recept 8 stycznia wchodzą w życie obowiązkowe e-recepty. Dziś (14.12) opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zorganizował dzień otwarty dla pracowników medycznych… » więcej 2019-12-14, godz. 12:00 Głogówek: umilą święta polskim dzieciom na Litwie Do zbiórki świątecznych darów dla naszych rodaków na Wschodzie przyłączyła się także gmina Głogówek. Akcję organizuje Opolski Oddział Stowarzyszenia „Wspólnota… » więcej 2019-12-14, godz. 11:15 Wypadek drogowy w Bierawie w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim Zablokowana jest droga gminna w Bierawie w powiecie kędzierzyńsko-kozielskim po zderzeniu dwóch samochodów osobowych. - Cztery osoby, w tym dziecko zostały poszkodowane… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »